Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7349 7349

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

barca4.4
15.09.2012 4 z 5

Podle mě je to příjemná kniha, ale prozatím jsem asi neobjevila její hlavní kouzlo. Zatím je pro mě přeceňovaná. Doufám, že se k ní v budoucnu vrátím a přesvědčím se o opaku.

papras
27.08.2012 odpad!

vetší sračku jsem v životě nečetl, retardovany hrdina potkává vylizany lidi + hromada pseudo-filozofických hovadin!! vůbec nechápu jak z toho můžou být všichni tak odvaření

Lady_Ef
23.08.2012 3 z 5

Nevím, čím to je, ale knížka mě vůbec nenadchla. Je to sice hezký příběh a určitě měl předat důležité poselství, ale já to v něm prostě nenašla. A taky tvrzení, že "Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl." mi přijde příliš naivní.

tonda0
19.08.2012 5 z 5

Jedna ze dvou mým nej knih, co jsem zatím četl.

elcapitano
09.08.2012

Nechápu, co na tom všichni mají. Tváří se to jako vyšší literatura s přesahem bůhví kam, ale je to obyčejná slátanina.
Nejhorší ale je, že ta kniha předstírá něco, co rozhodně není.

Pafka
03.08.2012 5 z 5

Celý život je jedno velké hledání. Člověk hledá aby našel, ale vlastně neví co a taky kde začít?
Kniha o tom, že pravé štěstí někdy čeká docela blízko, ale my potřebujeme ujít dlouhou cestu k tomu, abychom dokázali prozřít a vidět věci takové, jaké skutečně jsou. Nádherný příběh lásky o tom, že ač si člověk sám sebe leckdy neváží, pro druhé může být pokladem a životním cílem.
Všechno má v životě svůj smysl a vůbec nevadí, že v tuto chvíli nevíme, jaký ten smysl je. Věci nejsou dobré ani špatné, prostě jsou.
Silné myšlenky, nepřekonatelný příběh lásky, trpělivé oči Fátimy a klid pouště - to je Alchymista v mých očích.

Tlapka
01.08.2012 4 z 5

Oproti Veronice jsem se do příběhu dokázala "dostat" a pastýři fandit. Knížka se mi líbila, jen scéna s proměnou ve vítr mi přišla trochu přitažená za uši. Ale zase nechala prostor pro fantazii a filozofování, asi jako scéna z King´s Cross v posledním Harry Potterovi. :)

Frakira
31.07.2012 4 z 5

Četla jsem ji v nějakých 17, tenkrát jsem z ní byla odvařená...dneska už by mě spíš pobavila, ale z nostalgie hodnocení ponechám...Coelhovo dílo už nějakou dobu nesleduju, ale myslím, že spíš upadá, pokud je to vůbec ještě možné...

sluppka
28.07.2012 2 z 5

Podle mého je to nejvíce přeceňovaná kniha a autor dnešní doby. Knihy jsou neskutečně čtivé, to se musí nechat, ale dle mého, zvlášť Alchymista, je prostě splácanina všeho možného a nic jsem si z toho neodnesla.

A700
15.07.2012 3 z 5

Je opěvovaný, krátký a v seznamu četby k maturitě - takže jsem si ho přečetla. A abych pravdu řekla - žádný zázrak.
Děj se mi líbil, trochu jsem se bála vyřešení konce, ale velmi mile mě překvapil. Tedy krom pasáže, kdy se má Santiago přeměnit ve vítr.. Tohle mi tam nějak nesedlo - proč najednou takové fantasy ke konci poměrně reálného příběhu?
Filosofických vět ta kniha obsahuje až k prasknutí. Jo, na můj vkus jich tam bylo až příliš - buď bych jich potřebovala méně nebo alespoň ne tak rychle za sebou, abych je všechny mohla vstřebat a něco si z nich vzít. Možná kdybych to četla znovu, pomaleji a nad vším se detailněji zamýšlela..
Prozatím ani pepř ani sůl - kniha není k zahození, ale taky mě nijak neuchvátila (tedy rozhodně ne tak jak asi měla, vzhledem k propagandě..).

dadu
03.07.2012 5 z 5

Tahle kniha nemusí sednout každému. Podle mě byste na tuhle knihu měli mít doslova chuť. Měla by vás sama zaujmout, vaši přátelé by ji měli zmiňovat čím dál tím více, nebo to jen bude kniha, která vám v knihovně "náhodou" spadne do klína, když budete vytahovat tu knihu vedle. Kniha není určena pro každého, ale přeci je. Opravdu má něco do sebe, a kdo nepochopí její moudra poprvé doporučuji přečíst znovu. Opravdu v sobě nese něco velkého.

KellyH
18.06.2012 2 z 5

Dlouho jsem si to odmítala přečíst, bylo toho prostě všude plno, žel bohu, povinná četba si nevybírá a tak jsem do Alchymisty pustila i já. A... nic. Nedokázala jsem se na to dívat očima člověka, kterému to má něco dát, četla jsem to jako obyčejnou pohádku. Překombinované, rádoby filosofická moudra sebraná odevšad. Fakt se mi nelíbil (a nelíbí) ten humbuk kolem toho.
Netvrdím, že je Coelho špatný, ale daleko více mě od něj zaujala třeba Veronika se rozhodla zemřít.

parusalka
13.06.2012 2 z 5

Nuda, nuda, šeď, šeď..... Všechny filozofické přesahy jsou zajímavé tím, že nikam nepřesahují...

s.macuska
09.06.2012 3 z 5

Přestože je to úplně krátká knížka, četla jsem ji hooodně dlouho. Takový pohádkový příběh, který mě nevtáhnul a nepohltil, ale rozhodně zaujal. Je v něm spousta životní pravdy, která čtenáře určitě vede k zamyšlení! Myslím, že se k ní ještě někdy vrátím. Všecko, co se stane jednou, už se stát nemusí. Ale všecko, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí...

Marika Vanova
09.06.2012 5 z 5

Sáhla jsem po ní na dovolené, když nebylo nic jiného po ruce a já chtěla číst a musím uznat, že jsem udělala dobře.

kacenkahor
09.06.2012 4 z 5

Velmi příjemné čtení, něčím je prostě zajímá. Řekla bych, že má také svůj Osobní příběh :).

Peeki
21.05.2012 5 z 5

Našla jsem tam přesně to,co jsem hledala.Správná kniha ve správný čas.

Gahanka
29.04.2012 1 z 5

Přes nadšení mého okolí, já v knize nenašla nic, co by mě zaujalo.

cathyblack
26.04.2012 4 z 5

Alchymista je zvláštní kniha...možná tím je tak zajímavá a mnozí z nás ji nechápají, ale přesto se jim líbí. Co tím chtěl vlastně autor říci? Já vlastně nevím. Nečetla se dlouho, nýbrž krátce: nebyla to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ani jedna z těch lepších. Možná je to jen tou atypičností, že ji lidé tolik milují. Mě přišla divná, já divné ráda. Někdy je toho i na mě dost. Coelho je vůbec podivín.

v-andrea
08.04.2012

Stylem mi Alchymista připomínal Malého prince, který je ale na rozdíl od něj velmi nenásilný. Z Alchymisty jsem měla pocit, že se snaží až moc vnutit nějakou ideologii. Z knížky mám velmi rozporuplné pocity, nezavrhla bych ji ale ani nepřiřadila k mým oblíbeným.

brazilská literatura

Paulo Coelho