Ako sa nestať pacientom

Ako sa nestať pacientom https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267421/mid_ako-sa-nestat-pacientom-267421.jpg 4 355 69

Knižný výber z článkov a úvah MUDr. Jana Hnízdila možno vrelo odporučiť všetkým, ktorí si vážia zdravie vlastné i zdravie spoločnosti a sú ochotní preň niečo urobiť. Môžu si byť istí, že ich čítanie nielen poučí, ale aj povzbudí a pobaví. Jan Hnízdil má totiž dar písať prístupne a zrozumiteľne a navyše aj s vtipom, eleganciou a humorom, či už je reč o úzko odborných záležitostiach, alebo o veciach obecnejšieho dosahu, o lekárstve a športe. A ako sa patrí na vyznávača psychosomatiky a celostného pohľadu na človeka, nikdy nezabúda uvádzať konkrétne príklady a prenikať do všetkých zákutí životných príbehov.... celý text

Lothlorien
04.06.2013 4 z 5

Opravdu moc pěkná kniha, doporučila bych ji přečíst nejlépe VŠEM! :) Akorát v druhé půlce knihy mě už tolik nebavily politické úvahy a zaujatost Václavem Klausem. Autora sice chápu, ale přišlo mi, že tam toho bylo zbytečně moc.

Gizminek
28.05.2013 5 z 5

Jsem vždy velice ráda, když se v naší společnosti najde takto prozíravý člověk, který nazývá věci pravými jmény, jako je doktor Jan Hnízdil. Tu část knihy, kde zdůrazňuje, že se ze zdravotnictví stává business, jsem si obvzláště vychutnala a je dobře, že se o tom začíná veřejně mluvit :)

Myslím, že má pravdu téměř ve všem. Přesto musím podotknout, že místy se některá tvrzení v knize (o tom, že stačí změna životního stylu a vše bude v pořádku) mohou zdát jako zjednodušení vážných onemocnění. Mnohdy je to tak, že zdravě a vyváženě žijící člověk vážně onemocní a žasne, jak stresující se kuřáci a jedlíci McDonalda ustojí ve zdraví život až do devadesáti let. Také, někde jsou léky opravdu třeba a mohou pomoci.

Tasimona
31.03.2013 5 z 5

Výborná knížka. Sundala mi klapky z očí a osvětlila, proč na mě lékařka řvala, že už k ní nemusím chodit, když jsem tak nediscilpinovaný pacient a svévolně si měním léčbu. Stalo se to poté, co jsem si v lékárně na doporučení paní lékárnice vyměnila léky za 1 000 Kč za stejné (stejná účinná látka ve stejném množství) od jiné firmy, ale plně hrazené pojišťovnou. Kamarádka zdravotní sestra mi vysvětlila, že jsem tím paní doktorku "okradla", protože prý je na předepisování konkrétního léku finančně zainteresovaná. Nechtěla jsem tomu věřit. Přece Hippokratova přísaha, služba člověku a tak podobně... Teprve teď jsem plně pochopila. Doporučuji všem naivkám i lidem poměrů znalým :-)

Targa Dall
20.03.2013 5 z 5

Knihu vřele doporučuji. Je psána formou krátkých příspěvků z různých novin a tyto jsou tematicky seřazeny.
Bolí vás záda? Moc jste si na ně naložily!
Bolí vás hlava? Máte ji plnou starostí!

Takto nějak dr. Hnízdil indikuje a je to FAMÓZNÍ. Ten člověk je génius - koukne a vidí. Pojmenovává problémy současné medicína a společnosti - naší nemocné společnosti.

mrkoska
05.03.2013 5 z 5

koho zajima psychosomatika a zivotni pribehy..tak doporucuji

odejana
20.03.2012 5 z 5

Bravo! Pan doktor naprosto přesně popisuje hlavní nemoci této globální společnosti. Biologická medicína léčí nemoci a neuzdravuje lidi. Moloch konzumní společnosti, která si myslí, že lze hromadit neomezeně na omezeném prostoru. Je nutná změna přemýšlení o způsobu života a trávení času a hierarchii hodnot. Hnízdil vystupuje proti farmaceutickým molochům, proti nadutým politikům, které má povětšinou za psychopaty, proti medicíně, která léčí příznaky, ale neléčí příčiny. Skvělá kniha, skvělý doktor!

knihožrout
30.10.2011 5 z 5

Taková osina v zadku českého zdravotnictví, to je nejspíš pan Hnízdil pro většinu doktorů. Ale dobře jim tak, člověku stačí jediná zkušenost se špitálem a musí dát panu Hnízdilovi za pravdu. Zdravotnictví je totální příšerný moloch, kde pacient nikoho nezajímá a když už se dostanete do spáru lékařů, s nějvětší pravděpodobností na tom budete hůř než předtím. Hnízdil částečně vysvětluje proč a jak se proti tomu bránit. Miluji tyhle knihy.

WEIL
17.08.2011

Chtějí vlastně lékaři dneska léčit, či jen nadělat body na člověka a za to shrábnout co nejvíc peněz?

Stále častěji se mi to tak jeví.

Frakira
07.03.2011 4 z 5

Přesné, trefné, výstižné - bohužel pravdivé! Po přečtení knihy se mi udělalo jasno ve spoustě - nejen mých - "zdravotních" problémů...doporučuji !