Aktivní naděje

Aktivní naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454602/bmid_aktivni-nadeje-o0Y-454602.jpg 4 9 9

Jak čelit zmatku dnešní doby a nezbláznit se? Jak se vyrovnávat se změnou klimatu, mizejícími přírodními zdroji, ekonomickými kolapsy a environmentálním žalem? Ekofilosofka Joanna Macyová a psychiatr Chris Johnstone nabízejí cestu, která obnovuje spojení se Zemí i sebou samými. Kniha Aktivní naděje reflektuje současné globální výzvy v rámci ekofilosofického konceptu, pojmenovává jednotlivé kroky na cestě k sebeposílení i praktická cvičení k objevení vlastního tvořivého vkladu pro svět, v jakém si přejeme žít. Shrnuje zkušenosti z programu, jenž autoři knihy vedou desítky let pod názvem práce obnovující spojení (Work That Reconnects). Provází čtenáře čtyřmi stadii transformačního procesu opírajícího se o mýtickou cestu hrdiny, moderní psychologii, spiritualitu, hlubinnou ekologii a integrální vědu.... celý text

Literatura naučná Filozofie Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Alferia
Originální název:

Active Hope , 2012


více info...

Přidat komentář

Niamh15
25.12.2022 5 z 5

Jsem vděčná za tuhle knihu.

brizaaborovice
27.01.2021 5 z 5

Pro mě velmi důležitá kniha. Pomohla mi zorientovat se v současné globální situaci a uvědomit, si čím můžu jako jedinec přispět.
Oceňuji citlivý překlad i provedení. Také jsem velký fanoušek Joanny Macy, takže za mě prostě pecka.
Doporučuju aktivistům, lidem, co jim není lhostejný stav planety, i všem, na které doléhá tíha současné korona i eko krize.


Handygirl
24.01.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení, čte se jedním dechem a zároveň kniha přináší důležité vhledy. Líbí se mi pasáž, popisu poselství domorodého kmene o naší povinnosti vyjadřování vděčnosti a lásky podporovatelům našich vlastních životů.(kukuřice, brambory,...) Protože ve chvíli, kdy lidé tuto úctu přestanou vyjadřovat a respektovat, život na této planetě bude skončí.

Štítky knihy

ekologie kříže klimatické změny

Autorovy další knížky

Joanna Macy
americká, 1929
1993  82%Myslet jako hora
2020  89%Aktivní naděje
2021  %Návrat do života