Americká liga spravedlnosti: Nejnebezpečnější hrdinové světa

od:

Americká liga spravedlnosti: Nejnebezpečnější hrdinové světa

Superman. Batman. Wonder Woman. Green Lantern. Flash. Aquaman. Cyborg. Společně tvoří Ligu spravedlnosti, nejslavnější hrdinský tým světa. Už bezpočtukrát zachránili Zemi, ale pokud by se někdy postavili proti lidstvu, nezbýval by nikdo, kdo by je mohl zastavit. Agenti A.R.G.U.S. Amanda Wallerová a Steve Trevor sestavují řešení pro případ nouze: Americkou ligu spravedlnosti. Martian Manhunter. Catwoman. Hawkman. Green Arrow. Vibe. Katana. Stargirl. Green Lantern Simon Baz. Pár jich ještě nemá dost zkušeností. Na další není spoleh. Někteří z nich jsou vyložení kriminálníci. Veřejnosti jsou tito hrdinové představeni jako národní obrana Spojených států proti superpadouchům, avšak skutečným smyslem jejich existence, o němž sami nemají ani ponětí, je porazit právě ty hrdiny, jejichž týmové jméno přebrali za vlastní. Ale na obzoru rostou mnohem naléhavější hrozby. Kdosi založil tajný spolek superpadouchů. Pokud se nejnebezpečnější hrdinové světa nenaučí postupovat s opatrností, již si jejich poslání žádá, jen těžko přežijí tak dlouho, aby převzali pochodeň od těch nejlepších…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357408/americka-liga-spravedlnosti-1-nejne-Rvx-357408.jpg 3.810
Originální název:

Justice League of America, Volume 1: World's Most Dangerous (2013)

Žánr:
Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Hwaelos
14. ledna

Navzdory úporné snaze zapojit béčkové hrdiny (a zkoušet přesvědčit čtenáře, že jsou právě tak hustí jako Superman a Wéwéčko) a navzdory klasickým Johnsovým megalomanským tendencím (občas se na dvojstraně mihne až třicet hrdinů, aniž by půlka z nich měla nějakou roli v příběhu) se nedá JLA upřít to, že dokáže zaujmout a vtáhnout do děje. Jenže chybí míra - ponejvíc právě v počtu zapojených postav, ale možná ještě zřetelněji ve způsobu rozehrání eventu. Zatímco u Marvelu rozumíme základnímu příběhu velkých událostí díky jedné knize, která má okolo sebe cloud prequelů, sequelů a tie-in one shotů, jež čtenář nemusí znát, DC takhle očividně nepracuje. JLA sice doplňuje logické a kauzální díry v posledním dílu Ligy spravedlnosti, ale ani teď není příběh ucelený, konzistentní a především uspokojivě fungující v knize (lze přesvědčit čtenáře, aby si kupoval tři různé řady sešitů, pokud mu to bude ve výsledku navazovat do jednoho smysluplného a časově uspořádaného příběhu - v souborném vydání je to ale maglajz, protože člověk neví, kterou kapitolu - tj. sešit - kterého knižního svazku by měl číst po čem).

3DD!3
01. ledna

Určitě to vypadá slibněji než klasická Liga Spravedlnosti (Marťan je super), ale jen na oko. Jednotlivé sešity hlavně doplňují díry v příběhu Trinity vydaném v loňském roce. Takže 2/3 už vyšli a už chybí jen Justice League Dark aby to dávalo smysl. Nic to nemění na faktu, že Geoff Johns je babrák co nedokáže navrhnout příběh, který má začátek, prostředek a konec. Kdo je Xanadu, kdo je ten chlap bez ksichtu, proč má Luthor dostat krabičku? Tohle multisériové propojování vychází Marvelu, protože jim to Johns nerozesrává.

martinstefko
09.11.2017

Díky svému začátku pak pro mě kniha "Americká liga spravedlnosti 1: Nejnebezpečnější hrdinové světa" vyznívá jako lepší průměr, ale jen trochu lepší.


Autoři knihy

Doug Mahnke

Doug Mahnke
americká, 1955

Geoff Johns

Geoff Johns
americká, 1973

David Finch

David Finch
kanadská

Jeff Lemire

Jeff Lemire
kanadská, 1976

Matt Kindt

Matt Kindt
americká, 1973

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených12x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit2x