Aby se to už neopakovalo

Aby se to už neopakovalo https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466658/bmid_aby-se-to-uz-neopakovalo-FTY-466658.jpg 5 1 1

milamarus
10.01.2022 5 z 5

Sešítek o vzniku, činnosti a zániku Sdružení bývalých politických vězňů K-231. Sešítek o kusu naší historie, kontrolování a teroru, ale taky o síle přesvědčení, rychlosti budování a snaze navzájem si pomoci. Jde o několik desítek tisíc lidí. // Nechybí obrazová příloha, nechybí vybrané prameny a literatura.
Součástí publikace, kterou jsem si z knihovny přinesla, bylo i CD, na kterém je zachycen záznam zakládajícího shromáždění, které se konalo dne 31.3.1968 na Žofíně. Kvalita zvuku je místy snížena, někdy slova překryje nadšený potlesk, jindy je přeruší píseň. Zazní i Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji. Celkem jde o čtyři části (kapitoly) s délkou 1 hod 35 min; 1 hod 36 min; 1 hod 7 min a 1 hod 8 min. // Přečteno, poslechnuto. Dávám plné hodnocení.

----------------------------
CITÁT:
Neptali jsme se jeden druhého za mřížemi a dráty, ke které straně snad patřil venku, posuzovali jsme se podle jiných, náročnějších měřítek, na svobodě máme desítky naléhavějších povinností a zájmů, než se navzájem vyptávat na názorové odstíny. Spojuje nás včerejší úděl a denní úkoly, nehodláme z našeho různorodého společenství zakládat politickou stranu a vytvořit tak paradox-stranu, sestavenou výběrem udavačů, policie a soudů.

političtí vězni 21. srpen 1968

Autoři knihy