Ako vychovať úžasné dieťa metódou Montessori

Ako vychovať úžasné dieťa metódou Montessori https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397777/bmid_ako-vychovat-uzasne-dieta-metodou-m-elu-397777.jpg 4 22 9

Odkaz medzinárodne uznávanej vedkyne Marie Montessori, jej výchovné princípy a praktické stratégie ovplyvnili stovky, tisíce, ak nie milióny rodičov a detí po celom svete. Najčastejšie sa využívajú v školách, ktoré nesú jej meno, ale rovnako úspešne a jednoducho ich môžete zaviesť aj doma. Ak máte malé dieťa a ste zvedaví na iný pohľad na výchovu, prípadne hľadáte praktické rady, táto kniha, ktorej autorom je dlhoročný učiteľ a riaditeľ Montessori školy Tim Seldin, je určená práve vám. Obsahuje množstvo nápadov na spoločné aktivity a odporúčaní, vďaka ktorým sa z vás môže stať efektívnejší rodič a z vašich detí nezávislí, sebavedomí, úspešní dospelí.... celý text

pige
18.02.2023 1 z 5

Kniha nepřináší nic nového. Hodně povšechní.

marti7729
09.08.2020 5 z 5

Pro začátečníky vhodná kniha, která nastini co to vlastně montessori je. Pro pokročilé bych nedoporučoval, nic jim už nedá. Krásné se cetla, skoro sama, doplněna o pěkně fotky. Za me spokojenost.

Edeltruda
04.09.2019 3 z 5

Základní informace o montessori přístupu k výchově podané stručně, srozumitelně a přehledně. Oproti předchozím komentujícím mně název nevadil, spíš jsem čekala více pro mne nových informací o montessori principech, probrání tématu více do hloubky. (Nebo jsem jen překvapena, jak jsou ty principy vlastně jasné a prosté? :-) ) Z knihy jsem si nakonec odnesla "jen" několik námětů na hry pro různě staré děti, ale v jiných knížkách specializovaných přímo na ně jich je jistě mnohem více.

Verrrunka
03.04.2019 5 z 5

Jak tu psali už někteří další, název není opravdu šťastně zvolen, protože evokuje takové ty sluníčkové knihy o výchově a mateřství, které vás jedině tak naštvou. Jenže tahle kniha je prostě poklad. Jednoduché seznámení s principy Montessori výchovy, spousta šikovných nápadů jak s dětmi pracovat a jak jim porozumět. Já osobně se neztotožňuji se všemi metodami, nicméně pro čerpání jednotlivých nápadů je kniha také jako dělaná.

Gaeberys
02.11.2018 5 z 5

Navzdory šílenému názvu jsem po ní v knihovně sáhla a ... neprohloupila jsem. Tak úplně zcela nesouhlasím s názorem na pedagogy - myslím si, že učitel by měl být autoritou a ne rovnocenným partnerem. Jinak se mi způsob hravosti, přizpůsobení okolního světa malým dětem líbí. A ačkoli nebudou naše děti chodit do Montessori školy (zbytečně by dojížděly), pokusíme se metodu aplikovat při běžném hraní a trávení společného času. Spoustu poučných her jsem si zapsala

IvonaK
21.09.2018 5 z 5

Škoda že jsem nechodila do Montessori školky. Uměla bych v pouhém předškolním věku tolik věcí, které by mě ani ve snu nenapadly. Chodila jsem do normální kde nás vychovatelky nechaly volně plápolat a vůbec nás nepřipravovaly na to, že život není jenom o radosti, ale i o povinnostech.

sarka45
14.09.2018 5 z 5

Ať už chcete své dítě vychovávat podle paní Montessori nebo ne, tato kniha Vám bude určitě přínosem. Jsou tam poznatky, rady a informace, ze kterých si určitě vyberete, a budete mít inspiraci, jak si se svým děťátkem hrát tak, aby to bylo jemu přínosem a Vám pro radost. Určitě doporučuji všem rodičům i prarodičům.

bibi.r
17.05.2018 3 z 5

Souhlasím s tím, že název opravdu nebyl zrovna šťastně zvolen.
Jinak kniha svým obsahem představuje Montessori výchovu, tak aby jí porozuměl i laik.

M-arta
17.04.2018 5 z 5

Navzdory celkem nešťastně zvolenému názvu (hádám, že nebudu sama, koho asi trochu irituje) se jedná o výbornou knihu - doporučuji všem začátečníkům, kteří se v tomto pedagogickém směru teprve rozhlížejí a chtějí jej doma začít praktikovat. Mluví k věci, je přehledná, praktická, zbytečně nic nekošatí, ale je zasvěcená a konkrétní (a dokonce i docela vkusná). Prima start...