A tak mi unikají

A tak mi unikají
ekniha

A tak mi unikají. Tak se jmenuje e-novela, která se odehrává na Universu před tím, než se Amy Martinová probudí a Syn přebere vedení. Popisuje život v Nemocnici během Otcovy vlády. Hlavní roli tu hrají především na postavy, které byly v příběhu v pozadí. Ale nepřijdete ani o Harleyho, Oriona nebo Victrii. Vzpomínáte si na dívku, co ... celý text

Vzpomínáte si na dívku, co očkovala králíky? Jmenuje se Seléné a dříve byla zpěvačkou žijící na vesmírné lodi, kde se oceňují jenom dovednosti nutné k přežití. Místo obvyklých přednášek o fyzice se má spolu se svými kamarády „blázny“ naučit důležitosti umění. Od Kronikáře. Od Oriona. Její úkol ji spojí s mladým sochařem Luthorem a jejich nebezpečný románek dokáže, jak jen může být život děsivý, když jste uvězněni na vesmírné lodi pod vládou bezcitného diktátora.

Knížka je o Seléné. Pamatujete, jak ji v Milion sluncích Amy se Synem našli mrtvou? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165882/a-tak-mi-unikaji-165882.jpg 4.496

Loď mezi hvězdami (3.)

As They Slip Away (2013)

Literatura světová, Sci-fi
Formáty eknihy:PDF
Vydáno:, CooBoo

Veve721

Obdivuju autorku, že dokázala i na malém počtu stránek vystavět základ zajímavého příběhu. Charaktery trošku pokulhávají, protože prostor je dopřán vlastně jen Luthorovi, kdežto hlavní postava Seléné mi přišla tak nějak plochá. Politujeme ji za její smutný konec, přesto si k ní nevytvoříme takové vazby jako k jiným postavám z trilogie. Přesto je povídka velmi čtivá a určitě potěší každého fanouška Lodě mezi hvězdami. ;) Více: http://supermixer.blog.cz/1702/s-lod-mezi-hvezdami-beth-revis

TerraNova
30.12.2016

Moc se mi to líbilo, protože jsem se dozvěděla víc o vedlejších postavách. Seléné mi bylo líto. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem zase mohla číst něco, kde je Harley. :3 Ta postava je podle mě skvělá a je škoda, že nebyla rozvedené v příběhu víc a že se stalo to, co se stalo. Pak je tam taky Kayleigh, která byla zmiňovaná v samotném příběhu málo a jsem moc rána, že se tam ukázala. Stejně tak Victria. V knize jako takové mi nepřišla tolik sympatická, jak tady.

Novela byla skvěla ostatně jako zbylé tři knihy.

little-dream
21.04.2015

Krásná novela, oblíbila jsem si Kayleigh :)

Sam.Mischell
03.12.2014

novelu jsem přečetla jedním dechem, autorce se povedlo zachytit život na lodi z jiného pohledu..

Tazzy
22.08.2014

Byla to taková rychlá knížka, co ukázala něco o životě bláznů. Trošku mě štvalo, že je tak krátka, ale co nadělám :)) Jinak hodně smutný příběh, který ukázal, co dokáže Phydus... :(

Kateriska
27.07.2014

Svým způsobem velmi smutná novela. Bylo mi líto Seléné. Beth Revis nám na pár stránkách ukazuje to, jak se člověk může navždycky změnit...

paja0327
09.07.2014

Bylo mi líto dívky jménem Seléné....doplňková povídka, která se mi líbila

Laduka
06.07.2014

Bylo to zajímavé. Jako doplnění příběhu o postavách, co neměli šanci se nějak prosadit, to bylo skvělé. Pokud jste četli sérii (stačí první dva díly) tak vám doporučuji si to přečíst.

