Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412851/bmid_andele-smrti-IhM-412851.png 4 1037 1037

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Missing Ones , 2017

bigben
15.02.2020 5 z 5

Další objevená komisařka, děj měl spád a odhalení až na konci - pro mě ideální:-)

lenka.plaszova
13.02.2020 3 z 5

První polovina knížky se mi nečetla moc dobře. Kromě zmatku z mnoha postav mi také přišlo, že jsou některé obraty a věty napsané dost nešikovně. Otázkou ale je, zda to není záležitost pouze překladu.
Také už mi začínají vadit "problémoví" vyšetřovatelé se sklony k alkoholismu atd. - jak už zde někdo psal, Harry Hole je jen jeden...
Nakonec mě knížka ve druhé polovině celkem vtáhla do děje a závěr z části překvapil.

lusila
12.02.2020 4 z 5

Zaujímavá detektívka.

Ondra_P
09.02.2020 5 z 5

Začátkem jsem se musel prokousat, ale nakonec jsem knihu přečetl s velkým nadšením. Zajímavé propojení minulosti se současností a provázanost všech postav. Inspektorka Lottie je sympatická a líbilo se mi, že do příběhu je zapracována i její rodina.

Listicka3253
06.02.2020 5 z 5

Pachani nasili na detech a zviratech je pro me to nejodpornejsi, co si umim predstavit, a zamerne se temto tematum vyhybam. Tady jsem asi uplne nevedela, do ceho jdu, a misty jsem opravdu zvazovala, ze knihu odlozim. Ale dej byl napinavy do posledniho okamziku, takze jsem vydrzela az do konce a nelituju. Uz mam koupeny i dalsi dil.

RADOST
31.01.2020 4 z 5

Detektivní vzkaz o provázanosti minulosti se současností. O zlu a brutalitě konaném a přetrvávajícím pod rouškou bohulibé instituce. Kniha zaujala, dobře se četla - jen mi vadilo, že tam všeho bylo jaksi přes míru. Další díl si ale určitě přečtu.

Wabinka
28.01.2020 3 z 5

Celkem zklamání,velký zmatek v "milionech" postav a jejich velmi podobných jménech-u většiny navíc původní jména i současná a jejich přezdívky.Na můj vkus hodně překombinované.

Lucai
28.01.2020 5 z 5

Od knihy sa nedalo odtrhnúť...Dej mal rýchly spád, všetko bolo premyslené a rozuzlenie šokujúce... Lottie som si obľúbila, rovnako aj Boyda. Teším sa na druhú časť

pavlinka0250
23.01.2020 4 z 5

Nooo, docela ponurá a temná detektivka.
Dobře vystavěný příběh, krátké kapitoly, což bylo moc fajn.
Tak uvidíme, jak zdárně bude série pokračovat.
****

dominika8486
21.01.2020 5 z 5

Téma, kterému věřící nechtějí věřit. Ale můj názor je, že v této společnosti se skrývá hodně moc zla. Kniha výborná, i když trochu moc postav, ve kterých se můžete trochu ztrácet. Ale jinak je to za plný počet bodů...

katka.oo
19.01.2020 4 z 5

Dobré, dobré, určitě si ráda přečtu i pokračování.

hedvikasylar
19.01.2020 4 z 5

Výborné, ale poněkud moc syrové a kruté na mě. Ale výborné.

Šánka
17.01.2020 5 z 5

Dobře rozehraný začátek této detektivní série, budu jen chválit.
Příběh má od prvních stránek docela svižné tempo, čte se velmi lehce, a to nejen díky krátkým kapitolám. Děj nemá žádnou zbytečnou vatu, je dobře promyšlený a v závěru krásně vygradovaný. Moc mně byla sympatická hlavní postava detektiv Lottie a i ty její puberťáky jsem si nakonec oblíbila. Musím také ocenit perfektně dotažený a dovysvětlený docela složitý závěr, to jinde mnohdy chybí.
A tip na pachatele ? Těsně vedle, ne úplně mimo :-), a takové detektivky mám nejraději....

K4t13
13.01.2020 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Kniha se četla sama.

Costanzo
12.01.2020 5 z 5

Kniha Andělé smrti je napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller, který vám přibije oči ke knize. Celý příběh je vyprávěn v er-formě a sledujeme dvě linie: první je vyprávění z průběhu vyšetřování a z pohledu Lottie, ta druhá pak z pohledu Katie, její dcery. Tento příběh je protkaný vsuvkami z dávné minulosti, které byly do knihy vhodně zakomponovány a říkají čtenáři pouze to, co v danou chvíli potřebuje vědět. Tyto vsuvky nám dávají nahlédnout do temné minulosti staré přes 40 let. Jsou nejen nechutné, ale také popsané do detailů, které byste ani číst nechtěli. Kontroverzní téma zneužívání malých dětí knězi mě zvedlo ze židle. Vlci v rouše beránčím.... je to opravdu výživná kniha a u čtení jsem tajila dech. Nemohla jsem se odtrhnout a za každou cenu jsem knihu musela dočíst ještě tentýž večer. V knize jsem nenašla žádná hluchá místa, příběh je nabitý akcí, napětí se stupňuje, závěr graduje, čtete s vykulenýma očima navrch hlavy a čekáte grandiózní závěr. A ten skutečně přichází, i když happy endu se nedočkáte....

Danago
09.01.2020 3 z 5

Momentálně aktuální téma. Hodně zamotaná knížka, hodně postav a možných motivů a podezřelých. Vyšetřovatelka mi nebyla sympatická. Celé hodně propletené s náboženstvím. Já bohužel detektivky na toto téma nemám moc ráda. Líbily se mi vstupy do minulosti, ty asi s celé knihy nejvíc.

babicka_amalka
07.01.2020 4 z 5

skvěle napsané; i když něco odhadnutelné, přesto mě udrželo v napětí až do poslední stránky;

Capkomi
04.01.2020 4 z 5

Kniha jako taková se četla velmi dobře, případ byl napínavý, ale docela průhledný a co mě vytáčelo - osobní život detektivky Lottie. Jako kdyby všichni novodobí knižní detektivové žili podle stejného vzorce.

veronika8042
03.01.2020 4 z 5

Autorka píše o velmi těžkém a ožehavém tématu. Zatím jsem žádnou knihu nečetla o takovém tématu..
Nicméně se mi líbí zpracování knihy. Pasáže byly čtivé, líbilo se mi i zpracování knihy. Rozhodně si přečtu i další díl.
Po přečtení knihy jsem si ale připadala, jako bych ten styl už někde četla a připadá mi, že je to velmi podobné s hrdinkou Erikou (R. Bryndza).

jana14
02.01.2020 2 z 5

Mnoho slibující, ale nakonec naprosto průměrný thriller pro mě dosud neznámé autorky. Velmi nesympatická vyšetřovatelka . Taková protivná štěkna, která neumí jednat s kolegy ani ostatními lidmi. A ta její péče o rodinu....Snad to mělo být vtipné, ale ne každý detektiv umí nést alkoholismus a náladovost s takovým šarmem jako Harry Hole. Zápletka byla docela zajímavá, prostředí depresivní, dobře popsané. Ohlášený nečekaný zvrat na konci mě ovšem na kolena nedostal. No, pozítří už ani nebudu vědět, že jsem to četla.

Patricia Gibney
irská, 1962