Americká invaze do Ruska - Šedesát tisíc amerických mariňáků a české legie

Americká invaze do Ruska - Šedesát tisíc amerických mariňáků a české legie https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187213/bmid_americka-invaze-do-ruska-sedesat-ti-pDJ-187213.jpg 5 6 3

Profesor historie odkrývá veřejnosti méně známý příběh americké invaze na Sibiř uskutečněné v rámci první světové války. Autor se zabývá okolnostmi, jež vedly mocnosti Dohody k prosbě o zásah Američanů, pojednává o několika teoriích sibiřské intervence a těžkostech, s nimiž se vojáci museli vyrovnávat. Richard rovněž nabízí čtenářům důvody, proč zásah nesplnil své cíle ani po uzavření příměří. V závěru reflektuje další významné americké zákroky a jejich klady a zápory.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Pragma

When the United States invaded Russia , 2012

Afilada
09.04.2024 4 z 5

Dosud málo známé souvislosti 1.sv.v., vždy mi vrtalo hlavou, když po Sibiři jezdily a bojovaly obrněné vlaky, tak proboha, kde se neutrálně staral o údržbu / opravy kolejí a mostů ? Dnes už to vím, byli to Američané (!). Knize by prospěla rozsáhlejší mapová příloha.

bigbabe
20.01.2023 3 z 5

Četla jsem tuto úzkou knihu na můj vkus opravdu dlouho. Přibližně třetina či polovina mi uběhla rychle, pak se mi to již zdálo takové utahané. Zajímalo mě toto téma, ale ke konci to bylo již moc fakt, jmen a takové nečitelné.
Jako literatura faktu je to samozřejmě obsahově zdařilé.

PavelR
25.03.2016 5 z 5

Proč se v Rusku dostali k moci a následně ji udrželi bolševici? Jakou roli hráli československé legie, američani, japonci a mimobolševické ruské síly? Souvislosti, vazby a cíle jednotlivých stran...

USA (Spojené státy americké) vojenská intervence ruská občanská válka (1918-1921) historie a fakta

Autorovy knížky

Carl J. Richard
americká, 1962
2014  90%Americká invaze do Ruska - Šedesát tisíc amerických mariňáků a české legie

Kniha Americká invaze do Ruska - Šedesát tisíc amerických mariňáků a české legie je v