Síla přírody

Pět žen neochotně popadne krosny a vyrazí po rozbahněné cestě vpřed. Vrátí se však jen čtyři. Pro kolegyně z kanceláře to měl být výlet, který je vymaní z klimatizované komfortní zóny a povzbudí v nich houževnatost a týmového ducha. Jedna z nich se ale z pochodu australskou buší nevrátí a každá ze zbylých žen popisuje proběhlé události trochu jinak. Agent federální policie Aaron Falk se snaží zjistit, co se s Alicí Russellovou stalo. Pohřešovaná totiž o svém zaměstnavateli i spolupracovnících ví mnohé. Její kolegyně Falkovi vyprávějí o dnech prožitých na cestě — o strachu, násilí a ztracené důvěře. Vyšetřování zavede agenta hluboko do odlehlého lesa. V horách na něj čeká odhalení tajemství, spletitá síť osobních i pracovních vztahů a také zrada. Došlo však k vraždě? Jak dobře vlastně známe lidi, se kterými trávíme v práci tolik času?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398774/sila-prirody-kAw-398774.jpg 3.9162

Aaron Falk 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Force of Nature, 2017

Kniha Síla přírody

Arwen777

Já tedy zklamaná nejsem. Deštivý víkend v Čechách se sice s deštivým týdnem v australské buši očividně nedá srovnávat, ale jako kulisa asi ideální. Souhlasím, že Sucho bylo lepší, ale Síla přírody se mi také líbila.
Téma bylo zajímavé a originální, pěkně popsané intriky ve skupině žen, pozadí jejich životů, které samozřejmě hraje velkou roli a tiká jako bomba před výbuchem. Stupňované napětí mezi ženami, které se ocitly v krajní situaci, hádky, bezradnost, nepohodlí, přírodní živly a tajemný příběh spojený s územím, na kterém se skupina pohybovala. Jako bonus vylíčena majestátnost a síla australské přírody.
Jediné, co mohu vytknout, byl začátek knihy, kdy střídání přítomnosti, minulosti a vypravěčů působilo zmatečně a chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala.
Knihy z australského prostředí čtu moc ráda a i tuto doporučuji.

momo01

Po dechberoucím Suchu to byl spíš takový slabý odvar. Přitom to mělo potenciál, ale dokola hádající se kačeny (ano ani jedna mi k srdci mi nepřirostla) byly nuda. Čekala jsem, že autorka bude opět stupňovat napětí, přenese na nás čtenáře úzkost a strach ztracených žen a třeba i znovu využije popisy počasí. Ale tentokrát nedokázala jednotlivé prvky příběhu do sebe spojit a dovést k uspokojujícímu vyvrcholení.

Vatter83

Čtivé, napínavé, nicméně zbytečně zdlouhavé, trvalo mi, než jsem se opravdu začetla. Mé první setkání s touto autorkou, líbí se mi námět, ale pokulhává zpracování.

micha-ella

Nemůžu hodnotit, na straně 100 jsem to vzdala.

Allena24

Čtivá kniha, co víc si přát? Budu se těšit na další setkání s autorkou.

jahlina

Po přečtení Sucha jsem se vrhla i do téhle druhé knížky Jane Harperové. Svým názvem i anotací mě dokonce zaujala víc. A i když asi nepřesáhla dojmu ze Sucha, určitě příliš na předchozí knížku neztratila. Bavila mě stejně, prostředí australské buše, kde vytrvale prší, mě úplně poltilo. Pátrání po zmizelé Alice se zajímavě prolínalo s popisem výpravy očima jejích účastnic. Do poslední chvíle netušíme, zda se Alice někde vynoří, nebo zda je již po smrti...Na povrch vyplývají různé okolnosti, proč by na ní mohl mít někdo spadeno..Za mě super.

KaMal

Název knihy mě zaujal víc než "Sucho", tak jsem začala tak nějak od konce... a rozhodně nelituji! Buš jako podkres děsivá, Falk a Carmen jsou sympatická dvojka, několik vyšetřovacích linek přispívá tomu, že jsem do poslední chvíle netušila, kdo "je vrah", resp. jestli k vraždě vůbec došlo. Za mě super ;-)

ArwenAragorn
18.10.2020

Ta chatrč zela prázdnotou. Ať už se Alici stalo cokoli, byla někde tam venku, vydaná napospas živlům. Falk měl pocit, jako by skrz vytí větru a skřípání stromů i odněkud slyšel zvonit umíráček.

Působivá detektivka. Jako v románu Sucho, i tady je příroda nepřátelská, ale opačným způsobem-zima, vítr a přetrvávající déšť v buši. Z teambuldingu se vrátí místo pěti žen jen čtyři. Co se stalo s tou pátou? Pokud nežije a zemřela cizí rukou, je motiv agenta Falka k její vraždě správný? Autorka obratně manipuluje se svými postavami i se čtenáři. Rozkrývá tady komplikované pracovní i osobní vztahy. Ale jak je konec v knize Sucho geniální, tady mu k tomu ještě něco chybělo. Ten správný šok. Sucho prostě u mě pořád vede.
Detektivku k přečtení doporučuji, líbí se mi i obálka.