Nešpory

Drsný příběh začíná jednoho krásného májového večera, kdy je ve své zahradě brutálně zavražděn mladý katolický kněz. Kostel, kde se odehrávají vášnivé satanské mše, je nedaleko a kdosi nakreslil na vrátka farní zahrady rudé znamení Satana. Všude kolem panuje tvrdá rasová nenávist, bují obchod s drogami. Neuznávají se tu zákony, ztroskotávají veškeré naděje. Detektiv Steve Carella a jeho tým mají před sebou skutečně zapeklitý případ. Šest téměř dokonalých alibi, spoustu matoucích stop a město, kde je korupce, vydírání a smrt na denním pořádku. Snad poprvé ve své kariéře propadají beznaději. McBainovy Nešpory je nejen vynikající detekltivka, ale především věrný, byť nepříliš lichotivý obraz současné Ameriky. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2505/nespory-2505.jpg 4.378

87. revír 42.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, BB art

Vespers, 1989

Kniha Nešpory

Sabina335
07.04.2020

87. revír je vlastně absolutně TOP!

Lady Jane
10.11.2018

Nenáročná oddechová krimi na dva večery,nic převratného,rozhodně ve svém žánru neurazí.

intelektuálka
25.08.2017

Po dlouhé době zase Steve Carella 87. revír. Ani tady čas nedokáže zničit poselství jeho knih - to zlo v lidech je tu stále.

moničina
11.06.2017

Výborná krimi.

Korzar
30.10.2014

dávam len 2*... toto nie je McBain, toto je niekto kto sa chce silou mocou prispôsobiť dobe a pritom zaprieť svoju dovtedajšiu tvorbu... satanistické obscénnosti mohol autor prenechať inému autorovi a inej knihe

vikina75
17.08.2014

McBainovi knihy se mi líbí, odsýpají, ale tahle mě prostě nepřitáhla, nějak to bylo překombinovaný. dávam jen 3 hvězdy, nakonec jsem jí přelouskala.

Eicherik
31.03.2013

Dobrá detektivka s částečně satanistickým pozadím. Závěr je naprosto skvělej. Takže jak říká zootechnik z Vesničky mé střediskové: "Hlavně neodcházej před koncem. Konec je úplně nejlepší."