Ak to niekomu povieš…

Ak to niekomu povieš…
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536667/bmid_ak-to-niekomu-povies-662148e28f407.jpg 4 409 409

Skutočný príbeh troch dievčat lapených do siete chladnokrvnej vypočítavej vrahyne – ich matky. Keď sestry Nikki, Sami a Tori Knotekové počujú slovo „mama“, ešte aj dnes, po viac ako desiatich rokoch, sa ich zmocní pocit, akoby do nich niekto zaťal ostré pazúry. To slovo zakaždým oživuje spomienky, ktoré boli od detstva ich tajomstvom. Až doteraz. Za zatvorenými dverami farmárskej usadlosti v Raymonde v štáte Washington boli sestry celé roky vystavené nepredstaviteľne hrubému zaobchádzaniu, ponižovaniu, týraniu a psychickému teroru zo strany vlastnej matky Shelly. Napriek tomu si Nikki, Sami a Tori vytvorili nezlomné puto, vďaka ktorému boli oveľa odolnejšie, než sa Shelly domnievala. Keď boli do matkinej temnej a zvrátenej pavučiny vtiahnuté ďalšie osoby, sestry našli v sebe silu a odvahu uniknúť stupňujúcej sa nočnej more, ktorá vyvrcholila sériou vrážd. Kniha Ak to niekomu povieš... je pravdivou, mučivou a srdcervúcou výpoveďou obetí číreho zla – príbehom o utrpení, ale aj o slobode a spravodlivosti, ktoré si Nikki, Sami a Tori vybojovali s nasadením života. Našli svetlo v temnote, vďaka ktorému sa stali tým, čím sú dnes – húževnatými, milujúcimi a milovanými ženami, ktoré kráčajú ďalej vlastnou cestou.... celý text

Thrillery Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Aktuell

If You Tell , 2019

Pavlína2019
30.08.2023 5 z 5

Bravurně popsaný příšerný příběh!

Když jsem knihu začala číst, nestudovala jsem, zda je podle pravdy, posléze jsem tomu snad ani nemohla uvěřit, jak mě to šokovalo a po dočtení knihy jsem si našla fotografie na internetu..co dodat - tragédie, hrůza, děs - jak se to tak stane, že se něco v člověku tak strašně poškodí? :-(

Určitě to není čtení pro slabé povahy. I já jsem si říkala, zda mohu knihu číst vůbec dál, avšak zajímal mě závěr.

lucisek5056
26.08.2023 odpad!

Hrůza,nečíst!!!!Nechápu co mně na té knížce zaujmulo že jsem si jí chtěla přečíst..Nedá se to číst,ale vubec...

PolBara
14.08.2023 3 z 5

Smutný a šokující příběh. Začátek mě příliš nebavil, ale postupně jsem se začetla a byla jsem zvědavá, jak se celý příběh bude vyvíjet a jak vše dopadne.

Petra00
14.08.2023 4 z 5

Tohle byl mazec. Zpočátku jsem se nemohla začíst a měla trochu zmatek ve jménech, ale to se brzy změnilo. Nevěděla jsem, že se jedná o knihu sepsanou na základě skutečné události. Až podle stylu psaní mi to přišlo zvláštní, tak jsem si to vyhledala a nestačila se divit... Knížka je velmi čtivá, drsná, šokující. Opravdu jsem jen zírala s otevřenou pusou. Ke konci mi přišlo že už se opakuje pořád totéž dokola a kniha ztrácí tempo, ale vzhledem k tomu, že se jedná právě o příběh podle skutečnosti, nelze to autorovi nijak vytýkat a zároveň to ani negativně hodnotit nechci, vzhledem k tomu, co musely sestry ve svém životě vytrpět. Je to opravdu hrůza. Zároveň je zajímavé sledovat pouto mezi matkou a dcerou, co všechno dokáže překonat. Doporučuji, ale věřím, že někomu knížka nemusí dělat dobře.

Lupis
09.08.2023 5 z 5

Pravdepodobne nejsilnejsi a nejdrsnejsi kniha, co jsem kdy cetla.

agnes25
06.08.2023 5 z 5

Zrůdně psychopatický, otřesný příběh ze života. Policie, alespoň ze začátku, nevšímavá, nekonající a liknavá.

Arcis2
04.08.2023 4 z 5

Knihu doporučuji přečíst. Nechápu, jak se takhle dokáže chovat vlastní matka ke svým dcerám a proč si dospělí vše nechali líbit.

