All you need is kill - Stačí jen zabíjet

All you need is kill - Stačí jen zabíjet https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290533/bmid_all-you-need-is-kill-staci-jen-zabi-n5v-290533.jpg 4 237 46

Když na Zemi zaútočí vražedná mimozemská monstra, je Keidži Kirija jenom jedním z mnoha rekrutů, vyslanými zabíjet... a umírat. A Keidži také téměř okamžitě umře – jen aby se vzápětí probudil ráno před bitvou, vyrazil opět do boje a znovu zemřel. A znovu. A znovu. Keidžiho jedinou nadějí na únik z ubíjející časové smyčky je zvítězit nad nepřáteli, jenže jak toho dosáhnout? Pod manga adaptací slavného příběhu (který inspiroval i film s Tomem Cruisem, Na hraně zítřka) je podepsaný mj. Takeši Obata, jeden z tvůrců série Death Note – Zápisník smrti!... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

All you need is kill , 2014

Hor89
23.07.2023 5 z 5

Mangu jsem si přečetl hlavně proto, že mám rád film Edge of Tomorrow natočený podle původní novely. Kresba je skvělá, ikdyž jsou akční scény občas trochu zmatené. Děj se odehrává (na rozdíl od filmu) v Japonsku a dost se od filmu odlišuje. Závěr i vysvětlení časové smyčky mi přijdou lepší v manze než ve filmu. První půlka děje je výborná, druhá je trochu horší, ale skvělý závěr to více než vynahrazuje.

Lucuschka
11.07.2023 4 z 5

Úžasná manga, skvěle zpracovaná graficky i po stránce příběhu. Doporučuji.

Bettybook
06.07.2023 3 z 5

Já už vím, proč nečtu sci-fi. Tohle je přesně ten důvod. Nechápu to a i když jo, tak mě to nikdy neohromí. Naivně jsem si myslela, že to u mangy bude jiné. Ale prostě ne, je to velice stejné ಡ ʖ ಡ
Já ani nevím, co jsem sakra čekala. Něco víc? Ale co je to něco víc? Neumím to vůbec popsat. Já vážně nevím. Líbil se mi styl kresby, kde tam rozhodně jde poznat Takeshi Obata.
A příběh se mi líbil do poloviny, pak jsem se pomalu, ale jistě začala ztrácet. Co víc říct. 3/5

jarynek
12.02.2023 5 z 5

Film jsem neviděl, takže nemohu srovnávat, ale ani nevím, zda ho nyní chci vidět, trochu se po dočtení bojím, že by mi Tom Cruise zkazil dojem z dobré knihy. Knížku už mám doma celkem dlouho, ale čtení jsem stále odkládal. Což bylo škoda, protože se jedná o nadprůměrou mangu. Napínavý sci-fi příběh o boji s mimozemskými agresory - mimiky), který hlavní hrdina v obměněné podobě prožívá neúspěšně opakovaně, je protkán vztahovou linkou s nejúspěšnější vojačkou (alespoň v boji s mimiky). Děj je možná trošku odhadnutelný (tedy až na samotný závěr), ale přesto jsem se ani chvíli nenudil. Právě zakončení bylo z mé strany ne úplně očekávané, ale o to bylo povedenější. Ke spokojenosti přispěla i přehledná kresba.

BeyondHorizon
27.08.2022 4 z 5

Ve všech ohledech dobrá manga. Není to mistrovské dílo, nemá to geniální příběh ani postavy, které mi utkví v hlavě i roky po přečtení, ale je to velice dobře zpracované a ve světě mang rozhodně nadprůměr. Příběh je krátký a dobře ucelený, konec předvídatelný, ale stejně na mě dolehl svojí bezútěšností. Postavy jsou víceméně sympatické, ač ploché a typicky stereotypní. Kresba je naprosto úchvatná, což není žádné překvapení, když umělcem je Takeši Obata.
Film jsem viděla a i když si myslím, že obě verze mají něco do sebe, pro mě stále vítězí manga. Až na ni nevyhnutelně pozapomenu, opět se někdy ráda vrátím.
Pokud chce někdo výborný vstupní bod do světa mangy a něco krátkého, sáhněte po tomto.

trudoš
23.02.2022 4 z 5

Lepší než film Douga Limana, především pak v druhé půlce, protože zápletka drží více pohromadě. Jak se mi však líbil ústřední motiv, neustále jsem se zamotával do jeho vnitřní logiky. Podobně jako ve snímku Na hraně zítřka i tady mi trochu unikala pravidla ani ne tak jednotlivých „návratů“, ale spíš způsob, jakým je mimozemšťani používali a jak se to přeneslo na hlavní protagonisty. Ale výsledná pointa výborná, přesně japonská, jak má dle manga tradic být. Čekal jsem nějakou monumentální řezačku a ono se z toho vyklubalo nenápadné milostné drama uprostřed zničující války.
Jinak super spád – třebaže má člověk nějaké ponětí o tom co se bude dít, vývoj událostí je natolik strhující, že to moc nevadí. Do noty mi sedl i hrdina, jenž se z bažanta postupně stává veteránem; jen ta holčička coby největší sexy zabiják emzáků, mě trochu iritovala. A škoda byla všech těch vedlejších postav a energie jim věnované, neboť se ve finále ukázalo, že víc než roli doplňkového komparzu v příběhu neměli.

alishek
29.01.2022 5 z 5

Prvně jsem viděla film a pak jsem zjistila, že je to na základě knihy. Musím říci, že příběh mě vtáhnul dokonale, akce, rychlý spád, nádherně nakreslené, za mě je to lepší než film :)

WeirdoAnne
14.09.2021 5 z 5

Do příběhu jsem se dostala okamžitě. Naprosto úžasný děj se spádem, kresba famózní a námět....wow. Jsem zvědavá na film Na hraně zítřka.

