Anděl zkázy

Anděl zkázy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377547/andel-zkazy-hFw-377547.jpg 4 99 99

Napínavý thriller o ženě, jejíž specializací i osudem byla pyrotechnika. Detektivka srovnatelná s nejlepšími díly Raymonda Chandlera. "Carol Starkeyová, hlavní postava tohoto ojedinělého a mrazivého thrilleru, je nejvýraznější ženskou hrdinkou od dob agentky Clarice Starlingové z proslulého Mlčení jehňátek," dala se o této knize slyšet americká kritika. Carol pracovala se svou elitní skupinou jako specialistka na výbušniny a nyní se snaží poskládat dohromady střepy svého někdejšího života. Tři roky uplynuly od chvíle, kdy při výbuchu přišel o život její partner a ona sama byla nenapravitelně zohavena. Teď nesnese pohled na vlastní tvář, a ode dne, kdy její přítel vyjel k oné nešťastné náloži, nenavázala ani vztah s žádným jiným mužem. Pak se ale vše dramaticky změní. Městem otřese řada bombových útoků a všude jako by se vznášel přízrak smrti. Carol nedokáže zůstat stranou a jako dřív se vrhá do boje. Netuší však, že brzy bude muset bojovat o vlastní život. Robert Crais vytvořil dílo plné živoucích postav, napětí a vypravěčského mistrovství. Anděl zkázy je kniha, která si zaslouží stát v jedné řadě s nejlepšími detektivními romány současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Demolition angel , 2000

PočetBook
20.01.2016 4 z 5

Hned první stránky člověka chytnou. Jenže pak se mi to zdálo trochu zdlouhavé - Starkeyová se pořád něčím existenciálně trápila, až jsem skoro chtěl knihu odložit. Jenže tak kolem půlky to začalo nabírat grády a posledních cca 50 stránek jsem přečetl na jedno nadechnutí :-) Jojo, moc prima.

jprst
05.01.2016 5 z 5

To nemá chybu, jedna z knih, které dokážou svést čtenáře k přečtení na jeden zátah.

kneslova
27.10.2014 5 z 5

NaProsto vynikající kniha, jako většina dalších od R.Craise. Má to děj, má to spád, je to napínavé k zbláznění, ani chvíli se nenudíte, pro mne opět dokonalé

bobulaL
12.01.2014 5 z 5

Velmi povedený thriller!

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Jedním slovem: Úžasné

opravdu povedená detektivka, nebo thriller jak chcete.
Sice tedy mám pocit, že američtí autoři mají ve zvyku nás zahlcovat ve svých knihách sprostými slovy, ale jinak jí nemám co vytknout.
Je to výborný, napínavá a strhující kniha, druhou část jsem přečetla na jeden zátah, jak moc mě to dostalo :))

Robert Crais
americká, 1953