A zasa preskakujem kaluže

A zasa preskakujem kaluže https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239438/bmid_a-zasa-preskakujem-kaluze-0Eo-239438.jpg 4 325 65

Ktože to ide na tom koni? Predsa Alan – v očiach obyvateľov jednej austrálskej dedinky mrzáčik, v hĺbke duše však neuveriteľne odhodlaný chlapec, ktorý si ide za svojim snom bez ohľadu na chromé nohy. Marshallove spomienky na detstvo strávené na rodnej austrálskej farme patria do zlatého fondu kníh o obdivuhodnej sile chorých. Naivne úprimný rozprávač s barlami, túžiaci sa vyrovnať svojim spolužiakom v každom ohľade, je zároveň vtipným pozorovateľom zanikajúceho kúzla austrálskej dedinky a prírody. Autobiografická kniha je pre čitateľov, ktorí si zamilovali príbehy malých hrdinov s obrovským srdcom. Piate vydanie.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

I Can Jump Puddles , 1956

bbara155
16.07.2013 5 z 5

Krásná knížka a byla i úspěšně zfilmovaná. Odmalička jsem milovala koně a tak mě příběh úplně uchvátil.

cori
15.05.2013 4 z 5

Moc poutavý příběh, který má úžasný dar nabít čtenáře energií a nadějí.

Ikkju
30.10.2012 5 z 5

Nádherná dětská knížka. Přestože jsem v té době ještě vyžadoval knihy s obrázky, stejně mě hodně zaujala, a pamatuji si jí skoro celou. Nejvíc mi v hlavě utkvělo, jak se hlavní hrdina učil jezdit na poníkovi (a jak mu při tom prořezávaly nohu dráty z plotu, kolem kterého jel), a jak jako snad jediný v kraji naučil plavat na tajemné vodní tůni plné zelených řas kdesi v buši..

raisen
13.02.2012

Tuhle knihu jsem měla v dětství moc ráda. Zanechala ve mě příjemnou vzpomínku na dobu, kdy jsem ji četla. A vůbec mi nevadí, že si z ní už moc nepamatuji.

aychend
10.08.2011 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jako malá hltala a četla ji několikrát! Musím ji najít a přečíst si ji znovu! Jednou jsem ji dostala jako dárek k narozeninám, protože jsme měli v čítance ukázku a moc se mi to líbilo. Měla jsem z ní obrovskou radost, když jsem knížku dostala!!!