Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104962/bmid_alchymista-ITC-104962.jpg 4 7320 964

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

ivkalia
28.10.2013 5 z 5

Úžasná kniha, mohu jen doporučit!

regi1
22.10.2013 3 z 5

Přesně můj názor vystihuje příspěvek od makovec.h .
Ideální kniha pro někoho,kdo potřebuje nakopnout,povzbudit a najít tzv.smysl svého života.
Je sice zvláštně psaná (taková jedna velká úvaha s mnoha symbolikami) a potřeba si občas umět najít to své mezi řádky,ale dokáže maximálně odpoutat od každodenního shonu a ukázat úplně jinou stránk našeho bytí.

elin.m
17.10.2013 5 z 5

Tuto knihu chválím kudy chodím, dostala jsem ji od tety a přečetla jedním nádechem. Nedalo se zavřít ji a vrátit se k ní později. Doporučuji!

topeti
14.10.2013 5 z 5

V jednoduchosti je krása... pro spokojený život potřebujeme jen málo... jděme za svými sny, ikdyž, někdy buďme rádi, že se tak úplně nesplní...

Posli
13.10.2013 3 z 5

Je to knížka velmi krátká, kterou jsem přečetla za den. Autor vložil do pohádkového děje několik zajímavých myšlenek, nad kterými musí čtenář přemýšlet. Zároveň mi ale přijde, že se nedozvíme nic nového a nad originalitou jeho myšlenek pochybuji. Z knihy jsem si vzala, že člověk by měl jít neustále za svým snem. Stále přemýšlím nad tím jestli s autorem souhlasit nebo ne.

Aneneta
12.10.2013 3 z 5

Super. Napsané velmi prostým jazykem, že i v angličtině jsem rozuměla snad každému slovu. Knížku jsem přečetla během pár hodin.

makovec.h
09.10.2013 5 z 5

Kniha je jednoducha, naivni a krasna. Pokud ji clovek bere s nadhledem dokaze tam najit velke myslenky ohledne stylu zivota ktere nejsou vnucovany nijak nasilne. Precetla jsem ji na jeden zatach a moc se mi libila. Je proste jednoduchoucka ale krasna. Ale opet podotykam ze si myslim ze je treba ji brat trochu s nadhledem

wooloong
04.10.2013 1 z 5

Tohoto autora mi mé okolí tak vychválilo, že jsem sáhla alespoň po Alchymistovi, abych byla trochu v obraze. Knížka je to útlá a malá, čekala jsem, že to přečtu na jeden zátah. Ouha! Válela se mi na nočním stolku aspoň 14 dní. Asi jsem něco zásadního nepochopila, ale tak plytkou a mělkou knížku, která si hraje na hóch literaturu, jsem už dlouho nečetla. Hluboké a zasadní myšlenky (všechny do jedné převzaté a mnohokrát a lépe zpracované) podané takovým způsobem, jako bych se dívala na sochu Davida, kterou někdo přetesal na Mikimauze. Vadila mi časová neukotvenost. Zezačátku mi děj podle způsobu líčení zapadal div ne někam do středověku, pak se tam objevil závěs z igelitu (cca padesátá léta minulého století?) a podobně. U výroku "poušť ví vše" se mi chtělo zařvat: "Ale kdeže, poušť ví úplný kulový!" Ale bylo po desáté večer a dopustila bych se rušení nočního klidu. Místo toho jsem poctivě dočetla v očekávání, zda se nějaká ta spásná originální a úžasná myšlenka neobjeví alespoň na konci. Neobjevila. Aspoň vím, že jsem doposud o nic zásadního nepřišla.

kniholka
29.09.2013 3 z 5

Na můj vkus přemoudřelé, zkrátka všeho moc škodí. A ty opravdu nosné myšlenky jsou beztak převzaté ze světových náboženství, ale aspoň, že je tenhle příběh připomene.

pasión
29.09.2013 5 z 5

Kniha, která mi pomohla změnit život. Doporučuji!

barunkaandilek
27.09.2013 3 z 5

Hodně zvláštní kniha v mých sedmnácti, kdy jsem jí poprvé četla mi přišla uplně úchvatná, dnes po deseti letech bych spíš řekla hodně naivní.

mjmoonwalker
26.09.2013 4 z 5

Když ležíte nemocní v posteli a nemáte co dělat, máte to prolítlé za chvíli. Nikdy bych po takové knize díky jejímu názvu nesáhla ale nakonec jsem byla mile překvapena. Jednoduchý děj a myšlenka na mě teda zabrala... Nemyslím si, že je to nějaké literární dno. Někdo rád vdolky jiný holky.

kamerus
14.09.2013 2 z 5

Knize jsem dala druhou šanci, přečetla ji znova a furt se nemůžu zbavit dojmu, že je to kniha "pro mladý a blbý". Jednoduchý děj, kompozice.... jednoduchý strohý jazyk, myšlenkově taky chudé... furt nechápu, proč to tolik lidí kupuje.

Sinn
31.08.2013 2 z 5

Buď je to kniha s vcelku jednoduchým posláním a tudíž nepříliš zajímavá a místy snad až příliš religiozní, nebo je v ní toho víc a nepochopila jsem ji. Ať tak či tak, slabé.

Mishka_a7
23.08.2013 5 z 5

Moc krásná kniha, něco v člověku zanechá.

tlapička
22.08.2013

Filozoficky zajímavé a přínosné

Honzeecheck
22.08.2013 2 z 5

Filosofická člověčinka pro dnešní vyprázdněnou společnost. Spolu s Hemingwayem nejnafouklejší bublina světový literatury

kamerus
21.08.2013 2 z 5

Knihu jsem sice s přemáháním dočetla, ale jen z důvodu, že všichni říkali, jak je to skvělé ... a zas tak skvělé mi to nepřipadalo. Autor čerpá své nápady z náboženských motivů (ať už křesťanských či jiných) a možná právě proto se lidí tak dotýká... odhaluje skrze příběh přeci staré pravdy. Často se opakuje a ano, je to sem tam zajímavé... ale čekala jsem od toho trochu více.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Já nevím, ať si říká proti Coelhovi kdo chce, co chce.... Tuhle knihu považuji za opravdu dobrou. Pravda, v dalších knihách se myšlenky opakují, někdy je to až plitké. Ale proti Alchymistovi nemůžu říct jediné slovo. Skvělé!

Thanyss
08.08.2013 3 z 5

Krátká knížka psaná spíše pohádkovým stylem, která mě zase až tak moc neoslovila. Možná je to tím, že jsem před tím četla Veroniku, která se rozhodla zemřít a ta se mi líbila mnohem víc než Alchymista. Možná jsem jen byla ve špatném rozpoložení a nedokázala se naladit na tu správnou vlnu, která se příběhem vine. Autor se snažil v jednoduchém příběhu, srozumitelném co nejširší mase čtenářů, naservírovat životní rady a moudra. Snahu oceňuji, ale v tomto ohledu mi dal mnohem více Malý princ od Exupéryho.