Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7356 7356

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

Webster
29.05.2020 odpad!

Absolutně přeceňována kniha!!! Kniha je určena pro lidi, kteří hledají hlubší smysl života, sice je čtivá, ale může zaujmout pouze děti na 1. stupni základní školy. Absolutně naivní čtení. Přijde mi to jako nějaká bible sekty. Všechny myšlenky jsou sice pěkné, ale v realném životě absolutně nepoužitelné. Pokud se bude někdo řídit myšlenkami této knihy v dnešní době, tak mi nezbývá nic jiného než dotyčnému popřát hodně štěstí, jelikož ho čeká jen samé zklamání a utrpení :)

Miliarda
26.05.2020 5 z 5

Alchymista byl pro mě osobně obrovsky pozitivním překvapením. Kniha mi svým stylem vyprávění silně připomíná Malého prince, nicméně oproti Malému princi obsahuje větší množství "nosných" myšlenek. Autorův styl psaní je hotový balzám na duši, jelikož dává čtenáři silný příběh, který je však podán laskavě a s noblesou a zároveň přináší řadu zásadních "motivačních" myšlenek, které lze aplikovat v běžném životě. Coelho odvedl v Alchymistovi mistrovskou práci a rozhodně si za tuto svou knihu zaslouží to nejvyšší hodnocení.

Bustedka
25.05.2020 4 z 5

Koukala jsem, že jsem měla u téhle knihy hodnocení 3 hvězdičky. Já si vlastně nepamatuju, že bych tu knihu četla a pokud ano, tak mi bylo nejvíc 23. Teď je mi 30 a jsem přesvědčená, že tehdy jsem to nechápala. Ne tak, jako teď. Každý si v tom najde to, co chce. Asi stejně jako Santiago poklad

sgjoli
19.05.2020 5 z 5

Vyposlechnuto v audio verzi (kniha namluvena v kompletním, nekráceném znění; namluvil Lukáš Hlavica). Doteď nechápu, proč jsem se této knize tak dlouho vyhýbala. Jsem ráda, že jsem volila audio verzi, dost mi to v současné chvíli vyhovovalo.
Alchymista je hodně zajímavé dílo s velkým množstvím důležitých myšlenek, které ke mně silně promlouvaly. Určitě se k tomu někdy vrátím ještě v tištěné podobě, abych si to znovu připomněla, protože tohle je hodně silná motivační záležitost plná moudrosti, která umožňuje čtenářům (potažmo posluchačům) přemýšlet nad životem trochu jiným úhlem pohledu. Skvělé, opravdu skvělé. Bylo to pro mne vysloveně pohlazení po duši a opět mne to přivedlo k tomu zamyslet se nad některými aspekty svého života a nabudilo mne to znovu více zvažovat, co ve svém životě chci a nechci. Očividně jsem si to poslechla v tu pravou dobu, kdy jsem to dost potřebovala. Jsem z tohoto počinu rozhodně nadšená a určitě moc doporučuji, pokud vás zajímá hloubavé povídání o smyslu života a o tom, jak jinak lze k životu přistupovat.
Zároveň bych ráda vyzdvihla výkon Lukáše Hlavici, jehož narace mne naprosto uchvátila, odvedl skvělou práci.

MHudec
18.05.2020 4 z 5

Čekal jsem trochu hlubší pointu, ale to vůbec nevadí, přesto si mě kniha získala poutavým dějem a svými myšlenkami, mystičnem. Něčím mi trochu připomněl Malého prince. Mám na nějakou dobu hodně o čem přemýšlet, i to je myslím ta pointa, která mě teprve doběhne.

vrgulnik
17.05.2020 3 z 5

Takové zvláštní. Chápu, proč to tolik lidí oslavuje, ale číst ji pro mě nebyla nirvána.

MayaBu
16.05.2020 4 z 5

Velmi zajímavá filosoficky a snově laděná kniha, u které podle všeho hraje velkou roli v jakém duševním rozpoložení čtenář je a nakolik chce/je ochoten Coelhovým moudrostem naslouchat. Mně se líbila. Jen mě maličko mrzí, že jsem s Coelhovým dílem začala Veronikou a ne právě Alchymistou, protože po nepříliš provedeném prvním setkání mi dlouho trvalo, než jsem této knize (daleko lepší...) dala vůbec šanci.

karel.bedrich
13.05.2020 5 z 5

Nadčasová pohádka, pro děti i dospělé.

