Akvárium

Akvárium https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99802/bmid_akvarium-broz-99802.jpg 4 77 18

Akvárium patří mezi nejzajímavější autorova svědectví. Líčí v něm svůj vlastní příběh a fungování sovětské vojenské rozvědky. "O GRU se smí mluvit pouze uvnitř organizace, jen tak tiše, aby hlas nepronikl za průhledné zdi majestátní budovy na Chodynce. Každý, kdo se jednou octl v GRU, věrně ctí posvátný zákon Akvária: Co se doma uvaří, to se doma sní. Jediné slovo nesmí ven přes průzračné zdi..."... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Naše vojsko

Akvarium , 1985

Komentáře 18 Recenze 0

cidas
cidas
29.04.2023 3 z 5

Autor se v první polovině dílka značně chvástá. Chvílemi je to až úsměvné. V druhé polovině knihy už je trochu v normálu a kniha se stává i docela zajímavou. Koho zaujalo téma, doporučuji knihu z prostředí Mosadu - Lstí a klamem od Ostrovskiho.

jan7760
jan7760
09.03.2023 3 z 5

Akosi mi ta kniha nesadla, neviem, či to bolo štýlom, akým je napísaná, alebo niečím iným. Je asi ťažké odlíšiť skutočnosť s fantáziou autora, čo naozaj autor zažil, čo už nie. Zopár zaujímavostí som sa dozvedel, je to však všetko v rovine dohadov...

kopeceli
kopeceli
30.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla jako literaturu, nikoliv jako vědecké pojednání. Je psaná velmi čtivě, dramaticky, téma se mi líbilo. Postupem času jsem se k ní několikrát vrátila, i když knihy dvakrát nečtu. Pro mne to byla příjemná oddychovka, nad kterou se dalo i přemýšlet.

DivnýJanko
DivnýJanko
01.10.2019 odpad!

písal to človek na objednávku, 1% pravdy 99% klamstva, ak niekto bude mať potrebu, túžbu, po Pravde, treba si zistiť prečo tento hajzlík sedel vo vezení? no prečo? potkančík na ôsmy deň o čať kožky prišiel? prišiel. a prečo? no prečo sa už dnes asi nikto nepýta, len sa žerie a žerie, očami ušami...

JP71
JP71
02.08.2019 5 z 5

Kniha se čte opravdu výborně. Proto bych chtěl na tomto místě vyzdvihnout především práci překladatele. Český překlad je lepší ruského originálu.

edy-boy
edy-boy
11.10.2018

Autor mel 2 rozsudky trestu smrti v SSSR... Kniha super czetl jsem asi 4 krat.

Babo
Babo
02.05.2018 4 z 5

Autor přibližuje život špiónů v SSSR a pro mě je to důkaz,že je to svět sám pro sebe .Kniha je napsaná velice čtivě , takže si své čtenáře jistě najde .

29.03.2018 5 z 5

Asi úplná faktografie to nebude, ale tak nějak to asi u tajných služeb funguje, Hlavně, že se četla výborně. Četl jsem ji již dříve, nyní po aféře s ruskými přeběhlíky se k ní vracím. Kdybych tak věděl, co je pravda a co je smyšlenka!

los
los
20.02.2018 3 z 5

četl jsem před 20 lety a tehdy na mne příběh velmi zapůsobil, pravděpodobně bych byl dnes daleko kritičtější, ale doporučuju

Sambóši
Sambóši
12.11.2016 4 z 5

Příběh člověka, vojáka, který se dostává výš a výš v hierarchii sovětské armády a na vysněné pozici, začíná padat.... Kniha se zdá být malou sondou do komunistického řežimu, kde boj o moc je to první i poslední a ten, kdo je nepohodlný je odstaven nebo zlikvidován. Autor píše velice poutavou formou a umí vtáhnout do děje.

MaxQ
MaxQ
07.11.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, především první polovina, kdy se Suvorov šplhá nahoru z velitele tanku až do GRU. Práce v GRU už tak napínavá není, což je zřejmě tím, že kniha se blíží spíše literatuře faktu než Jamesu Bondovi. Nicméně Suvorov psát umí a číst jeho knihy je zážitek.

ruzer
ruzer
05.01.2016 3 z 5

zaujmava kniha ale na moj vkus az prilis zbytocneho materialu, kludne to mohlo mat o 70 stran menej, kazdopadne niektore pasaze sa vryli do pamati.. tazko hodnotit co je pravda a co fikcia ale myslim si, ze o fungovani vtedajsej tajnej sluzby sa nieco dozvieme

26.10.2015 5 z 5

Asi úplná faktografie to nebude, ale tak nějak to asi u tajných funguje, Hlavně, že se četla výborně.

pavel80
pavel80
18.10.2015 4 z 5

Knížku jsem shltnul jedním dechem, opravdu člověka vtáhne do děje. Nicméně s autenticitou je to přinejlepším sporné, ale i přes to mám Suvorova (alias V.B. Rezuna) pro jeho čtivý způsob psaní rád.

Koňadra
Koňadra
13.07.2014 3 z 5

Nooo ... že by som to bral ako faktografiu ... neviem, ale číta sa to ľahúčko, tak na pol dňa. Suvorov vie písať pútavo.

Vartan
Vartan
14.03.2014 5 z 5

Super kniha.

PavelR
PavelR
06.01.2013 4 z 5

Výcvik, práce a každodenní realita důstojníka GRU, čtivá a akční knížka. spíš román než "Fakta a svědectví".

1Franta2
1Franta2
13.06.2012 5 z 5

Komunisti z těchto knížek nemají asi radost. Major GRU, Sovětský občan....a náhle se český človíček zpracovaný českou komunistickou propagandou dozvídá z povolaných úst o komunistických koncentrákách a sovětských cílech na ovládnutí světa. To je divení.