Akademie nočních můr

Akademie nočních můr https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2635/akademie-nocnich-mur-i-2635.jpg 4 60 11

Akademie nočních můr série

Neuvěřitelný, poutavý a napínavý příběh malého, nenápadného, až zakřiknutého Charlieho, který má takřka stálé problémy se svým okolím a spolužáky a trpí nočními můrami, jež dokáže vyvolávat a zhmotňovat do skutečnosti. Charlie se náhle ocitá v Akademii nočních můr, kde se spolu s ostatními „vyvolenými“ dětmi učí s těmito monstry z Temnozemě bojovat a vyhánět je z lidského světa, zejména pak ze světa dětí. Autor knihy Dean Lorey je vynikající americký spisovatel, který dokáže napětí a přitažlivost děje knihy gradovat tak, že se čtenář nechce odtrhnout od čtení. Mezi jeho knihy, z nichž některé byly zfilmovány, patří například Muži v černém. Také Akademie nočních můr se brzy dočká své filmové adaptace ve filmových studiích společnosti Universal.... celý text

Fantasy
Vydáno: , Sun

Nightmare Academy , 2006

lukaskmn1
19.04.2023 5 z 5

Geniální.

ZuzanaMrh
26.12.2015 4 z 5

Knihu jsem půjčila dětem, nakonec jsem ji četla jen já :-) a až na ty překlepy a chyby v tisku a (+ hrozně mi vadil výraz "zbodal" více by mi sedělo "zvoral, zkazil, podělal...") dost dobrý, napínavé od začátku až do konce. Musím si půjčit ještě druhý díl...
Z pohledu dospěláka mi na začátku trochu vadily i dialogy a to, jak byl představován způsob myšlení a chování rodičů (dospělých). Možná je to věc překladu, možná to takto do literatury pro děti a mládež patří...

Anna 13
11.09.2014 3 z 5

(SPOILER) Do Akademie nočních můr jsem se vtáhla hned. Moc se mi líbí ten nápad. Byla to spíš, ale taková pohádka. Na přebalu knihy bylo napsané, že se budeme bát usnout. Mně to ale jako horor nepřipadalo. Většinou u knížky uvěřím tomu co čtu, ale tohle bylo opravdu vymyšlené. Je to hezké a napínavé počtení, ale žádná bomba. Možná, že si přečtu i další díl, protože mne zajímá jak to dopadne s Charliem, Brooke a Violet. Violet jsem si oblíbila a tak nějak jsem doufala, že se dají s Charliem dohromady. Ta pusa od Brooke mne ale překvapila. Fandím Violet! :) Skvělý nápad byly i ty ježibaby, které pojídaly myšlenky.

Zdeny10
27.10.2013 4 z 5

Kniha ze začátku trochu stojí a nic se tam dlouho neděje, ale jakmile se to rozjede je to paráda.

Ell Amaterasu
23.09.2013 3 z 5

Víceméně nevím, co k této knížce napsat. Nápad je to výborný a originální. Ale autor ho pořádně nerozvedl. Dalo by se to napsat mnohem záživněji. Málo informací o postavách, o Akademii a Útvaru. I tak jsem tuhle knížku přečetla a celkem mě i bavila.

Wanderer
04.08.2013 2 z 5

Každý určite pozná nočné mory. Charlie má s nimi množstvo skúseností, ktoré mu však nikdy neboli dva krát príjemné.
Dean Lorey však nevie využívať to, čo sám vymyslí. Deti budú knihou nadšené, tí starší budú bažiť po niečom väčšom. Chýbali mi tam informácie, opisy akadémie, viac opisov nočných môr, ktoré sa u detí objavujú, ich úloha, to, ako proti ním bojovať. Dean sa s tým mohol viac vyhrať, určite by knihe neuškodilo pár strán na viac.

BooksLucyKing
11.06.2013 4 z 5

Bezvadná knížka se spoustou příšer. Ten nápad, že noční můrou se může otevřít portál pro příšery je zajímavý. V knize jsem ale čekala trochu víc z akademie, z jejího prostředí a hodin, je škoda, že tam toho bylo tak málo, ale jinak o akci zde opravdu nouze nebyla.

ilosek
11.06.2013 4 z 5

Kniha se především velmi dobře čte. Je napínavá a ani chvíli jsem se u ní nenudila. Je velice originální s tvory, kteří v této knize ožívají, jde o velice krásně čtení. Ale i přes to bych to doporučovala spíše čtenářům, kteří si chtějí oddychnout, nebo nemají rádi knihy na zamyšlení.

Kaka.cs
10.04.2012 4 z 5

Dobrá knížka, místy dost napínavá. Líbili se mi všichni Temnotvorové, co se v knížce objevili. Zajímavá je i celá Akademie.

Megii
14.10.2011 5 z 5

Originální nápad, velmi napínavé situace.... Dobrý konec :) Moc se mi tahle knížka líbila. Podle mě má odlišný ráz než ostatní fantasy knihy jako je např. Harry Potter.

Monnyska
30.11.-0001 3 z 5

Měla jsem pořád pocit, že jsem to už někdy četla. Týkalo se to, jak Harryho Pottera, tak mnoha knih fantasy témat, které jsem už četla, ale snaha se cení a je to trošku něco nového, aspoň nápad s nočními můrami, které jsem ještě v knihách nenarazila :-)

Dean Lorey
americká, 1967
2008  71%Akademie nočních můr
2008  80%Akademie nočních můr 2 - Pomsta netvorů

Kniha Akademie nočních můr je v