Americké dobrodružství

Americké dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462149/bmid_americke-dobrodruzstvi-PQP-462149.png 3 3 2

Dostal jsem se do Ameriky a za 40 dní tam zažil věci, nad kterými žasnu do teď. Viděl jsem dech beroucí města, neskutečnou přírodu a zažil setkání s velmi inspirujícími lidmi (i zvířaty). Naproti tomu jsem si zkusil, jaké to je "nemít svou postel" a vystačit si s minimem jídla na den. A říkám Vám, ať už si knihu přečtete nebo ne, zkuste to taky! Nejlépe v Americe. Ta totiž člověka prověří! Kniha je průvodce s příběhem. Popisuje nejhezčí místa měst a parků, které jsem navštívil a text je doplněný mnoha obrázky. Jako technik jsem si neodpustil QR kódy, do kterých jsem zakódoval pozice všech možných památek, míst k parkování, noclehů, obchodů, stezek, levných pump atd. Také jsem přidal kapitoly o tom, co zařídit před odletem, jak se sbalit a kolik bude stát palivo a jídlo.... celý text

andrejs
31.10.2021 1 z 5

Chystám se už dlouho projet část USA a čekala jsem, že mně tahle kniha něco dá. Ideálně nějaké užitečné informace na cesty od někoho, kdo tam byl, nebo aspoň jeho specifický pohled, hlubší prožitky, které mně sice na cestách nebudou nic platné, ale něco ve mně zanechají. A nestalo se nic. Vůbec NIC.
Praktické informace na cestu veskrze žádné a žádné kouzlo stylu autora z tého knihy taky cítit nebylo.
Za cenu, za kterou jsem tuto knihu pořídila (něco přes 600,- Kč) tedy nestála ani omylem.

Mishi
19.07.2021 2 z 5

Kniha se mi hodila do čtenářské výzvy, jinak bych po ní asi nesáhla.
Filip cestuje hodně nízkonákladově, spaní na letišti, v autě .. to zrovna není můj šálek kávy. Procestoval toho hodně, ale "cestopisné" informace jsou hodně chudé. Začátek mě moc nebavil, až se dostal do národních parků na západě, bylo to o něco lepší.

příroda cestování USA (Spojené státy americké) města ubytování cestování stopem stanování

Autorovy knížky

Filip Veselý