Ako Grinch ukradol Vianoce

Ako Grinch ukradol Vianoce https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508048/bmid_ako-grinch-ukradol-vianoce-bYP-508048.jpg 4 180 180

Kto z dnešných detí by nepoznal Grinča, azda najväčšieho hundroša na svete? Nemá rád veselých obyvateľov mestečka a žije v jaskyni na vrchu so svojím psom, aby mal od každého dokonalý pokoj. Je to najmä vďaka filmovému spracovaniu dnes už klasického titulu Ako Grinch ukradol Vianoce, pôvodné dielo však vychádza v slovenčine po prvýkrát a to vo vynikajúcom prebásnení Ľubomíra Feldeka. Dr. Seuss napísal tento príbeh v roku 1957, aby prinavrátil vianočným sviatkom ich pôvodného ducha.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Verbarium

How the Grinch Stole Christmas! , 1957

Ridley
30.12.2020 5 z 5

Dostala jsem jako dárek od dětí...krásná knížka, jen je mi lito, že není v pevné vazbě...ale budu ji opatrovat jako poklad

Karcoolka2210
23.12.2020 5 z 5

Ľubomír Feldek odviedol skvelú prácu s prekladom tejto knihy. Čítala som viac kníh od Dr. Seussa, ale všetky v angličtine a je to pán autor pre deti (a nie len pre deti). Toto je prvá kniha preložená do slovenčiny a dúfam, že ich bude viac. Príbeh o tom, ako mal Grinč malé srdce a nemal rád Vianoce bol aj sfimovaný niekoľkokrát, ale ja určite odporúčam, vlastne všetkým bez rozdielu, čo sa veku týka, prečítajte si túto knihu. Neoľutujete :)

MaDia
15.12.2020 5 z 5

Zbožňujem to, myslím si, že sa z toho stane moja vianočná tradícia ♥ rovnako skvelé ako keď som to čítala naposledy a tie kresby sú jednoducho nádherné.

MamaKnihomolka
09.12.2020 5 z 5

Kdo nezná Grinche jako by nežil! Miluju ho jako film s Jimem Carreym tak i jako nový animovaný a teď se k tomu přidala i kniha. Bez Grinche si já nedokážu představit Vánoce.

Příběh Grinche, který ukradl Vánoce k Vánocům prostě patří. Jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a těším se až ji budu číst synovi. Určitě se mnou budete souhlasit, že tento příběh je skvost. Plus ty skvělý ilustrace plné fantazie. Celá kniha je na 10 minut čtení, ale obrázky jsou alespoň na 20.

Musím se přiznat, že jsem se bála toho překladu, ale je povedený a verše se čtou lehce. Četla jsem i Kocoura v klobouku a ani tady jsem nesáhla vedle. Jen mě mrzí, že víc knih od Dr.Seuss není přeloženo.

sgjoli
28.11.2020 5 z 5

Filmového Grinche jsem viděla před lety a docela mne bavil. A já si říkala, že by nebylo od věci si přečíst i knižní předlohu. No a konečně jsem se k ní dostala a jsem víc než spokojená. Příběh je sice primárně psaný pro děti, ale to vůbec nevadí.
Verše se čtou velmi dobře a svojí hravostí a srozumitelností jsou přístupné skutečně každému bez rozdílu věku. Příběh obsahuje moc hezké poselství a celé to doplňují barevně sice jednoduché, ale i tak velmi povedené ilustrace.
Je to pro děti a já občas s tím hodnocením zápasím vzhledem ke svému věku, ale tady neváhám. Hodnotím 5 hvězdami, protože tohle jsem si užila. Grinch si určitě zaslouží svoji pozornost. Kniha umí navodit příjemnou atmosféru a "správně" nás před svátky naladit. Tohle určitě moc doporučuju.

