Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7356 7356

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

Alteriol
22.10.2020 3 z 5

Kniha, která vhodnému čtenáři ve správný čas může pomoci k důvěře v proces života, naslouchání vnitřnímu hlasu, zvýšení citlivosti vůči příležitostem, posílení důvěry ve schopnost měnit svůj život a v neposlední řadě k přesvědčení, že vše se děje tak, jak se dít má.
Na knize mi vadí její celkový ezo, chcete-li - new age, nádech: "...celý vesmír se spojí..." Nabyl jsem víceméně stejných přesvědčení, ač z pohledu existencialismu, ale ta ezo pachuť... té se mi nedaří zbavit.

Ayen
16.10.2020 5 z 5

Pane Paulo, takový konec (jak by řekli američané ,mind blowing') jsem vážně nečekala. Lituji, že jsem si ji tenkrát nevybrala k maturitě, protože příběh pastýře se mě opravdu dotkl. Naprosto si dokáži představit, že pro člověka, kterého nezajímá ezoterika, může tato kniha být otravná. Ale pro mne je to jen jedna z dalších, k níž se budu vracet stále dokola. Dává mi naději a sílu pokračovat ve splnění si vlastního snu .... i přesto, že třeba budete muset projít celý stát a život mám pod nohy bude házet balvany, i přesto všechno je možné si ten sen splnit.

Bastien581
14.10.2020 5 z 5

Pro mne zasadni kniha, pro mnohe prazdna sdeleni mi davaji jasny vzkaz o tom, ze se mame snazit zit nejlip jak umime a obcas je fajn si to pripomenout.

VéjaTarabová
09.10.2020

Příběh Alchymista na mě zapůsobil především celkovým vnímáním světa. Santiaga jsem si oblíbila díky jeho odhodlání jít za svým snem, ale zároveň i díky realistickému strachu z nejistoty. Bála jsem se, že plně nepochopím děj, avšak audiokniha byla namluvena velice pěkně srozumitelně a příběh byl nakonec smysluplný. Přineslo mi to nové myšlenky a jiný pohled na fungování části světa. Životní cesta mladého pastýře se pro mě stala zajímavou.

DámaMáma
05.10.2020 2 z 5

Knihu jsem kdysi dostala dárkem a dlouho jsem ji odkládala. Po přečtení pár stránek jsem byla nadšená, ale ten metaforický konec... najednou jsem měla pocit, ze jsem v jiné knize, ze jsem přeskočila nějaké stránky, nebo že jsem u knihy usnula a probudila se jinde. Věřím, že někomu toto vyhovuje, a možná to bylo autorovým záměrem, ale já dodnes nevím, co si myslet.

Kathyss
20.09.2020 5 z 5

Nikdy jsem žádnou knihu nečetla vícekrát, ale už teď vím, že Alchymistu si přečtu určitě znovu. Pro mě to bylo nádherné čtení, které mi zanechalo úsměv na rtech. :)

Monini
10.09.2020 odpad!

Opravdu jsem chtěla dát nějaké hezčí hodnocení. "Ezo" knížky mám ráda, jsem věřící, duchovno mi není cizí, medituju atd. čekala jsem proto, že mě kniha zaujme. Ale tohle bylo strašné. Instantní moudra opakující se pořád a pořád dokola a dokola. Jakoby autor vůbec netušil o čem psát a měl jen tady těch pár mouder, které teda nacpal všude, aby zaplnil stránky. Šíleně otravné čtení. Jsem ráda, že už to skončilo.

Myrha
25.08.2020 2 z 5

Zřejmě jsem čekala víc. Na počátku pěkně rozehraný příběh, navíc kniha, kterou mi doporučovalo hned několik lidí. Ale nakonec jsem se nějak nemohla rozhodnout, co to bylo. Neprožívala jsem hrdinovu cestu za sebepoznáním. Filosofická zamyšlení mi přišla laciná, prvoplánová. A lehké magično, to je to, co zatlouklo poslední hřebíček. Možná jsem už jen na takovou knihu stará a měla ke mě přijít ve 20. Kdy jsem ještě nebyla v různých koutech světa, neměla vyřešeno kdo jsem a v co věřím. Tehdy by mě to třeba oslovilo.

