Zub za zub

Zub za zub https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24635/zub-za-zub-24635.jpg 4 214 38

87. revír série

Do služebny 87. policejního revíru mají namířeno dvě ženy. Obě hledají detektiva Steva Carellu. Ta první, jeho krásná hluchoněmá žena Teddy, s ním chce oslavit radostnou novinu: čekají spolu dítě. Ta druhá, čerstvá vdova Virginie Dodgeová, ho chce zabít. Vždyť právě on, detektiv Steve Carella, dostal za mříže jejího muže Franka, a ten teď ve vězení zemřel. Oko za oko, zub za zub. Ale Steve je právě v terénu. Formalita: nesporná sebevražda starého milionáře. Za jeho zády však přešlapuje příliš mnoho dědiců. Carella větří vraždu a netuší, že ve služebně zatím Virginie Dodgeová drží jeho kolegy i manželku v šachu lahví s prudkou výbušninou a čeká, až se otevřou dveře, které má na mušce. Za této situace může Carellovi zachránit život jenom jeden člověk: neznámý vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Český spisovatel

Killer's Wedge , 1959

konicekbily
24.01.2020 5 z 5

Ed Mc Bain opět projevil mistrovské umění pro napětí, tvorbu geniální zápletky, humor a znalost prostředí. Tato pochoutka pro moje oči a duši zabere asi tak tři hodiny čtení a zanechá v mysli velký dojem. Děkuji!

Ivan F
12.01.2020 4 z 5

Starý dobrý Ewan Hunter nám čitateľom a mňa nevynímajúc, prináša vždy poctivú dávku krimi, šmrncnutú (teda teraz v roku 2020) akýmsi oparom starých dobrých čias, ktoré sú nenávratne preč. Autorovi znovu stačí cca 160 strán textu, aby rozohral a ukončil príbeh, okorenil ho notnou dávkou svojského humoru a pridal pár krásnych a trefných prirovnaní o meste Isola. Ewan ma svojím krátkym príbehom potešil, avšak v rámci žánru a s úctou k jeho najlepším dielam, je to v sumáre na poctivé štyri krimi hviezdičky.

Allena24
04.12.2019 5 z 5

Kniha má kouzlo staré dobré detektivky a za to přidám hvězdičku.

moudivlacek
13.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla tedy jízda! To bylo prostě skvělé vylíčení situace detektivů, kteří se ocitnou v rukou pomstychtivé vdovy, která se rozhodne počkat na Stevea a zabít ho. A je na to také náležitě připravená, a tak dlouho může odolávat silným chlapům na služebně. Co se stane, když už toho detektivové mají plné zuby a chtějí zachránit Stevea a jeho ženu?
Doporučuji

jaroiva
28.09.2018 5 z 5

Trochu netradiční detektivka, spíš takový mini thriller. Opět musím dát plný počet. A jdu na další díl seriálu.

Jaruš7
29.04.2018 5 z 5

Má své kouzlo nostalgie časů minulých. Dnešní akčnost by tomu možná nedala šanci hned v zárodku, ale fascinace představou má svou sílu a ochromení mysli je brzdou včasné reakce. A tak se za šachovým postavením odvíjí další vyšetřování se sebe-nesebe vraždou.
Citát : " Tak co teď ? Má poslat telegram Agátě Christie ?"
Audiočetba bravurní, 5*.

Skripi
27.02.2018 4 z 5

Jedno mi na tom vadilo a to - SPOILER, že žena ich tam dobila ako hadov. :D

soukroma
16.02.2018 5 z 5

Úžasná akce, jednoduchá, a vcelku věrohodně proveditelná, obávám se, že nejen v kulisách policejního oddělení roku 1959.
Autor si vždycky vymyslí něco extra, co by prostě nikoho jiného nenapadlo, a kdyby napadlo, pak by to nepodal s takovou dávkou cynismu, humoru i trochy poezie (přirovnání města ke krásné ale zrádné dívce bylo trefné), a kdyby i tak, pak by tomu vždycky chyběla celá nedělitelná plejáda detektivů, a Carelly, který nebyl (naštěstí) na místě, ale jinde, kde si taky užil svoje.

Darf...
27.09.2017 3 z 5

Kniha mě bavila tak nějak napůl. Nějak jsem se do ní pořád nemohla začíst a najednou byl konec. Ale vlastně mě ani úplně nenudila, takže 3 hvězdičky.

Kubíííína
26.03.2017 3 z 5

Vcelku velmi zajímavé, leč trochu chudé.

Izu
09.01.2017 5 z 5

Tak to byla paráda se vším všudy !

beveron
30.12.2016 3 z 5

Výborná, doporucuju

ThomasRuhe
29.11.2016 4 z 5

Povedený díl z této série. Trochu neobvyklé bylo, že se celý odehrává jedno říjnové odpoledne, a navíc drtivou většinu času na policejním okrsku. Silnou stránkou jsou opět jednotlivé postavy detektivů a jejich myšlenkové pochody.

denča1000
31.10.2016 5 z 5

Velice povedený detektivní příběh. Je to moje druhá přečtená kniha od tohle spisovatele a začínám je zbožňovat. Moc se mi líbí děj, připadá mi to seriál v knižní podobě, protože takové příběhy většinou bývají v seriálech či filmech. Zároveň se mi líbilo vyšetřování jiné vraždy detektivem Carellou, zatímco na policejní stanici bylo rušno. Jisté pasáže mi přišly trochu mimo příběh a byly nepodstatné, jinak příběhy postav jsem mile uvítala a v knize se mi líbily. Detektivové, kteří chtěli zachránit sebe i Carellu, byli velmi mazaní a snažili se vysvobodit, což bylo asi jasné, že se budou pokoušet. Asi jako každý, jsem celou dobu přemýšlela, jestli to je nebo není nitroglycerin a já osobně jsem byla přesvědčena, že v láhvi není. Putování modrého SOS papírku mě velmi pobavilo, stejně jako mě pobavila Carelliho věta na závěr.

DickBach
03.10.2016 5 z 5

Za mně byl tohle luxusní kousek, který bych opravdu chtěla vidět zfilmovaný, i když se bojím, že by to na plátně ztratilo šmrnc... Perfektní, takže jen velmi děkuji a vřele doporučuji.
Nádherné bylo: Carella: To byl dnes den co, kluci.....

VČJKR
05.02.2014 5 z 5

Tak takovou knihu jsem nečetla už dlouho. Nemohla jsem se od ní doslova odtrhnout! Jsem z ní úplně nadšená, určitě doporučuji a rozhodně přidávám McBaina na seznam oblíbených autorů!!!

Rup
04.10.2013 5 z 5

Výborně napsané. Neotřelý námět. Přes svůj sevřený styl psaní dokáže (Ed) skvěle vykreslit charaktery postav. Důvody jejich jednání jsou zcela reálné a uvěřitelné. Doporučuji.

lennyd
16.03.2012 4 z 5

Stejně jako většina Ed McBainovek i tato se dá přečíst jedním dechem. McBainovi se dokonale podařilo nastolit atmosféru na služebně 87. revíru, kdy jsem chvilkama radši nedýchal, aby nitroglycerin nevybouchl. V tomto kontextu zde trochu rušivě působilo prokládání příběhu s vyšetřování vcelku nepodstatné vraždy samotným Carellou - i když chápu, kniha o 87.revíru bez Steva Carelly by asi být nemohla...

pomsta

Ed McBain