Krvavé právo

Krvavé právo https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387976/mid_krvave-pravo-JJI-387976.png 4 55 26

Amanda Jaffeová série

< 5. díl

Advokát Dale Masterson je bohatým a úspěšným zástupcem ropných a uhelných společností. Když je jeho podřízená, Christine Larsonová, nalezena mrtvá, dostává se on i jeho firma pod drobnohled. Celý na první pohled jasný případ se však zamotá, když je Masterson ve svém sídle ubit k smrti a svědek vidí z místa prchat jeho syna. Brandon, posedlý záchranou planety, se k vraždě svého otce přizná – byla to pomsta za všechny jeho kontroverzní klienty, kteří ničí životní prostředí i životy obyčejných lidí. Právnička Amanda Jaffeová má obhajovat Brandona, ale případ se začíná komplikovat – pokud je Brandon nevinný a bere na sebe roli mučedníka, kdo tedy Mastersona zavraždil? A jaká je spojitost mezi vraždou Mastersona a Larsonové?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Violent Crimes , 2016

perpe2a
15.01.2018 4 z 5

Výborně napsané, děj krásně plyne. Napětí a akce je dostatek a do poslední chvíle opravdu netušíte. Super kniha a moc doporučuji.

JustWomen
14.01.2018 5 z 5

Skvěle napsané, zajímavé, logické, nepřekombinované, žádné zbytečné natahování, postava Amandy sympatická, plusem je znalost právního prostředí, prostě radost číst.

mikika
11.12.2017 2 z 5

zlí jsou zlí, hodní jsou hodní, hrdinka je profesionál až na půdu, přišlo mi, jako by to psal začínající autor a ne "bestsellerista". jednoduchý styl, ploché postavy, už napsal i lepší...

Danago
28.11.2017 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka plná zvratů , akční a napínavá od první stránky do poslední.
Právnička Amanda je velice sympatická , ale i ostatní postavy si mě získaly.
Vyšetřování probíhalo naprosto logicky, žádné nevysvětlitelné náhody. Případ byl zajímavě uzavřen. Spojení detektivky a právního prostředí se zde dokonale povedlo. Knížka má necelých 300 stran a já jsem byla překvapená, co všechno autor dokázal dostat do tak poměrně krátké knížky. To jen dokazuje , že zde nejsou žádná hluchá místa a zbytečné stránky.
Takových knížek víc.

divnoláska
21.11.2017 5 z 5

Právnické eso Amanda stojí před těžkým případem. Domnělý vrah se přizná, jenomže co když to vlastně nebyl on? A proč by se přiznával, když mu hrozí trest smrti? Pro policii je případ uzavřen, takže se Amanda a její tým musí pustit do vlastního pátrání... Chvílemi mi to připomínalo Perryho Masona, a toho já můžu :-) Doporučuji všem, co mají rádi, když se do případu zamotá trochu té "právničiny".

S.monika
18.10.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoci, ale mám pocit, že ty dobré knihy se ke mně dostávají nějak samovolně.
Toto byla první kniha ze série o Amandě Jaffeové, kterou jsem četla, a musím uznat, že se mi hodně líbila. Jelikož žánr detektivek, thriller popř. akční primárně nečtu, toto bylo skvělé zpestření!
Plusové body má hlavně to, že je to tam prostě vysvětleno - právně, kriminalisticky, logicky!, což je hodně znát na tom, že sám autor je znalý právník. Je to prostě uvěřitelné. Postavy jsou vykresleny dobře a ne ploše a černobíle.
Nevím, jestli se u mně projevuje moje skrytá feministická stránka, ale líbí se mi i to, že hlavní postavou je žena. Žena, která ke své práci potřebuje svůj tým, přátelé i známé. Není to macho-postava, která by jednou rukou listovala v zákoně a druhou bojovala s bezprávím.
Takže moc doporučuji a zcela upřímně mi ve čtení nevadilo to, že jsem nečetla předešlé díly (i když si je asi doplním) a doufám, že se v této sérii bude pokračovat.