...a do školy jsem nikdy nechodil

...a do školy jsem nikdy nechodil https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529608/bmid_a-do-skoly-jsem-nikdy-nechodil-6599cf565d118.jpg 4 3 1

Inspirativní příběh šťastného dítěte, které mělo neobvyklé dětství a objevilo v něm své výjimečné nadání.

Literatura naučná Biografie a memoáry Vzdělávání
Vydáno: , Bohemica Books

...und ich war nie in der Schule , 2009

Barkku
11.01.2024 4 z 5

Krásná knížka. Tak trochu jiný životopis :-) Dobře se čte a hlavně přidává do naší společnosti důležitý hlas o tom, že někdy jsou pravidla opravdu jen naváděcím korytem pro ty, kteří nevědí, kam by se sami vydali. Někteří rodiče, někteří lidé - si dobře uvědomují, že inteligence člověka, jako takového, není to samé, co veřejné vzdělávání. Je to přirozená lidská vlastnost, kterou lze rozvíjet, stejně jako třeba šlechetnost nebo cílevědomost. Vše spolu souvisí, abychom mohli žít kvalitní a užitečný život. Žádná naše stránka by neměla zakrnět. Inspirace - něco jako vnitřní hlas, který nám říká, co nás láká a zajímá, by měla být v otázce vzdělání tím hlavním motorem. Bohužel tomu tak není v 99% případů. Je čas se nad tím zamyslet. Protože to je podle mě mrhání lidským potenciálem. A nebála bych se, že bude málo řemesel, protože ta pořád lidi táhnou. Spíš bude míň těch, kteří po dvou vysokých školách zjistí, že neví, co chtějí v životě dělat.