Alchymista ekniha

Pútavé rozprávanie o chlapcovi, ktorý sa nebál naplniť svoj osobný príbeh, si získalo srdcia všetkých generácií čitateľov. Symbolický a svojím dosahom i magický príbeh z roku 1988 je v 65 jazykoch najúspešnejším brazílskym románom.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379510/alchymista-FKB-379510.jpg 3.95377

O Alquimista (1988)

Vydáno: (ekniha), Ikar (SK)

Kniha Alchymista

Lucuschka

Zajímavá kniha, která nutí člověka přemýšlet nad cestou, kterou se ubírá a je-li to ta správná...

yaoiyuri

Takový milý, nenáročný příběh, pár „hlubokých“ myšlenek, konec mě dostal (kdo by řekl, že alchymisté dokáží takhle vytrolit), ale to je asi tak všechno. Jak kdosi kdesi řekl/napsal „v hloubce tohoto textu by se utopila leda tak veš.“ Podle reakcí dost přeceňovaná kniha.

Lakyuzcte

Strašně krásná knížka moc hezký pohled na svět a je z ní cítit hodně moudra a uvědomění do života, každému mohu doporučit je to hodně k zamyšlení a každý by se nad touto knížkou měl pozastavit a vstřebat všechnu tu moudrost ať už je to podle skutečného příběhu nebo ne má hodně co do sebe a mohu potvrdit že z toho příběhu hodně čerpám do života. :)

Dřiša

Zajímavý příběh, přečtený za jedno odpoledne.

Sajmonik

Jedna z mych nejoblibenejsich knih. Poprve jsem ji cetla na stredni k maturite a nikdy bych nerekla, ze si ji tolik zamiluju.

greyw9278

Je to pohled na svět a o pohledu na svět. Nevěděl jsem, že to je tato kategorie knih. Ten kdo se v „této" filozofii hledá tak ohodnotí kladně, ale beru to tak že: "všude dobře, doma nejlépe" a jsem tu abych žil, na to opravdu nemusím číst tuto kravinu. Pustím si Michala Tučného - Abych tu žil, což je mnohem lepší ekvivalent, který mě hodí do příjemné pohody, a nemusím na to číst toto. Bohužel nemůžu doporučit.

Dovahkiin

Čakal som nudný román typu Rosamunde Piltcherovej... Kniha bola super, po otvorení som ju prečítal za jedno poobedie, veľmi ma prekvapila. Hlavný hrdina žil svoj spokojný život v komfortnej zóne, mal všetko čo potreboval, aj istý vzťah. Jeden deň mu zmenil život. Čakal ho zaujímavý životný príbeh, kde musel prísť o všetko, aby všetko našiel.

verindela1

V této knize si každý najde své. Příběh je zajímavý a je v něm spoustu myšlenek. Hlavní je jít si za svým cílem. Je na každém, aby si zhodnotil, zda mu kniha něco přinese nebo ne. Rozhodně se čte rychle, takže stojí za přečtení.