AjaFialka
10.05.2020 2 z 5

První půlka knihy byla skvělá, druhá už lehce pokulhávala.

jednorozka
09.05.2020 3 z 5

Takovy podivny pribeh. Dobre myslenky, ale nektere jsou spis pohadkove a neverim jim. Hodne abstraktni, spis v myslenkach, malomluvne. Nektere postrehy velmi dobre. Zaujalo me:
- Co se stane jednou, nemusi se uz stat nikdy, ale co se stane 2x, urcite se stane i potreti.
- Nejvic lidi pritahuje krasa.
- Lide se neboji neznama, protoze kazdy clovek je schopen dosahnout vseho, co chce a co potrebuje. Bojime se, ze ztratime to, co mame.
- Nikdy nerikej, ze si neco nezaslouzis. Uslysi to zivot a priste ti da mene. :)

Nepochopila jsem, jak to bylo s tou premenou ve vitr, jak to, ze najednou rozmlouval se svetem. Ale v tom to bude ta pohadka.
Jinak zpusob, jak vlastne nasel poklad, se mi moc libil. :)))

ctenarka881
07.05.2020 5 z 5

Nadherny pribeh.. je to neco jako maly princ - da se to cist jednou za cas znovu a znovu a pokazde v tom clovek najde neco jineho. Knihu jsem cetla v zivote uz hodnekrat a pokazde jsem si zni odnesla neco jineho. Za me je to velke dilo a kazdy by ho mel precist.. ;-)

1987
01.05.2020 4 z 5

Mama mi raz povedala: „Niektorí autori vedia písať, ale nehovoria nič. Iní zase písať nevedia, ale majú čo povedať.“

Greenfingers
20.04.2020 1 z 5

Na pozadí pohádkového příběhu o pasáčkovi ovcí hledajícím poklad autor doslova chrlí na každé stránce svá životní moudra, která mají čtenáře inspirovat a motivovat k naplnění jeho osobních cílů.
Samotný příběh je vcelku banální, charaktery a osudy postav nejsou nijak popsány ani završeny.
Možný spoiler: Pouze hlavní protagonista se nakonec dočká toho, po čem toužil.
Vše ostatní je snůška filosofujících výroků a úvah, které se tváří jako pravda pravdoucí, neměnná, nezpochybnitelná a všeobjímající. Děkuji, nechci.

K.O.
15.04.2020 2 z 5

Rozumím tomu, proč je knížka oblíbená. Mě bohužel tento ezo/vesmírněobjímající styl nesedí, ale to není problém knížky.

padola
13.04.2020 1 z 5

Asi jsem už moc stará, ale kniha mi připadala neuvěřitelně povrchní a naivní.

"Když budeš následovat svůj příběh, celý vesmír se spojí, aby ti pomohl" je pěkná zkratka. Není ovšem už řečeno, že náš osobní příběh nemusí být jenom jeden a většinou je nejprve potřeba na svém záměru pracovat, a až pak se "vesmír spojí". (Připomnělo mi to zázrak v Káně Galilejské, na jehož vylíčení stačily tři odstavce, přestože myšlenka je stejná.)

evelýny
10.04.2020 5 z 5

Život chce, abychom prožili svůj osobní příběh. Musíme při tom sledovat znamení.
Zaposlouchala jsem se do příběhu pastýře, abych pomocí Alchymisty pronikla do duše světa - svého příběhu.
Zastavit řeku života je někdy nemožné. Ale tolik moudrosti na jednu knihu? V jednoduchosti je síla, a proto:
,,Naslouchejme svému srdci," jak pravil Alchymista.
,,Správně vidíme jenom srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné,“ jak pravil Malý princ.
Zlepšíme-li přítomnost, potom i to, co se stane, bude lepší. Každý den v sobě nese věčnost.
MAKTUB…

P.S: Z největší pravděpodobností, ten nejvzácnější poklad leží přímo u našich nohou.
P.P.S: Poslouchána audiokniha. Lukáš Hlavica se stal hercem proto, aby tomuto příběhu vdechnul čtvrtý rozměr. Famózní výkon. Tleskám ve stoje.

smardice
09.04.2020 4 z 5

Nevelká knížka svým počtem stránek, ale velká svým až pohádkovým příběhem nutící k zamyšlení.

Klarusa225
06.04.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát a vždy se slastným úsměvem na tváři. Doporučuji i jako rozhlasovou hru, kdy příběh vypráví M. Eben.

Minagon
03.04.2020 5 z 5

Tahle kniha se čte sama. Skvělé.

betička
21.03.2020 4 z 5

Spousta hezkých a inspirativních myšlenek.
... Když člověk opravdu něco chce, celý vesmír se spojí, aby svůj sen dokázal uskutečnit ...
... Strach z utrpení je horší, než utrpení samo ...

brazilská literatura

Paulo Coelho