Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem

Koupit

Hlavní postava, neustále ohromená Alenka, v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodností. Tvrdohlavá dívka s rázným řešením fantasijních zápletek, způsobených obyvateli říše divů. Zjevně ochotná a přívětivá, ale i neústupná až tvrdošíjná, přitom stále dětsky sympatická. Carroll logicky svazuje absurdum světa v celé šíři, líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručily dílu světové uznání a přerod v klasiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69871/alencina-dobrodruzstvi-v-risi-divu-a-za-zrcadlem-69871.jpg 3.9822
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Aurora (Praha)

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass, 1865

Kniha Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem

Worbitka89

Jako můj život poslední rok a půl - nic v něm nedává smysl :D

Pro děti krásná kniha plná fantasie, zvratů, crazy postav, zvířat všeho druhu a bez logiky. To všechno je dětský svět. Jako malá jsem měla ráda film z r. 1951. Jako dospělá se na to už dívám lehce jinak, tak nějak dospěle a vážně... občas jsem se v tom zmatku i ztratila, Alenka je slušně vychovaná dívka, která poznává charaktery zvířata rostlin s jejich strachy a radostmi, ostatní zlostné a malicherné postavy, a dokonalou Šklíbu. Škoda, že Za zrcadlem už Šklíba chyběla. Druhá část už je podobná první a závěr tolik nenadchne. Přidávám bod za šachy. Velmi mě zaujali fotografie a život skutečné Alenky, která byla inspirací knize.

AnieWolf

Kniha se mi líbila víc než film, i když i ten byl hezký. Je to hodně bláznivá kniha plná neskutečných věcí. Na začátku jsem byla trochu zmatená ale pak mi došlo, že všechno nemusí dávat smysl.

Okoslav

Alenku jsem četla už poněkolikáté. Ale „proč je havran jako psací stůl“, jsem do dneška nezjistila.

witko

Tohle byl pro mne očistec číst. Snad to na mě nezanechá nějaké příznaky.

Mabie

Alenka je kniha pro děti a děti jí většinou hned rozumí, baví je a děsí současně. Jejich fantazie je ještě nepošpiněná životem a tak příběhy berou jinak než my dospělí. My řešíme autorovu zakázanou lásku, drogy, hledání identity... a příběh plný bláznivé fantazie tím diskvalifikujeme. Navíc pro středoevropany je tam prostě moc britských reálií, které jsou pro nás trochu mimo a nepochopitelné. My nejen že nehrajeme kriket, ale většinou vyrůstáme v rodinách, kde máme své blízké, kteří nás neodloží se vzdělávat do internátu, u nás není ostuda se objímat a projevovat city, zkrátka pro obyčejného Čecha (Slováka a pod.) má ta kniha nepostižitelný rozměr. Takže pro mne to je asi takové “první fantasy” a chápu, že nemám ani díky věku, ani místu narození, šanci tento příběh zcela pochopit. I tak se mi ale líbí ;-)

danca7416
07. únoraodpad!

Ke knize jsem se dostala az jako dospela a mozna prave proto je me hodnoceni takove, jake je. Kniha se nedala cist, nedavala smysl, mnohokrat jsem se pristihla, ze ctu a vlastne nevnimam co. Jedine, co se mi z knihy libilo bylo, prenesene: “Kdyz nevis kam jdes, je jedno, kterou cestou se vydas.”

Josh

Jsou knihy, které mohu zkusit číst v dětství i v dospělosti, pro jistotu, že max pokusů bylo využito, zvláště pro knihy počítané (někým) mezi klasiku, ne-li oblíbené:o)) ALE stále mi nic neřeknou - příběh - jazyk - styl - humor - grafika.... žádné kouzlo:o((

Jsou dětské knihy, které nepochopí ani dospělý, i kdyby měl fantazie na rozdávání. Tato kniha k nim pro mne i její filmová zpracování patří a bude patřit, s autorem se prostě míjíme to se nedá nic dělat.... Štěstí mé, že jsou jiní autoři a jiné knihy:o))

Proč jen ji v Číně zakázali? :o)) /ad 6.téma ČV 2021/

Any26

Alenka v kraji divů… a za zrcadlem od matematika Lewise Carrolla.
Knížku jsem se rozhodla přečíst na základě mé jedné z oblíbených písniček, ve které se na tuhle knížku odkazuje (White Rabbit - Jefferson Airplane).
Hmm... Co napsat...
Osobně musím říct, že každou stránkou, co jsem přečetla jsem žasla a kolikrát jsem se musela aji smát, co dalšího se stane, koho Alenka potká...
Sama hlavní postava Alenka mě kolikrát vytáčela svým chováním, ale no co, kolik ji bylo 7 a půl?
Stránky knížky prostě čtete a pomalu se vám pod očima rozplývají zhruba jako všechny vaše logické myšlenky a úsudky. Tímto dílem totiž naprosto odcházíte z reality.
Dílo je tak moc nesmyslné až je vtipné a možná to děti dokážou ocenit v rozmanitosti postav a právě té netypičnosti. Já osobně nedokážu říci jestli by se mi Alenka v dětství líbila, poněvadž mám prostě ráda klasické české pohádky a tohle je prostě něco úplně jiného.
Autor knihy byl buď naprosto geniální anebo naprostý mešuge. :D