Aby láska v rodinách proudila

Autorka knihy Jiřina Prekopová svojí knihou na téma jak být empatický ukazuje jak se stát dobrým rodičem. Učení Prekopové se šíří jako lavina po celém světě. Kniha „Aby láska v rodinách proudila" má otevírat dosud ještě nezodpovězené otázky v oblasti rodičovství.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124181/aby-laska-v-rodinach-proudila-124181.jpg 2.98

Kniha Aby láska v rodinách proudila

Kristyna1712
06.01.2020

Tato kniha se ke mě nejprve dostala jako povinná recenze knihy do pedagogiky, ale když jsem se začetla do několika prvních příběhů, věděla jsem, že tentokrát jsem měla při výběru štěstí. Paní Prekopová na několika skutečných a jednoduchých příbězích ukazuje, jak je empatie potřebná a dnes i bohužel vzácná. Často mě mile překvapilo, jak se v příbězích zachovala, protože já osobně bych se pravděpodobně takhle lidsky zachovat bohužel nedokázala. Autorka však nabízí nový pohled na řešení problémů mezi lidmi - sílu empatie. Určitě bych ji doporučila jako oddechové čtení všem, kteří trochu tápou v mezilidských vztazích a potřebují se naučit empatii.

Sinn
15.09.2013

Myšlenky zajímavé a vcelku se jim ani nedá nic vytknout, jen jejich způsob prezentace v této knize mě příliš nezaujal. Kniha začíná jednotlivými příběhy, některé jsou překvapivě pravdivé, jiné však zbytečně extrémní, což mi brání se s nimi ztotožnit či jen souhlasit (Nikdo z tří po sobě jedoucích autobusů nepomůže paní s kočárkem? Nikdo? Blbost). Následný výklad autorčiny představy o správném přístupu k výchově a dětem je zmatený, autorka skáče z jednoho na druhé, opakuje se a bez ladu a skladu předkládá jednotlivé myšlenky a postoje, aniž by na sebe nějak navazovaly. Samotný postoj je mi však sympatický, jen bych uvítala nějakou uhlazenější formu.