Profesionál

Profesionál https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24633/profesional-24633.jpg 4 193 34

87. revír série

Tentokrát musí parta z 87. revíru chytit podvodníka vskutku profesionálního kalibru. Pod záštitou charity láká peníze ze zkušených obchodníků, stejně jako osamělých starých žen. Dobývá ženská srdce se samozřejmou lehkostí. Detektivové znají všechny jeho triky, ale přesto jim stále přibývají mrtvoly na pobřeží…

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Československý spisovatel

The Con Man , 1957

jprst
19.08.2019 5 z 5

Autor patří mezi mé hodně oblíbené, takže předem doznávám, že mé hodnocení knihy je tím velmi pravděpodobně ovlivněné. Ale nemohu jinak než za plný počet. A podotýkám, že nemám problém se k ní vždy po několika letech vrátit.

konicekbily
03.08.2019 4 z 5

Jeden z úvodních příběhů řady z 87.revíru. Autor si práci autora detektivních knih/novel hodně zjednodušil: začal s popisem služebny policie (16 detektivů) a popisoval jejich každonní práci, zápletka byla až druhotná. A dobře udělal! Asi ani sám nečekal, že bude mít takovou odezvu a napíše tolik pokračování a my tolik odpočinkové četby!

Ivan F
28.05.2019 4 z 5

Prečítal som už nejakú tú knihu o 87tom revíri a keďže mám trochu guláš v tom, ako sa postavy vyvíjali, rozhodol som sa prečítať si ich po poradí. A tak som sa aspoň dozvedel, ako Teddy k tetovaniu prišla. Zápletka dobrá, ale tak trochu bol príbeh akoby zo série kníh pre zamilovaných. Budem sa síce opakovať, no kedysi stačilo, aby mala detektívka 150-200 strán a zmestilo sa do nej všetko. Dnes sa píšu 400-500 stránkové bichle a viac v nich nie je.

moudivlacek
29.01.2019 4 z 5

Tak tento díl byl skvělý od začátku do konce. Je to ukázka toho, že i takový krátký příběh může obsahovat v sobě velkou dávku napětí a zla zároveň. Klasičtí podvodníci - kapsáři a lháři - velice chytří, ale prostě měli smůlu. Ale ani vrah nemá jednoduchou cestu, když se mu do cesty připlete krásná a chytrá Teddy, žena detektiva Carelly. Na druhou stranu díky za ní, neboť ne všichni detektivové tu zde "měli mozek" v pohotovosti.
Jednoduché, rychlé a velice reálné i dnes. Doporučuji i jako výstrahu a upozornění nevinným a opuštěným duším.

jaroiva
27.09.2018 5 z 5

Zatím nejlepší z příběhů z 87. revíru. Dobrý díl k seznámení hned s několika členy oddělení. Tento příběh doporučuji číst až poté, co si přečtete nějaký pozdější díl s Carellou. Bylo to ke konci opět zase krutě napínavé.

SilvieSisinka
09.08.2018 4 z 5

Maly bonbonek na vecerni cteni ;-) Nevim jak to dela ale jeho knihy jsou ctive,napinave a pritom uz neco zazili.

Ala787
27.06.2018 4 z 5

Nezklamala ani nenadchla. Mně osobně zaujaly jiné knihy od Ed McBaina více.

Jaruš7
13.02.2018 5 z 5

Po delší době něco z mnoha titulů od autora z NEJ.
Je to již jiná doba, ale případy podvedených se stále opakují. Takže vžít se do role oběti a nechat se svůdně balamutit jen do jisté míry, by bylo jaksi zábavným flirtem, ale poznat zákeřnost v zamilovaném pohledu svého Adonise při sladkém AS dezertu, nejde jen tak lehce. Takže čisté vraždy naivních obětí.
Pohlednost je asi někdy těžké břímě a dovede v životě udělat cirkus i pro ty z řad přihlížejících.

Darf...
25.09.2017 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Některé pasáže jsou opravdu roztahané a myslím, že by knížka mohla mít tak o třetinu méně stran. Na druhou stranu se mi líbilo, že zápletka není nijak zvlášť zamotaná a rozvleklá a člověk se neztrácí v množství postav. Za mě lepší průměr.

Mydlivoj
15.04.2017 3 z 5

Začal jsem číst knihy 87. revíru chronologicky. Asi to možná jinak nejde. A z těch pár knih je zatím tato nejslabší. Četl jsem v podstatě Harleqinku...

marek1278
08.11.2016 5 z 5

Obě povídky naprosto perfektní - nutnost přečíst pro každého :)

DickBach
03.10.2016 5 z 5

Pěkný příběh, dobrá zápletka a strhující konec. Myslím, že mně do tetovacího salónu jakživ nikdo nedostane ani pro krásná černá motýlka s krajková křidélka....

Skripi
18.09.2016 4 z 5

Fantastická kniha. Odporúčam :)

H.A.R.R.Y.
17.06.2014 5 z 5

První část je senzační. Zajímavý hlavní hrdina, příběh má nadhled a geniální ironii, přesně v tradici Sjöwallové a Wallööho. Jakýpak Kepler nebo Nesbo, oba nudní až na půdu. Druhá část začala vršit jedno klišé na druhé a dočítat se mi ji nechce. Třeba jednou zjistím jakým hlupákem jsem byl.

Ed McBain
americká, 1926 - 2005