Nemesis Moriko
26.03.2014

zajímavá novela:) Selenin osud je dost smutný, ale novelka je hezky napsaná, je to velmi dobrý nápad. Samotná novela se mi líbí, sice nijak extra napínavé, ale pěkné - a originální:)

Desire_Lydon
03.02.2014

Sice mi toho tahle novela moc nedala, ale i tak byla zajímavá. Podívat se na život na lodi jinýma očima je skvělý nápad. Pravda je, že Selénin osud byl dost smutný, ale i tak se povedla :)

Posli
02.02.2014

Novela mi přišla taková obyčejná. Autorka to podle mě mohla napsat na zajímavější téma, například na nějakou Kronikářovu část života. Novela se sice autorce povedla, ale neřekla mi nic zajímavého.

Sophiele
13.01.2014

Adele 20- děkuji^^

28.12.2013

Sophiele - je to prostě novela, předchůdce Lodi mezi hvězdami, stáhneš ji zadax na www.cooboo.cz v sekci stažení ;)

Sophiele
24.12.2013

já myslela, že jsou jen 3 díly?:O
tohle je něco jako ''předchůdce''?:O
jako Hobit a Pán Prstenu?
prosím odepiště jestli ano nebo ne (popřípadě bych zakoupila) :))

La Fiera
11.09.2013

Číst z pohledu Seléné, je trošku změna a řekla bych, že v dobrém smyslu slova. V této krátké novelce máme možnost nahlédnout na palubu Universa před tím, než se probudila Amy.
Díky za možnost poznat Kayleigh, Harleyho, Luthora, Victrii, Bartieho a samozřejmě Seléné tak 7 let před dějem Lodi mezi hvězdami.

Anne Leyyd
28.07.2013

Na tuto novelu jsem se vrhla po dočtení série a jsem ráda, že ne dřív. Čekala jsem něco ÚPLNĚ jiného a začátek mě upřímně řečeno moc nebavil. Myslela jsem, že povídka bude z pohledu Amy nebo Syna, a proto jsem už byla méně nadšená, když jsem si přečetla anotaci.

Ovšem po dočtení jsem byla ráda, že to bylo tak, jak to bylo. Pohled Seléné ROZHODNĚ stál za to a nakouknutí do života ostatních skvělých postav (Luthora mezi ně SAMOSEBOU nepočítám) bylo zajímavé a hodně věcí objasňující. Člověk si pak může udělat daleko lepší představu o tom, jaké to pro ty tzv. „blázny“ na Universu prve bylo.

Nicméně i když novela byla bezesporu dobrá, tak jedno přečtení mi BOHATĚ stačilo. Celkové vyznění je prostě HROZNĚ depresivní a smutné. Seléné si nezasloužila umřít a už vůbec ne kvůli tomu bastardovi, který jí zničil život. Ne, zkrátka bych byla radši, kdyby jí Beth Revis dopřála šťastný konec, jelikož taková super hodná a milá holka by si ho zasloužila. Takže celkově za 4 hvězdy.

Grafoy
24.07.2013

A tak mi unikají... Krásné.

RoseDawson157
05.07.2013

Musím říci,že tato novela k sérii Lodě mezi hvězdami se mi líbila nejvíce ze všech dílů.Seléné mi byla hodně sympatická,byla milá,hodná,citlivá,nikdy by nikomu neublížila.Luthor mi zde (na začátku)připadal o dost jiný než v sérii,ale pak no změnilo se to.Bylo mi líto Séléne kvůli její neopětovné lásce a její zpěv Sirén si umím i představit.Jedna z naprosto nevýznamných postav z Lodě mezi hvězdami se tu ukázala jako jedna z nejlepších a je mi líto,jak to nakonec dopadlo.Škoda,že spisovatelka nenapsala knížky v tomhle duchu,možná bych i přehodnotila svá hodnocení na sérii.

22.06.2013

Úža. Nic víc říct nemůžu.

13.06.2013

Začala jsem ji číst ještě předtím, než jsem začala s Lodí mezi hvězdami. Vůbec jsem nechápala, o co jde. Kayleigh mluvila o Seléné a já myslela na Amy. A ono to je o Seléné :) Zatím prima. Ke stažení na cooboo.cz

vesmír spaceopera

Beth Revis