Alibi

Alibi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288095/bmid_alibi-wec-288095.jpg 4 209 209

Letní atmosféru Charlestonu rozvíří vražda vlivného obchodníka s realitami Lute Pettijohna. Případ se stává velkou příležitostí pro ctižádostivého žalobce Hammonda Crosse, neboť mu otevírá cestu do křesla okresního státního zástupce. Ovšem jenom tehdy, pokud případ vyhraje. Brzy se ukazuje, že lidí, kteří si přáli vidět Pettijohna mrtvého, je víc. Když se hlavní podezřelou stane žena, jež skrývá tajemství, které by mohlo otřást Hammondovou kariérou, osobním životem i prominentním postavením, klade si Hammond otázku, zda se nestal obětí machinací, aby posloužil jako alibi.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Alibi , 1999

narisa
05.12.2018 4 z 5

Opět skvělý romantický trailer/detektivka. Příběh měl pomalejší rozjezd, ale pak mě chytil a nepustil, dokud jsem nedočetla:-). Překvapení v závěru tentokrát nebylo tak velké, protože vraha jsem poznala dříve. Takže super, ale četla jsem od autorky i lepší.

romana0733
17.10.2018 5 z 5

Kniha mě bavila, napětí, zvraty. Vraha jsem vůbec neodhadla, byla jsem velmi překvapená, kdo za tím vším stál.

jankaander
09.10.2018 4 z 5

Krásná knížka.bavila mě až do konce

akdar72
25.06.2018 5 z 5

Opět skvělá Sandra Brown. Napětí, romantika, zkrátka výborné čtení.

alka1609
15.06.2018 4 z 5

Příjemné čtení...

TaLu
16.05.2018 4 z 5

Skrze volnější tempo vyprávění jsem si ověřila, že jde o jednu ze starších knih autorky. V současnosti píše živěji a tempo je výrazně vyšší. Přesto je to dobré čtení o prolínajících se osudech lidí, kteří se zdánlivě náhodně ocitnou blízko mrtvoly muže, kterého nikdo nelituje a mnozí by ho rádi viděli právě mrtvého. Hemmonda jsem si oblíbila, obdivovala za jeho postoje, ale přitahovala mě i komplikovaná osobnost Smilowa. Příjemné čtení s detektivní zápletkou.

bekule
09.04.2018 5 z 5

Nevzpomínám si že bych někdy dříve zhltla 460 stran knihy za dva dny! Podle předešlých komentářů jsem se obávala pomalého rozjezdu, ale pravděpodobně jsem četla úplně jinou knihu protože tato mě pohltila od první stránky. Seznámení s tajemnou ženou na pouti, následné pátrání po její totožnosti, její nečekané spojení s vraždou i odhalení temné minulosti, trošku mi to připomínalo Diane Chamberlainovou. Úžasný Hammond který, souhlasím s moudivláčkem, si poslední větou ještě více vylepšil reputaci. S radostí se brzy pustím do další knihy pro mně nově objevené autorky.

konicekbily
17.11.2017 4 z 5

Stabilní výkon Sandry přináší velice dobrou směsku červené knihovny a detektivky. Dokonalá zápletka je vyřešena a vysvětlena - a to několika hrdiny na různých stupních příběhu. Nevěrohodně však působí nedůvěra a zatajování pravdy mezi hlavními hrdiny. Ale to nic neubírá na dobré práci autorky. Další knihy mne neminou!

helenkan
09.11.2017 4 z 5

Jeden podezřelý z vraždy o kterém víte,že to neudělal. A který další připadá v úvahu? To se vám honí hlavou při čtení tohoto zajímavého,zamotaného a dost záhadného příběhu. Líbilo se mi to,bezva čtení.
Dokonce jsem začala trochu tušit kdo by mohl tím vrahem být,ale to už bych prozradila moc. :-) A to se nemá. :-))

moudivlacek
24.10.2017 5 z 5

Tak tomu říkám správná detektivka, jak má být. Od začátku do konce velmi zajímavý a měnící se děj. Neustále nové důkazy, sice tušíte, že obžalovaná není tím dotyčným vrahem, ale kdo doopravdy to je - se neustále mění - alespoň podezření u mne.
A to se mi moc líbilo, mozek mi pracoval na plné obrátky, přemýšlela jsem, zvažovala důkazy a šokovaně četla o dalších. Ale skutečný vrah - tak ten mě dostal, toho jsem odhalila až opravdu ke konci.
A ještě víc se mi zamlouval Hammond - sice byl během pátrání trochu nerozhodný -, ale ten závěr - to stálo za to a u mne si rozhodně vylepšil na sto procent reputaci.
Kdo má rád detektivky, mohu jen doporučit.

Zdenda20
20.09.2017 3 z 5

Trochu roztahané, ale zápletka dobrá. A také myslím , že od poloviny se čte lépe.
Od autorky je ta z lepších podle mě. Doporučuji všem co nevadí zdlouhavý začátek.

katst
03.09.2017 4 z 5

Do poloviny jsem s knihou docela bojovala, nemohla jsem se začíst, přišlo mi to strašne zdlouhavé. Od poloviny jsem se pro změnu nemohla odtrhnout :-).

Michaela_
18.04.2017 4 z 5

Kniha má spád, je napínavá, plná zvratů, kde po celou dobu máte tušení, že vše není jak se zdá. I když je počátek děje zdlouhavý, chvílemi nad chováním dvou hlavních postav vrtíte hlavou, se kniha čte sama.

xindl007
20.11.2016 4 z 5

Stará dobrá Sandra,tak ji mám ráda. Knížka měla spád,četla se sama. I mě konec překvapil. Právem čtyři hvězdy a odpouštím autorce ten minulý přehmat

oleg
30.10.2016 5 z 5

Čtivé,napínavé a konec překvapil,doporučuji si to přečíst...

muzka
18.10.2016 5 z 5

Moc dobře se čte, celou dobu máte pocit, že všechno je jinak. A ono nakonec je :-)

lenkavildomcova
31.07.2014 4 z 5

fajn kniha... překvapivé rozuzlení...ostatně jako vždy u Sandry Brown...

Laf
01.03.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha. Sice ze začátku se to trochu vleklo, ale pak to získalo ten pravý spád a skoro do konce jsem si nebyla jistá, kdo nakonec byl vrah, ale zpětně si uvědomuji, že se v příběhu objevovaly náznaky :-)

zoew
15.01.2014 5 z 5

Knížka měla spád, dobře se četla,nebyla rozvleklá, hluchá místa jsem nenašla. Skutečný pachatel mě v závěru hodně překvapil.

jaja10
07.04.2013 4 z 5

Opravdu napínavý příběh, jen jsem si říkala, že by kniha mohla mít tak o 100 stánek míň a bylo by to lepší :-)

pro ženy thrillery americké romány

Sandra Brown
americká, 1948