A přece budu blízko

Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic. Je třicátého dubna 1951. Pro faráře Jana Bulu si do Rokytnice na Třebíčsku přijíždí tajná policie. Čeká ho cesta do vyšetřovny v Jihlavě, kruté mučení a v květu 1952 poprava. Stejný osud stihne i faráře Václava Drbolu, který předtím bude rovněž brutálně mučen. Drbola je zatčen sedmnáctého června 1951 na faře v Babicích. Je to osudové místo, hned vedle se nachází škola, do níž o několik týdnů později vniknou ozbrojení muži a zastřelí tři místní funkcionáře. Přestože Drbola i Bula jsou v době tragédie již ve vězení, budou za útok souzeni. Stejně jako další: odsouzených nakonec bude více než sto, z toho jedenáct dostane trest smrti. V září 2011 bylo zahájeno řízení o blahořečení Václava Drboly a Jana Buly. Publikaci doprovází bohatá obrazová příloha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304653/big_a-prece-budu-blizko-MfP-304653.jpg 4.621

Kniha A přece budu blízko

jaroslava9783
12.07.2017

Měla jsem tu čest setkat se s autory knihy.Kdyby P.Václav Drbola žil,byl by můj prastrýc.Do knihy jsem poskytla rozhovor a fotografie.

evasamankova
17.03.2017

Bylo mi při čtení hodně zle.
Smutná, ale výborně zpracovaná kniha!!

Mánička178
27.12.2016

Chce se mi zvracet z toho, jak odporní lidé dokážou existovat. Chce se mi zvracet z toho, že někdo dokáže po takových činech klidně spát. A chce se mi zvracet z toho, že tento připosraný národ dokázal tolerovat lidi mající místo srdce smrduté hnojiště několik desítek let. Hnus.

Díky za tuto knihu. Důležitý svědek pro budoucí generace.