Aktivní naděje

Jak čelit zmatku dnešní doby a nezbláznit se? Jak se vyrovnávat se změnou klimatu, mizejícími přírodními zdroji, ekonomickými kolapsy a environmentálním žalem? Ekofilosofka Joanna Macyová a psychiatr Chris Johnstone nabízejí cestu, která obnovuje spojení se Zemí i sebou samými. Kniha Aktivní naděje reflektuje současné globální výzvy v rámci ekofilosofického konceptu, pojmenovává jednotlivé kroky na cestě k sebeposílení i praktická cvičení k objevení vlastního tvořivého vkladu pro svět, v jakém si přejeme žít. Shrnuje zkušenosti z programu, jenž autoři knihy vedou desítky let pod názvem práce obnovující spojení (Work That Reconnects). Provází čtenáře čtyřmi stadii transformačního procesu opírajícího se o mýtickou cestu hrdiny, moderní psychologii, spiritualitu, hlubinnou ekologii a integrální vědu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454602/big_aktivni-nadeje-o0Y-454602.jpg 4.76
Literatura naučná, Filozofie, Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Alferia

Active Hope, 2012

Kniha Aktivní naděje

brizaaborovice

Pro mě velmi důležitá kniha. Pomohla mi zorientovat se v současné globální situaci a uvědomit, si čím můžu jako jedinec přispět.
Oceňuji citlivý překlad i provedení. Také jsem velký fanoušek Joanny Macy, takže za mě prostě pecka.
Doporučuju aktivistům, lidem, co jim není lhostejný stav planety, i všem, na které doléhá tíha současné korona i eko krize.

Handygirl

Moc pěkné čtení, čte se jedním dechem a zároveň kniha přináší důležité vhledy. Líbí se mi pasáž, popisu poselství domorodého kmene o naší povinnosti vyjadřování vděčnosti a lásky podporovatelům našich vlastních životů.(kukuřice, brambory,...) Protože ve chvíli, kdy lidé tuto úctu přestanou vyjadřovat a respektovat, život na této planetě bude skončí.