Akvárium

Akvárium patří mezi nejzajímavější autorova svědectví. Líčí v něm svůj vlastní příběh a fungování sovětské vojenské rozvědky. "O GRU se smí mluvit pouze uvnitř organizace, jen tak tiše, aby hlas nepronikl za průhledné zdi majestátní budovy na Chodynce. Každý, kdo se jednou octl v GRU, věrně ctí posvátný zákon Akvária: Co se doma uvaří, to se doma sní. Jediné slovo nesmí ven přes průzračné zdi..."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99802/big_akvarium-broz-99802.jpg 471
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Naše vojsko

Akvarium, 1985

Kniha Akvárium

kopeceli
30.01.2021

Knihu jsem četla jako literaturu, nikoliv jako vědecké pojednání. Je psaná velmi čtivě, dramaticky, téma se mi líbilo. Postupem času jsem se k ní několikrát vrátila, i když knihy dvakrát nečtu. Pro mne to byla příjemná oddychovka, nad kterou se dalo i přemýšlet.

DivnýJanko
01.10.2019odpad!

písal to človek na objednávku, 1% pravdy 99% klamstva, ak niekto bude mať potrebu, túžbu, po Pravde, treba si zistiť prečo tento hajzlík sedel vo vezení? no prečo? potkančík na ôsmy deň o čať kožky prišiel? prišiel. a prečo? no prečo sa už dnes asi nikto nepýta, len sa žerie a žerie, očami ušami...

JP71
02.08.2019

Kniha se čte opravdu výborně. Proto bych chtěl na tomto místě vyzdvihnout především práci překladatele. Český překlad je lepší ruského originálu.

edy-boy
11.10.2018

Autor mel 2 rozsudky trestu smrti v SSSR... Kniha super czetl jsem asi 4 krat.

Babo
02.05.2018

Autor přibližuje život špiónů v SSSR a pro mě je to důkaz,že je to svět sám pro sebe .Kniha je napsaná velice čtivě , takže si své čtenáře jistě najde .

konicekbily
29.03.2018

Asi úplná faktografie to nebude, ale tak nějak to asi u tajných služeb funguje, Hlavně, že se četla výborně. Četl jsem ji již dříve, nyní po aféře s ruskými přeběhlíky se k ní vracím. Kdybych tak věděl, co je pravda a co je smyšlenka!

los
20.02.2018

četl jsem před 20 lety a tehdy na mne příběh velmi zapůsobil, pravděpodobně bych byl dnes daleko kritičtější, ale doporučuju

Sambóši
12.11.2016

Příběh člověka, vojáka, který se dostává výš a výš v hierarchii sovětské armády a na vysněné pozici, začíná padat.... Kniha se zdá být malou sondou do komunistického řežimu, kde boj o moc je to první i poslední a ten, kdo je nepohodlný je odstaven nebo zlikvidován. Autor píše velice poutavou formou a umí vtáhnout do děje.