Adriena aneb Život paní de La Fayette

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je věnována životu manželky francouzského politika a vojáka, markýze de La Fayette. Autor popisuje historické události druhé poloviny 18. století, které tvoří k této biografii zajímavý rámec. Podnětem k napsání tohoto díla bylo autorovo náhodné objevení dosud nezveřejněných dokumentů a dopisů hlavní hrdinky knihy Adrieny de La Fayette. Historie událostí Velké francouzské revoluce a boje Spojených států amerických za nezávislost tvoří fascinující, někdy až dominantní pozadí životopisu jedné z nejoddanějších a nejstatečnějších žen, která z lásky následovala svého manžela i do krutého vězení, i když ji to málem stálo život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137112/big_adriena-aneb-zivot-pani-de-la-fayet-7kT-137112.jpg 4.19
Žánr:
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno: , Lidové nakladatelství
Originální název:

Adrienne ou la Vie de Mme de La Fayette, 1961


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Adriena aneb Život paní de La Fayette

Andi
30.03.2020

Skvěle napsáno, ale tak tenké stránky a malá písmenka jsem dlouho neviděla. Naštěstí mě to bavilo. Po knize jsem sáhla, protože mám ráda reálie 18. století, Adrienne měla zajímavý život, vesměs se (podle této fantas-biografie) obětovala pro ostatní. Ale nelíbilo se mi číst tak velebně a pochvalně o jejím manželovi, který byl určitě zajímavá osobnost, ale zednář je zednář. Fuj. Velmi čtivé dílo. Paráda.

ziriant
05.03.2019

Biografie tohoto spisovatele si zamilovávám více a více. Při nesmírném rozpětí jeho tvorby se navíc nedá než smeknout. A najít si od něj další knihu ke čtení samozřejmě.