Wrent
12.04.2021 4 z 5

All you need is kill je asi teprve třetí nebo čtvrtá manga, která se mi dostala do ruky, navíc ty předchozí jsem četl už dost dávno a ještě šlo o Warcraft mangy, u nichž předpokládám, že ty měly ke klasikám tohoto žánru daleko. Byl jsem tedy velmi zvědav, jak se mi kniha bude líbit, už čtení zprava do leva je celkem zážitek. Příběh je zajímavý a ačkoli jsem si při něm matně vybavoval Edge of tomorrow, jeho rozuzlení jsem už úspěšně zapomněl, takže o dějové zvraty jsem nebyl ochucen. Ačkoli toho příběhu se do těch dopodrobna rozkreslených bitev moc nevejde...

Právě v těch bitvách jsem se nejvíc ztrácel, respektive měl jsem tendenci panely jen přelétávat očima a moc je nezkoumat. Ale to může být mou neznalostí mangy.

Oddechové čtení na desítky minut.

GoodGames
17.02.2021 5 z 5

All You Need is Kill má veľmi zaujímavý námet a síce sme to už párkrát vo filmoch videli, rozhodne to pôsobí stále sviežo. Zabi, zomri, oži a takto to ide stále dokola, hlavný hrdina je v časovej slučke a nevie ako sa z nej dostať von, každou novou smrťou sa však toho naučí viac a s každým novým životom sa vracia na bojisko silnejší. Sám však obrovskú presilu smrtiacich nepriateľov nezvládne a tak sa musí spojiť s Ritou, bojovníčkou, ktorá zabíja nepriateľov po stovkách. Vydarená kresba, skvelý námet, sympatickí hrdinovia. Perfektná manga, ktorú si treba prečítať.

yonda
03.01.2020 4 z 5

Skvělá manga. Jak na pohled tak po obsahové stránce. Děj měl spád , konec velmi dojemný. Jediná chyba-přečteno za večer...

Reacher81
03.11.2019 5 z 5

Paráda. Trochu odlišné od filmu, ale asi mně to bavilo víc, než film. Konec dost smutný, nečekaný. Problém se čtením jsem neměl, protože jsem otaku a mangy čtu každý den.

Yaromil
06.07.2019 4 z 5

Jo, tak tohle mě vážně bavilo. Celý příběh měl spád, nápad a víc jak zajímavý konec. Každopádně to bylo pro mě pouze krátké nakouknutí do světa, do kterého bych se klidně i rád vrátil s dalším pokračováním. Kresba parádní, ale místy nepřehledná a nejednou jsem se musel zamýšlet nad tím, co se na dané stránce zrovna děje. Film jsem před přečtením neviděl, tak nemůžu soudit, ale chystám se na něj.

Daisuke
16.05.2019 4 z 5

Skvělá hard sf manga, čekal jsem daleko větší japonský angst - místo toho je tu akce s dospělými postavami a silný, komplexní (ale ne překomplikovaný) příběh.

Johannus
14.05.2019 3 z 5

Nepřehledně nakreslené, některé stránky není vůbec patrné, co se děje. Také docela předvídatelné. Film se mi líbil mnohem víc.

rimar
16.03.2019 5 z 5

O tom ze je film natocen podle komiksu jsem se nahodou dozvedel z upoutavky pro druhy dil a tak jsem vyrazil poznat i jej. Kdyz nebudu resit ze se to cte z naseho pohledu od zadu a chvilku mi trvalo nez jsem posloupnosti prisel na kloub tak super zazitek. Neni to ani prilis japonsky pojato a tak i clovek neznajici bushido a dalsi veci spojene se samuraji bezradne nekouka co tim chtel autor vlastne rict. A jak uz zninovany konec je fakt super. Umel bych si predstavit kdyby se film vice priblizil komiksu ale chapu ze trzby jsou rozhodujici a je potreba oslovit sirsi masu populace.

azazel1
09.03.2019 5 z 5

Příjemné nenáročné čtení na dva podvečery. Dej pohodově plyne jen je občas problém se zorientovat v některých bojových scénách.

Christine97
30.12.2018 5 z 5

Stačí jen zabíjet je manga s propracovaným příběhem, překrásnou a výstižnou kresbou a se sympatickými postavami. Děj plyne svižně a bez jakýkoliv záseků, neobsahuje žádná hluchá místa nebo zbytečné scény, které by pouze zaplnily jednotlivé úseky příběhu. Všechno, co se odehrává, je důležité a pro příběh a postavy v něm zcela nezbytné.

KillHurt
15.09.2018

Film se mi líbil, ale rozhodně nedával takový přesah jako tato manga. Svět je mnohem surovější a Keidži dostává opravdu na zadek. Také se kniha více soustředí na akci a rozvoj vztahu mezi hlavními postavami. Závěr mě dostal do kolen, a i když nepiju kafe, tak na poslední panely vzpomínám pořád dokola.

Dominika13
20.07.2018 5 z 5

Troufnu si říct, že po přečtení této knihy, se ze mě stal fanoušek mangy!! Nejdříve jsem viděla film, kniha ve stylu mangy s (pro nás) netradičním stylem čtení a nádhernými kresbami je úplně jiný zážitek, který stojí za to. Pravda, je třeba se zdržovat alespoň prohlížením obrázků, protože jinak máte tuto knihu přečtenou za chvíli.

zfilmováno manga mimozemšťané postapokalyptické romány

Autoři knihy

Hiroši Sakurazaka