Anatomie pro výtvarníky: Člověk - zvířata - srovnávací studie

Anatomie pro výtvarníky: Člověk - zvířata - srovnávací studie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138285/anatomie-pro-vytvarniky-clovek-zvirata-srovnavaci-studie-138285.jpg 5 10 2

Po celá staletí se generace výtvarných umělců věnovaly pečlivému studiu anatomie. Nauka o stavbě a fungování lidského a živočišného těla jim poskytovala znalosti, bez nichž by nebylo možné věrně zachytit a ztvárnit lidi a zvířata na tisících obrazů, kreseb a soch. Anatomie pro výtvarníky obsahuje více než 1200 detailních ilustrací, jejichž autorem je maďarský specialista András Szunyoghy. Nabízí tak rozsáhlý materiál pro studium stavby a fungování těl člověka a vybraných savců. Velice podrobné studie kostry a svalů umožňují lépe pochopit vzájemnou provázanost jednotlivých stavebních prvků a celkovou konstrukci těla a osvětlují, jak lze základní tvary rozvinout do podoby jednotlivých živých bytostí. Ilustrace doprovází srozumitelný a podrobný komentář, jehož autorem je budapešťský profesor György Fehér. Jeho popisy nejsou pouze suchým komentářem, ale poskytují čtenáři živý obraz daného živočicha jako celku. Anatomie pro výtvarníky spojuje umělecké ztvárnění s vědeckými fakty a stává se tak příručkou, jež dokáže vyhovět nejen požadavkům studentů výtvarných oborů, ale i zájemců o anatomii jako takovou. ... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

Anatomy Drawing School , 2006

Florimel
22.10.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Nadchla mě ta srovnávací část. Rozhodně patří mezi knihy, u kterých jsem ráda, že je mám a nikdy nedám pryč :-) Prostě vynikající pomůcka pro výtvarníky.

Quintus
16.12.2013 5 z 5

Vynikající soubor informací pro ilustrátory a výtvarníky.

Kniha je veliká a příliš těžká. Nicméně na to je tady i edice rozdělená do více svazků.

člověk a zvíře

Autoři knihy