Abeceda

Abeceda https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80854/abeceda-80854.jpg 5 10 2

Publikace shromažďuje výbor písňových textů Pavla Kopty z let 1967–1980. Kniha je doplněna vtipným výtvarným doprovodem Jiřího Suchého a rejstříkem autorových textů vydaných na gramofonových deskách.

Poezie
Vydáno: , Práce

Abeceda

Ithaka
30.09.2021 5 z 5

Našla jsem jí po dlouhém hledání v hradeckém antikvariátě za cenu mírnou a lidovou, bratru čtyřiceti korun českých. Radost z ní však mám od té doby nesmírnou. Když jsem byla malá poslouchal se u nás doma folk, rock, beat, jazz, country a šanson. Učaroval mi nejenom hlas, ale hlavně přednes Hany Hegerové a už jsem byla lapena do sítí nejenom Koptových textů. Knížka jich obsahuje přes stovku, ráda se k nim vracím, nejenom když venku začne šelestit listí, člověka hřeje v dlaních šálek čaje a uši mu napíná praskot gramofonové desky. Písně jsou řazeny abecedně, s milými ilustracemi Jiřího Suchého, v závěru potěší doslov Hynka Žalčíka i soupis elpíček, na kterých se v šedesátých až osmdesátých letech objevily Koptovy texty. Pokojem zní mi Schön wie die Lavonne a mě jímá tichá nostalgie.

milan.krimsky
09.07.2019 5 z 5