Hořící led

Hořící led https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9480/bmid_horici-led-dCn-9480.jpg 4 44 6

Akta NUMA série

Cive Cussler, autor již dvaceti úspěšných knih, čtenáře i tentokrát zavede do mořských hlubin a exotických míst a mistrným pohráváním si s fantazií a nejnovějšími vědeckými poznatky vytvoří dramatickou zápletku s těžko rozpoznatelnou hranicí mezi fikcí a realitou. Ruský miliardář s neukojitelnou touhou po moci se rozhodne stát se novodobým carem. Převzít otěže vlády ve vlastní zemi pro něj zřejmě bude celkem snadné, obává se však možných protiopatření ze strany Spojených států. Zná ale řešení. Podél amerického pobřeží se pod povrchem mořského dna nacházejí obrovská ložiska metanového hydrátu zvaného hořící led. Kdyby na vhodných místech došlo k podmořským explozím, následným sesuvům částí dna a vzniku obrovských přílivových vln, které by se zničujícím účinkem narazily na americké pobřeží, měli by Američané dost svých vlastních starostí a dění v Rusku by je přestalo zajímat. Šílený miliardář ale nepočítá s tím, že na stráži jako obvykle stojí Kurt Austin, Joe Zavala a jejich kolegové z Národní agentury pro podmořský výzkum.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Fire Ice , 2002

Luigi1
12.09.2023 4 z 5

Opět skvělá oddychovka

Pavlnka
27.11.2022 4 z 5

Pěkná oddychovka, akční hrdinové a záchrana světa. Co víc si přát.

hana4834
18.10.2020 4 z 5

Zase skvělá kniha i když je to porad stejný scenař

čef
07.04.2019 5 z 5

Ovšem, je tady stále stejné schéma, neprůstřelný hrdina, nová dívka, lidmi a jinak rozzuřené moře, spousta potápění, námořních bojů a možná někdy více triků než je zdrávo. Nevím sice jak to tito autoři dělají, ale stejně se to vždy velmi dobře čte. Čtenář, jako já, je k textu připoután od začátku do konce. Možná proto, že je zde řemeslně dokonalá story se spoustou zajímavých detailů, které to, alespoň u mne, vždy dokáží. Nedá se nic dělat- kdo jednou ochutnal, je už navždy upoután.

CharlesWard
28.06.2018 2 z 5

Cussler namíchal klasický špionážní koktejl, který ale chutná poněkud trpce, neboť jeho složení obsahuje tak nepřeberné množství ingrediencí, že by Vám je všechny nevyjmenoval ani samotný barman Clive. Ústřední zlosyn a jeho trhlý pobočník, navíc v knize dostali pouze pevně vymezený prostor, takže jsem se vlastně chvílemi musel ptát, proč se děje zrovna tohle. Dílo balancuje na laně nad propastí průměru a podprůměru. Dva pentagramy z pěti, uděluji za vcelku povedené akční pasáže, jinak by to bylo čistě na jeden!

lampernaqui
04.08.2015 3 z 5

Tentokrát mi příběh nesedl, ruský miliardář a po jeho boku zlý mnich, kteří společně touží ovládnout Rusko a vlastně celý svět. Pro mě zatím nejslabší kniha této série.

Autoři knihy

Clive Cussler