Lindulinek
03.08.2023 3 z 5

Knihu jsem nedočetla, drsná, hrubá, hodně násilí. Mučení dětí i dospělých. Není pro slabší povahy.

skubby
22.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Hrůzná pravda o tom, čím si musí některé děti projít....jak těžké utéct od vlastní matky a otce... A přesto nikdy nepřestat milovat ty, kteří jim tolik ublížili

Lenkahaha
07.07.2023 4 z 5

Drsný příběh, ale musela jsem ho dočíst...

Liss93
26.06.2023 5 z 5

(SPOILER) To tedy bylo něco. Při čtení mě přepadaly pocity smutku, vzteku a zmaru. A i když konec mohl působit pozitivně, stejně to ve mě zanechalo hořkou pachuť, protože i když Shelly skončila za mřížemi, tak následky jejích činů bohužel nezmizí, negativně ovlivnila životy mnoha lidí, ať už přímo nebo nepřímo. Snad budou její dcery vést pokud možno co nejnormálnější život.

pazdy15
14.06.2023 4 z 5

Masakr, já vůbec nevím, co k tomu říct. Měl jsem až nepopsatelný svíravý pocity při tom čtení čeho všeho je lidská osoba schopna.

čef
10.06.2023 4 z 5

Neuvěřitelná historie o zvrhlé, šílené a destruktivní ženě, která nachází smysl života v tom, že ho všem okolo ničí. Až to je hodně smutné, jak se vše stále opakuje, a jak se jí ostatní přizpůsobují a nechávají řádit. Příběh sester je snad poučný v tom, že se toxikům nemá ustupovat. Nesnadné ke čtení, nesnadné k pochopení.

veronika9761
04.06.2023 5 z 5

Peknej hnus jako. Brrr, jeste ted mam husi kuzi.

PetraCy
26.05.2023 5 z 5

Strašné... neuvěřitelné, co může udělat matka svým dětem a i cizím lidem...

cornetka
21.05.2023 5 z 5

Sestry Tori, Sami a Nikky vypráví bez příkras, jaké bylo jejich dětství - jak je matka týrala, ubližovala a ovládala je. Jejich jediné přáni bylo dostat se z domu pryč. Matka byla skvělá manipulátorka a všechno uměla okecat a ukecat, dokázala jít přes mrtvoly, jen aby bylo po jejím. Vyžívala se v ubližovaní a ovládání, dokázala vymyslet nespočet různých trestů. Je neuvěřitelné, že se něco takového mohlo dít a nikdo z okolí nic nepoznal.
Je to krutý, drsný, fakt ošklivý příběh o týrání dětí a ovládání ostatních. O to víc děsivější, že kniha byla podle pravdivého příběhu.

Nika.
20.05.2023 3 z 5

Kniha se četla moc dobře, i když to v souvislosti s jejím hrůzným obsahem zní hrozně.
Skutečný příběh lidské hyeny, která neuvěřitelným způsobem týrala spoustu lidí, ale především své vlastní dcery.

Safrika
13.05.2023 3 z 5

Necetlo se to spatne, ale prislo mi to strasne, ale strasne, zdlouhave konec uz byl sviznejsi a zajimavejsi.

Ísačop
04.05.2023 4 z 5

Já nevím, co napsat...
Jedna šílená manipulativní ženská ničí nejen vlastní dcery krutým, nesmyslným týráním a šikanou, manžel jí všechny výmluvy žere, okolí si ničeho nevšimlo, holky se nikomu nesvěří a všechno jí x-let prochází!?
Šílenost.
Až na to, že je to podle skutečné události.
Děj byl místy trochu zdlouhavý, ale v tomhle případě to zase až tak moc nevadilo.

něcosivymysli
03.05.2023 5 z 5

Jestli to řekneš nelze brát jako klasickou beletrii. Můžu sice s poměrně čistým svědomím uznat, že autor umí psát a příběh rozložil poutavě, i tak ale knížku netáhne on, ale Knotekova děvčata, která mají historii tak šokující, že by (s odpuštěním) mohlo být na obalu jméno kohokoliv a na čtenáře by příběh dopadl stejně. A nový rozměr pro mě celá kauza dostala při zjištění, že během mého čtení už je ''Shelly'' Knotek na svobodě...