Akvárium

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Akvárium patří mezi nejzajímavější autorova svědectví. Líčí v něm svůj vlastní příběh a fungování sovětské vojenské rozvědky. "O GRU se smí mluvit pouze uvnitř organizace, jen tak tiše, aby hlas nepronikl za průhledné zdi majestátní budovy na Chodynce. Každý, kdo se jednou octl v GRU, věrně ctí posvátný zákon Akvária: Co se doma uvaří, to se doma sní. Jediné slovo nesmí ven přes průzračné zdi..."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99802/big_akvarium-broz-99802.jpg 471
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

Akvarium, 1985


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Akvárium

kopeceli
30.01.2021

Knihu jsem četla jako literaturu, nikoliv jako vědecké pojednání. Je psaná velmi čtivě, dramaticky, téma se mi líbilo. Postupem času jsem se k ní několikrát vrátila, i když knihy dvakrát nečtu. Pro mne to byla příjemná oddychovka, nad kterou se dalo i přemýšlet.

DivnýJanko
01.10.2019odpad!

písal to človek na objednávku, 1% pravdy 99% klamstva, ak niekto bude mať potrebu, túžbu, po Pravde, treba si zistiť prečo tento hajzlík sedel vo vezení? no prečo? potkančík na ôsmy deň o čať kožky prišiel? prišiel. a prečo? no prečo sa už dnes asi nikto nepýta, len sa žerie a žerie, očami ušami...


JP71
02.08.2019

Kniha se čte opravdu výborně. Proto bych chtěl na tomto místě vyzdvihnout především práci překladatele. Český překlad je lepší ruského originálu.

edy-boy
11.10.2018

Autor mel 2 rozsudky trestu smrti v SSSR... Kniha super czetl jsem asi 4 krat.

Babo
02.05.2018

Autor přibližuje život špiónů v SSSR a pro mě je to důkaz,že je to svět sám pro sebe .Kniha je napsaná velice čtivě , takže si své čtenáře jistě najde .

konicekbily
29.03.2018

Asi úplná faktografie to nebude, ale tak nějak to asi u tajných služeb funguje, Hlavně, že se četla výborně. Četl jsem ji již dříve, nyní po aféře s ruskými přeběhlíky se k ní vracím. Kdybych tak věděl, co je pravda a co je smyšlenka!

los
20.02.2018

četl jsem před 20 lety a tehdy na mne příběh velmi zapůsobil, pravděpodobně bych byl dnes daleko kritičtější, ale doporučuju

Sambóši
12.11.2016

Příběh člověka, vojáka, který se dostává výš a výš v hierarchii sovětské armády a na vysněné pozici, začíná padat.... Kniha se zdá být malou sondou do komunistického řežimu, kde boj o moc je to první i poslední a ten, kdo je nepohodlný je odstaven nebo zlikvidován. Autor píše velice poutavou formou a umí vtáhnout do děje.

1