Alchymistova šifra

Alchymistova šifra
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502363/bmid_alchymistova-sifra-53G-502363.jpg 5 220 220

Alchymistova šifra série

Magie, akce, pasti, šifry... Neodolatelná kombinace pro všechny, kdo mají rádi záhady a dobrodružství! "Nikomu neprozraď, co jsem ti dal." Dokud Christopher Rowe neobdržel toto tajemné varování, učil se řešit složité šifry a hádanky, vyráběl účinné léky, lektvary a zbraně a vůbec byl jako učedník u mistra Benedikta Blackthorna celkem spokojený. Pak však začne londýnské lékárníky pronásledovat záhadný kult. Umírají lidé a nebezpečí se přibližuje k jejich obchodu. Christopher bude muset přijít celé věci na kloub a řádění zla zastavit!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blackthorn Key , 2015

Netopýr_5
21.01.2021 3 z 5

Knihu jsem začal číst s těmi nejlepšími doporučeními, že je to prostě jiný level, nejlepší co kdy kdo četl apod. Na konci knihy však musím konstatovat, že ve srovnání se sérií Hraničářův učeň nebo sérií Eragon v žánru fantasy to bylo o úroveň nebo spíše i dvě níž. Děj tak rychlý, že jsem se nemohl vžít do žádné z postav, natož si užívat historického prostředí příběhu. Působilo to na mne příliš přehnaně a zhuštěně, jako když se z dobré knihy udělá průměrný film. Kniha mne ani nedojala, ani moc nepobavila. To třeba u knihy Malý Bobeš jsem zažil obojí. Škoda, těšil jsem se, že to bude pecka. Jiní čtenáři to tak vidí. Posuďte sami.

Atlantis
01.12.2020 4 z 5

Obrovské překvapení. A milé překvapení k tomu. Alchymistova šifra je naprosto skvěle napsaná, nemá potřebu se zdržovat u každého kanálu, nepopisuje každý stromeček a domeček. Tady se prostě jede. Děj se valí dopředu, organicky na sebe navazuje a navíc v sobě obsahuje tak akorát tajemství, aby vás udržel napnuté. Navíc, pokud si opravdu chcete zaluštit a namáhat mozek, tak všechny šifry jsou řešitelné s tím, co víte.

Adrcan
20.10.2020 5 z 5

Výborná kniha

Dorota09
19.10.2020 5 z 5

Napínává od začátku až do konce, moc se mi líbila mohu jen doporučit.

Ciarra
13.09.2020 5 z 5

Ač už věkově tomuto žánru neodpovídám, knížka byla chytlavá hned od začátku, stejně jako humorná i napínavá. Autor líčí Christopherova dobrodružství a emoce tak, že máte pocit, jako byste stáli vedle něj. Chystám se na druhý díl a doufám, že bude minimálně stejně tak čtivý jako první.

Wasdy
02.09.2020 4 z 5

Tato kniha byla pro mě zajímavá svým vzhledem i názvem její příběh mě mile překlapil. Rozhodně doporučuji. :D

Eliska.B
26.08.2020 5 z 5

Kniha s krásnou obálkou. Je pěkně napsaná, hned mě pohltila a já musela číst dál a dál. Tajemství, šifry, napětí. Do konce jsem nevěděla, jak to skončí. Super kniha

Awča
20.08.2020 5 z 5

Jsem mladá již delší dobu, takže ne tak úplně cílová skupina, ale kniha mě neskutečně bavila. Sedlo mi úplně všechno, napínavý příběh, vykreslení cechu a lékárníků, luštění záhad i věrné přátelství.
Jdu bez otálení na druhý díl.

kokrokr
18.08.2020 3 z 5

Proti slovnímu projevu nemám námitek, celkem dobrý průměr. Co ale skřípalo byla dějová linka, která je občas trochu kostrbatá a nelogická. Hlavní hrdina tu také uvažuje jako někdo mnohem starší a zkušenější a vzápětí jedná hloupě a nedospěle. Podobných chyb je v knize více a příběh tak trochu létá ode zdi ke zdi a nepůsobí soudržně. Tohle mohl autor ještě trochu propracovat. Je plno jiných příběhů, které jsou čtivější a literárně lepší.

Lidka22
13.07.2020 5 z 5

Skvělá napínavá

lucakuca
28.05.2020 5 z 5

Je dokonalá! Hltám ji jako vodu na Sahaře a chechtám se jako bych konečně spatřila Fatu Morgánu. Dobrodružné, napínavé, laskavé a vtipné. Jo!

DuSiČíst
06.04.2020 3 z 5

Po nadšených ohlasech jsem sáhl po knize, kterou jsem předtím vůbec nezaregistroval a hle - už jsou venku hned čtyři díly. Jupí?

Ani ne. Popravdě jsem chtěl něco, co by zapadlo na prázdné místo po Harry Potterovi, zkrátka odlehčenou, ale propracovanou "fantasy" (moje chyba, jde o příběh bez magie). Užuž jsem si doufal, že podle všeobecného mínění půjde o nadprůměr, který si nesmím nechat ujít.

Bohužel, pro Christopherův příběh jsem se nějak nedokázal nadchnout. Byl opravdu spíš pro děti-mládež než pro mládež-dospělý a chybělo mi v něm ... inu cosi. Postavy celkem šablonovité, ale zase příběh opravdu pěkné odsýpal, takže vcelku příjemná jednohubka.

Ale dalším dílům čas nevěnuji a jdu hledat něco, co lépe uspokojí mé čtenářské chuťové pohárky.

Ola-la
07.03.2020 5 z 5

Vyborne, ctive. Je tam dobrodruzstvi, tajemstvi, kamaradstvi, zahada i pratelstvi. Precetla jsem temer na jeden zatah. Za mne super!

Macev
05.03.2020 5 z 5

Skvělé, zpočátku jednoduché, ale děj vtáhne, moc se mi líbila

PetraaMatouš
05.02.2020 4 z 5

U této knihy, přiznám se, váhala jsem. Koupit, nekoupit. Bála jsem se, že bude moc dětská. To nemyslím zle. Jen sem potřebovala knihu u které přijdu na jiné myšlenky. Knize se to podařilo a já s klidem mohu přejít na druhý díl.

Děj je psaný jednoduchou formou a srozumitelně. Občas proběhl okolo vtip. Hodně mi to připomíná Holmese.

Ellis03
01.02.2020 5 z 5

Ani bych nerekla, ze je to kniha pro mladší čtenáře. Určitě ne jenom pro ně. Četla se moc Dobre. Od začátku do konce byla napínavá a těším se na další díl.

JituleK
20.01.2020 5 z 5

Třebaže je tato knížka pro děti, mně se moc líbila.

Irena77
29.12.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Za mě prostě super.

Sianka
07.12.2019 5 z 5

Stále jsem odkládala čtení, až budu mít náladu na tento typ knížky, a dobře jsem udělala. Zhltla jsem ji velmi rychle a začala pokukovat po dalších dílech. Zajímavé reálie, drsné okamžiky, šifry a tajemství, vše do sebe umně a čtivě namícháno. Doporučuji.

Da.ra
07.07.2019 5 z 5

Ze začátku kniha působí jako dětské čtení, které třeba dospělého nemusí zaujmout. Ale po pár stránkách už jsem se nemohla odtrhnout. Po dočtení jsem si šla v pozdní večerní hodinu ihned objednat další díl. Ještě že eknihu máte ve čtečce do pěti minut. Všem doporučuji, velmi čtivé, na dovolenou ideální.