ADHD očami ADHD - Ako to zvládať?

ADHD očami ADHD - Ako to zvládať? https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520518/bmid_adhd-ocami-adhd-ako-to-zvladat-DoE-520518.jpg 4 1 1

Táto kniha je určená pre tých, ktorí vedia, že ich dieťa potrebuje pomoc. Vychádza z vlastných skúseností autora s dieťaťom aj so sebou samým. Je však užitočná aj pre tých, ktorí, keď v súvislosti so svojím dieťaťom počujú slovo „psychológ“, odpovedia, že ich dieťa je určite normálne. Dieťaa tak ostane bez pomoci, ktorú by potrebovalo. Kvôli ADHD dokáže svet potrápiť dieťa bez ohľadu na názor rodiča či spoločnosti . Pritom niekedy netreba veľa, aby sa stav zmenil, aby z utrápeného uzlíčka nervov a nešťasti a vyrástlo v nádherný kvet. Kniha ponúka vysvetlenie, o čo v prípade ADHD ide, no hlavne poskytuje mnoho prakti ckých rád. Špeciality, priamo súvisiace s ADHD, sú prepletené s radami zo všeobecnej a detskej psychológie, ktoré môžu ADHDíkovi pomôcť. To znamená pomôcť z hnevavého, neporiadneho a nepozorného darebáka, pobehaja, ktorému na ničom nezáleží a nedokáže sa nič naučiť, vytvoriť úžasnú bytosť. Inými slovami je to návod na zázrak, no urobiť ho musí rodič. Ten v prvom rade.... celý text

Letitia
05.08.2023 4 z 5

Bola som až prekvapená, ako ľahko sa mi kniha čítala. A popritom výstižne vysvetľovala, ako to funguje v hlave a v živote človeka (lebo aj dieťa je človek) s ADHD. Dosť veľa som z tejto knihy pochopila (hoci som sa už pred tým o tuto tému zaujímala).

Oceňujem tiež jazykovú stránku - štylistiku, (preklad?), korektúru. Napriek mnohým "slobodným" slovám sa mi text čítal plynule a nič ma nerušilo. Hádam len sem tam sadzba, keď sa v niektorých riadkoch už pomedzi slová nezmestili medzery. Ale také riadky sú v celej knihe asi štyri. A možno by som trošičku ubrala z narážok na knihy/ filmy/ seriály... ale to už je vec vkusu. Väčšinou mi prišli osviežujúce a výstižné.

Samozrejme nesúhlasím so všetkými autorovými radami a názormi, ale on sa ani neštylizuje do role vševediaceho odborníka, ktorého musíme vo všetkom poslúchnuť. A prvá polovica, kde vysvetľuje ako to ADHDíci majú, mi dala veľmi veľa.

výchova poruchy učení poruchy pozornosti, ADD, ADHD

2013  82%To dítě je nepozorné
2015  80%ADHD očami ADHD - Ako to zvládať?

Kniha ADHD očami ADHD - Ako to zvládať? je v