Adriena aneb Život paní de La Fayette

Kniha je věnována životu manželky francouzského politika a vojáka, markýze de La Fayette. Autor popisuje historické události druhé poloviny 18. století, které tvoří k této biografii zajímavý rámec. Podnětem k napsání tohoto díla bylo autorovo náhodné objevení dosud nezveřejněných dokumentů a dopisů hlavní hrdinky knihy Adrieny de La Fayette. Historie událostí Velké francouzské revoluce a boje Spojených států amerických za nezávislost tvoří fascinující, někdy až dominantní pozadí životopisu jedné z nejoddanějších a nejstatečnějších žen, která z lásky následovala svého manžela i do krutého vězení, i když ji to málem stálo život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137112/big_adriena-aneb-zivot-pani-de-la-fayet-7kT-137112.jpg 4.19
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Adrienne ou la Vie de Mme de La Fayette, 1961

Kniha Adriena aneb Život paní de La Fayette

Andi
30.03.2020

Skvěle napsáno, ale tak tenké stránky a malá písmenka jsem dlouho neviděla. Naštěstí mě to bavilo. Po knize jsem sáhla, protože mám ráda reálie 18. století, Adrienne měla zajímavý život, vesměs se (podle této fantas-biografie) obětovala pro ostatní. Ale nelíbilo se mi číst tak velebně a pochvalně o jejím manželovi, který byl určitě zajímavá osobnost, ale zednář je zednář. Fuj. Velmi čtivé dílo. Paráda.

ziriant
05.03.2019

Biografie tohoto spisovatele si zamilovávám více a více. Při nesmírném rozpětí jeho tvorby se navíc nedá než smeknout. A najít si od něj další knihu ke čtení samozřejmě.