Anyzz
12.11.2020 5 z 5

Vánoce bez Grinche, by pro mě nebyly Vánoce (jaký paradox, když to byl právě Grinch, kdo se je snažil ukrást). Filmové zpracování miluji od malička a konečně se mi dostala do rukou i knižní předloha. Četla jsem v anglickém originále a vřele doporučuji - jednoduché verše doplněny o nádherné ilustrace plné drobných poselství a lásky. Můj malý vánoční poklad, který jednou budu číst svým dětem. Věřím, že přečtení této útlé knížečky navodí vánoční atmosféru úplně každému, ať už jsi Kdovík (jenž ze srdce k Vánocům lne), Grinch (jenž srdce o dvě čísla menší měl) nebo obyčejný smrtelník.

rarášek
13.08.2020 5 z 5

Grinche jsem doteď viděla jen jako film, který jsem měla velmi ráda, a byla jsem proto hodně zvědavá, jaká je jeho předloha. Musím říct, že se mi to líbilo opravdu hodně, i ilustrace byly naprosto úchvatné. Díky svému poselství o kouzlu Vánoc a že to všechno není jen o dárcích a slavnostních večeřích, ale hlavně o tom, že jsme všichni spolu, si to zřejmě vezmu každý Vánoce, spolu s Vánoční koledou, a hezky si to v celé té atmosféře znovu pořádně přečtu. :3

Lauralex
21.06.2020 5 z 5

Kdo Kdovík je, ze srdce k Vánocům lne. ♥
Bez Grinche nejsou Vánoce. Klasika jak knižní, tak srdeční. Téhle zelené potvůrce vždycky podlehnu a jakékoliv jeho zpracování miluju. Dala bych to přečíst každému, kdo někdy hledal, zapomněl nebo nepoznal kouzlo a smysl Vánoc, dítěti, či dospělému.

bibi.r
26.05.2020 2 z 5

Film, který je na motivy této knihy je už kultovní.
Verše bohužel dost skřípou, což se ale vzhledem k tomu, že v angličtině je použit tzv. anapest (tříslabičná stopa, skládající se ze dvou nepřízvučných a poslední přízvučné slabiky), který je v češtině prakticky nemožný, dá pochopit.

blackoutzuzi
13.05.2020 5 z 5

I přes to, že je to útlá kniha pro děti a obsahuje vlastně jen útržek z filmu (tu výpravnou část), musím říct, že jsem si čtení moc užívala. Knížka má naprosto nádherné ilustrace, vtipný a svěží text, který vypráví Grinchův příběh ve verších :)

veronika0382
26.02.2020 3 z 5

V tomto případě film mnohem lepší než kniha. Kniha opravdu osekaná, krátká, závěr uspěchaný. Docela zklamání. :(

Bauriska
03.01.2020 3 z 5

Grinche milujeme. Je naše vánoční povinnost :) Nicméně knížka byla dost zrychlená a zjednodušená, oproti milované filmové podobě.

andy_nejedla
02.01.2020 3 z 5

Krásné verše a ilustrace :-)

Měňavka
27.12.2019 5 z 5

Krásně ilustrované dobrodružství s mým oblíbeným hrdinou.

Tyrkysová
18.12.2019

Veršovaný příběh zabírá všehovšudy vždy jen pár řádků na stránce, které ale doplňují nádherné ilustrace plné detailů. Přečtete jej tedy za pár minut, určitě ale potěší a navodí vánoční atmosféru :-)

MartyManCZ
16.12.2019 4 z 5

Ten překlad je trochu divnej a to mi kazí dojem, jinak stará dobrá klasika kterou všichni milujeme :)

salamandrina
01.12.2019 5 z 5

Když je ten advent... :)

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Nádherné ilustrace!

Romžiry
01.02.2019 5 z 5

Grinch je naše oblíbená vánoční pohádka a teď se k ní přidala i kniha

Pitbullka
25.12.2018 4 z 5

Skvělá knížka, ale překlad místy pokulhává.

Dr. Seuss (p)
americká, 1904 - 1991
2018  88%Jak Grinch ukradl Vánoce!
2019  80%Kocour v klobouku