Síla přírody

Síla přírody https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398774/bmid_sila-prirody-kAw-398774.jpg 4 237 78

Pět žen neochotně popadne krosny a vyrazí po rozbahněné cestě vpřed. Vrátí se však jen čtyři. Pro kolegyně z kanceláře to měl být výlet, který je vymaní z klimatizované komfortní zóny a povzbudí v nich houževnatost a týmového ducha. Jedna z nich se ale z pochodu australskou buší nevrátí a každá ze zbylých žen popisuje proběhlé události trochu jinak. Agent federální policie Aaron Falk se snaží zjistit, co se s Alicí Russellovou stalo. Pohřešovaná totiž o svém zaměstnavateli i spolupracovnících ví mnohé. Její kolegyně Falkovi vyprávějí o dnech prožitých na cestě — o strachu, násilí a ztracené důvěře. Vyšetřování zavede agenta hluboko do odlehlého lesa. V horách na něj čeká odhalení tajemství, spletitá síť osobních i pracovních vztahů a také zrada. Došlo však k vraždě? Jak dobře vlastně známe lidi, se kterými trávíme v práci tolik času?... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Host

Force of Nature , 2017

Gabibi
02.02.2020

Po 80ti stranách odkládám, nebaví mě to. Postavy a zápletka mi přišly nezajímavé.

sirojezkin
12.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se dobře. mám ráda knihy odehrávající se v přírodě. Oslovila mě.

klara225
30.12.2019 3 z 5

Průměrná kniha, takže bych hodnotila 2,5 hvězd. Jsou zde 2 dějové linie: samotný výlet kolegyň a vyšetřování jejich zmizení. Více se mi líbila ta první, protože v té druhé se nic zajímavého nedělo. Závěr je celkem překvapivý, ale i tak jsem měla vyšší očekávání. Mírné zklamání.

Arev122
25.12.2019 4 z 5

Příběh se mi líbil ( více než Sucho), bylo tam napětí, děj měl spád a zajímavý popis australské buše (mám Austrálii spojenou spíše se suchem)

laura
09.12.2019 3 z 5

Přečteno v podstatě za dva a půl dne, ale... Postrádá kouzlo první knihy. Uvažovala jsem, jak hodnotit, jestli si to takovéhle hodnocení vůbec zaslouží, protože upřímně - příběh skoro o ničem.

Napětí veškeré žádné, prostě se prokousáváte ke konci a čekáte, aniž přesně víte na co. A na konci se vlastně toho kýženého efektu ani nedočkáte. Možná kvůli všemu tomu očekávání jsem nakonec byla zklamaná. A možná mě ani nezajímalo, jak to skončí, jako by na tom už nezáleželo...

A přitom hned první odstavec sliboval skvělou adrenalinovou jízdu, sliboval něco, co autorka tak dobře umí. Jenže v tomhle případě to byla jen vábnička. Konec to maličko spravil, určité věci jsem nečekala a tak jsem se nakonec dočkala i maličké dávky napětí, ale...

To velké, vyčítavá ale tam prostě zůstává -

Zkrátka, čekala jsem víc.

bedkniha
07.12.2019 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, asi i víc než Sucho. Austrálie mě fascinuje ve všech směrech.

Rade
27.11.2019 4 z 5

Velké plus za australskou buš a úžasně vybudovanou atmosféru. Skupina žen, které se znají jen z kanceláře a jinak se moc nemusí, vržených tak trochu proti jejich vůli (záludnost teambuildingu, který nemusí jen stmelovat!), do zimy, mokra a nepohody divoké rozlehlé buše. A postupně, jak se to vše zhoršuje – bloudění, zima, strach – se radikálně zhoršují i vztahy ve skupině.
Ostatní linky byly možná trochu nadbytečné, včetně té úplně poslední dramatické akce, mně by to komorní drama v buši úplně stačilo. Doporučuji, ale Sucho mě chytlo víc.

wotana
21.11.2019 4 z 5

Do rukou se mi dostal jako první tento druhý díl. Hodně dobrá kniha, skvěle se čte a zápletka super. Za mě 4 celých 5 dát nemůžu, protože jsou i lépe propracované detektivky, ale i tuto vřele doporučuji a jdu na první díl :)))

Agatha84
20.11.2019 2 z 5

Páni, skoro to vypadá jako příběh psaný rukou zcela jiného autora. Vůbec nelze srovnávat s prvním dílem. Zde prakticky bez atmosféry, bez hlubšího záběru na jednotlivé postavy. Vše je vám natolik emočně vzdáleno,ze je vám téměř jedno,jak to celé dopadne. Velké zklamání.

