Advokát nebo zedník?

Advokát nebo zedník? https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5467/advokat-nebo-zednik-5467.jpg 3 6 2

Jedinečná knížka, která přibližuje základní povolání, je určena především pro žáky ZŠ - mladé lidi, kteří stojí před rozhodnutím, co dál a jakou si vybrat školu. Celkem se v knize představí devětatřicet profesí. Každé povolání má podkapitoly: Úvod přibližuje dané řemeslo; Příběh krátký, velmi čtivý, výstižný a vypointovaný, někde zavání až duchařinou; Termíny, kterým jste možná nerozuměli stručně vysvětlené pojmy, jež se objevují v předchozím textu a mohly by být čtenáři nesrozumitelné; v minikapitolách Jak na to a Jaké vlastnosti by měl mít budoucí autor vysvětluje, co musí člověk vystudovat a jaké by měl mít vlastnosti, aby mohl povolání dobře vykonávat. Závěrečná příloha knihy obsahuje informace o vybraných středních i některých vysokých školách v ČR... celý text

svarnyp
16.08.2020 4 z 5

Zajímavý koncept, kdy jsou představeny různé prácovní pozice. Je vždy představena stručně historie, poté je uvedena jakási pohádka ilustrující danou práci i s několika vybranými klíčovými slovy z oboru. Pohádka je pak následována slovníčkem a popisem toho, jak se člověk může do dané práce dostat a jaké předpoklady by měl splnit. Myslím, že obecná myšlenka projektu, zejména neboť je určena pro děti na základní škole, je myslím dobrá. Jen ony příběhy jsou vskutku dosti pohádkovité a osobně bych upřednostňoval přesnější popis o čem daná práce je. Zejména mi vadily případy Deus Ex Machina a také popisy, které se mi zdálo, že neodpovídají samotné práci, spíš představě o práci (např. programátor mi přišel dost přitažený za vlasy). Velice se mi však líbil úvod a postoj autora, že každé povolání je hodnotné a i tak jsou všechny profese prezentované.

Eliška12
20.07.2018 3 z 5

Pěkná kniha .
Příběhy byly krásné a naštěstí vždy s dobrým koncem . Myslím , že může pomoci lidem , kteří si vybírají své povolání . Jen byla na mně trošku delší :)

volba povolání

David Železný
česká, 1969 - 2023
2006  67%Advokát nebo zedník?
2023  %Čtrnáctá komnata

Kniha Advokát nebo zedník? je v