GepardLady
21.08.2020 3 z 5

Začalo to hezky, tak pěkně mě to vtáhlo. A pak to nějak začalo pokulhávat. Vlastně nevím proč. Mám ráda, když mě kniha vtáhne a jsem v ději, jenže tady to nešlo - jako kdyby mě autor chtěl nechat nahlížet jen ode dveří, ale přímo do příběhu mě nepustil. Připadá mi, jako kdyby se bál čtenáře vtáhnout, protože kdyby mu nabídl hlubší perspektivu, riskoval by, že nepochopí. A tak všechno raději zjednodušil a ukázal jen povrchně. Nakonec všechno, co jsem si z četby odnesla, je jen mně už dobře známá pravda, že se neumíme dívat na věci z vícero perspektiv a neustále se necháme más vlastní "zacílenou" myslí, utkvělými představami a o vlastním štěstí raději budeme jen snít, než abychom za ním vykročili ze své komfortní zóny.

radkanin
19.08.2020 2 z 5

Dostala jsem jako dárek. Na můj vkus moc jednoduše a podbízivě napsané. Nemám moc ráda tento styl... Kdo má rád nenáročné a přitom filozoficko-náboženské knihy, nejspíš ocení.

Plague
29.07.2020 5 z 5

"Dostávám víc než si moje laskavost zaslouží."
"To nikdy neříkejte, uslyší to Život a příště vám dá méně."

Nemyslím že by kniha byla plná strhujících pravd a dechberoucích mouder. To ne. Je plná obyčejných pravd jednoduchých mouder. Bylo fajn sledovat životní příběh člověka, který se rozhodl jít za svým snem tady a teď. Ne zítra, ne pozítří. A přitom je to tak jednoduché, poslouchat řeči života. Kdyby jenom ta naše mysl nebyla tak prohnaná v tom, jak správně nám našeptávat, že "zítra" bude příznivější čas. Ach milý Godote, dočkáme se tě někdy?

Další zajímavá kniha na téma "Žijme tady a teď. To je to jediné co máme. A stále to odmítáme,"

Doporučuji. Vřele. Ikdyby měla jen zasít semínko pochybností o současných společenských hodnotách.

Barbanka
29.07.2020 5 z 5

Moc hezký příběh, se spoustou mouder a životních pravd. Oddychové čtení. Poslouchala jsem jako audio knihu, za mě 5 hvězd.

Tarzan373
25.07.2020 1 z 5

Upřímně, čekala jsem víc!

Janesky
23.07.2020 5 z 5

úžasná kniha o hľadaní; cesta je cieľ

Artep071
23.07.2020 4 z 5

Četla jsem 2 x ..jednou jako puberťačka a brala jsem to jako pohádkový příběh . Nedávno jsem jí opět vzala do ruk, když jsem potřebovala nakopnout a trochu motivovat . Určitě to není zlato mezi tituly , ale příběh je to čtivý a milý ... mě svým způsobem obohatil .

Luci136
04.07.2020 4 z 5

Kniha byla super čtení při mém těhotenství a určitě ji malému ještě někdy přečtu. Taková moudrá pohádka. Některé věty staly za přepsání do sešitu.
Kniha na pár hodin a motivace na dlouhé roky :)

Bibionyka
03.07.2020 4 z 5

Trochu mi to připomíná knihu Mnich, který prodal své ferrari. Obě působí jako pohlazení na duši.

Anitram22
21.06.2020 3 z 5

Kniha, která Vás donutí zamyslet se nad životem a Vašimi sny. Jen pro mne někdy byl děj až moc zdlouhavý. Ale určitě doporučuji přečíst.

Uterox
14.06.2020 5 z 5

Pro mě je toto TOP knížka. Inspirativní příběh o tom, jak uskutečňovat své životní sny, jak za nimi jít a nenechat se odradit a překonávat jednotlivé překážky. Řada vět z knihy mi dodnes zní v uších. Celý Vesmír se spojí aby člověk naplnil svůj sen.

Marketinuska
05.06.2020 5 z 5

Pekne, uklidnujici cteni. Pekna pohadka.

brazilská literatura

Paulo Coelho