Zara
05.11.2019 5 z 5

Za mě - brilantní záležitost.
Zásadně nečtu statické popisné pasáže - toto dílko jsem zhltla i s nimi.
Chytře vypointované, realisticky ztvárněné a zároveň s vysokým emotivním potenciálem.
Srovnáno s předchozím autorčiným počinem ("Sucho") - tendence stoupající kvality.

soukroma
04.11.2019 3 z 5

Nemít vysoká očekávání díky prvotině, hodnotila bych výše, ale ve srovnání se Suchem je to pouhý průměr: napínavé a přírodní v první půli, poté se vloudí městské problémy teenagerů, dcer a synů zainteresovaných a příběh sklouzne k rozuzlení, které s buší moc nesouvisí. Autorka se snažila mást čtenáře ještě dvěma dalšími zločinnými linkami, ale to bylo spíš na škodu věci. Z Austrálie tam bylo hodně málo - ztratit se v divokých lesích a zůstat bez signálu se může stát i v našich Brdech, na to není třeba pokoušet osud v teambuildingu za Melbourne ;-) Takže z divoké Austrálie tam tentokrát zbyl jen had. 65% (zejména za čtivost)
Sucho bylo bez jakýchkoli pochyb lepší - suše australské, napínavé, děsivé, rozvětvené a Aaron tam byl příjemně civilní a vpravdě hlavní uvěřitelný hrdina.

cikáda
31.10.2019 5 z 5

Knížku jsem nemohla odložit, pro mě napínavý děj od začátku do konce. Atraktivní prostředí národního parku.

astra3
17.10.2019 5 z 5

Mně se kniha líbila. Četla se rychle a snadno. Závěr byl očekávatelný. To je prostě život.

slamenka
20.09.2019 1 z 5

Začalo to zajímavě, ale to je tak všechno. V půlce mi už bylo vlastně jedno jak to dopadne a ten konec ani nestál za to.

Hella
19.09.2019 3 z 5

Myslím, že autorka si solidně drží laťku vysoko nastavenou prvním titulem. Příběh mě bavil a zajímalo mě, jak se vztahy a problémy uvnitř úzké skupinky vyvinou a vyhrotí. Zkrátka já byla spokojená.

Sanderia
17.09.2019 4 z 5

Jo, tohle bylo dobrý :-) Trochu jsem se obávala do knížky pustit po přečtení těch komentářů níže - ale mně to nepřišlo ani rozvleklý, ani zamotaný, naopak, bylo zajímavý postupně odhalovat charaktery, příběhy a životní traumata jednotlivých hrdinek. Nechtěla bych být v kůži ani jedný z nich. Knížku jsem přečetla na dva zátahy - nemohla jsem se odtrhnout, bylo to napínavý :-)

iveta3689
16.09.2019 3 z 5

Střídají se dvě časové linie, to mě baví. Linka z minulosti před několika dny sleduje skupinku žen ztracených v lese. Druhá linka je pak vyšetřování zmizení jedné z nich. Ze začátku to bylo napínavé, střídání dějů bylo v zajímavých okamžicích, takže kniha nutí číst dál. Bohužel je ale děj rozvleklý. Linka v minulosti popisuje pořád dokola šly - zastavily se - pohádaly se. Linka v přítomnosti není o vyšetřování, je to spíš čekání na to, až druhá linka vše vysvětlí.

Sirius
14.09.2019 2 z 5

šíleně ukecaná nuda. A navíc příšerně dlouhá. Sucho bylo perfektní a parádně pracovalo se dvěma časovým rovinami, které se točily kolem hlavního hrdiny. Tady autorka zkusila podobný trik, jen druhá linka časově stará několik málo dnů je prostě nudná. Popisuje den po dni výšlap party na team buildingu, co se tam dělo a jak se to všechno podělalo. Je fajn vidět provedení zločinu a následující odkrytí toho všeho... ale cesta k tomu všemu je dlouhá, trnitá a nudná. A hlavně tím zabijí jakýkoliv pátrání. Takže hrdina akorát chodí od účastnice k účastnici a vykecává se. Být to o půlku dlouhý, bylo by to skvělý. Takhle jsem se do žádný knížky nemusel už hodně dlouho nutit. Sílu přírody jsem si po Suchu chtěl přečíst. Teď mě tohle přání docela mrzí...

Dela111
07.09.2019 4 z 5

Tento díl série bohužel nedosahuje kvalit toho prvního. Prostředí i zápletka jsou lákavé, ale děj je jednoduchý a méně poutavý.
Střídají se dvě časové roviny - současnost, kde probíhá vyšetřování a minulost, kde sledujeme účastnice teambuildingu jak putují buší a jak se vztahy mezi nimi postupně vyhrocují. Jejich boj s divokou přírodou v australské buši mě sice bavil, ale místy to bylo zdlouhavé, obzvlášť ty jejich hádky.
Dobře napsaný byl závěr a kladem bylo i rozuzlení. Hodnocení za mě 70 %.

MahulenaK
07.09.2019 2 z 5

Sucho mě bavilo moc, přidala jsem si Jane Harper do oblíbených a těšila se na další knížku.
Nemůžu říct, že by byla vyloženě zklamání, ale ani mě nenadchla. Podle mého názoru autorka dostatečně nevyužila potenciál tématu. Navíc mi přišlo, že se v knize řeší a proplétá zbytečně moc rovin, takž chvílemi jsem si nebyla jistá, co se má vlastně všechno vyřešit. Neupírám čtivost, ale čím dál, tím se příběh nějak rozplýval do nudnosti a bylo dost náročné ho dočíst. A klidně bych nepotřebovala vědět, jak to nakonec dopadne.

Jane Harper
australská, 1980