7 dní hříchů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi v poválečném Československu. Útěk mladé ženy českého lesníka je zahalen tajemstvím. Jen ona sama ví, kdo a proč ji pronásleduje. Její svědectví by jí mohlo stát život... Po jejích stopách se vydávají manžel a bratr, Čech a Němec, které svedl dohromady konec války a osud štvanců. Jeden chce zachránit své manželství, druhý hledá po návratu z fronty smysl života. Sedm dní trvající cesta se stává symbolem vzájemného hledání a touze po ztraceném domovu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133683/7-dni-hrichu-133683.jpg 3.864
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha 7 dní hříchů

Přidat komentář
Eicherik
26.12.2018

Drsný příběh z drsné doby a z drsného kraje. Kniha je velmi dobře a napínavě napsána. Koho téma konce druhé světové války v pohraničí zajímá, tomu tento uvěřitelný román doporučuji. Film se také povedl.

niknikita
19.11.2018

Neveselé čtení, ale dalo se to čekat. První dny po válce v Sudetech byly bolestné a kruté, jako celý román Josefa Urbana a nevím, kdy dostanu odvahu, podívat se na film. Bylo to syrové a surové a stalo se to - a není důležité, co je realita a co jenom fikce.

kami16
11.06.2017

Velmi dobrá knížka, ve které je všechno co tam má být. Nechybí zde láska, napínavé a drsné chvíle, a navíc je to inspirované skutečnými událostmi. I přesto, že to ve skutečnosti bylo jinak a autor si příběh předělal do této podoby se mi velmi líbil a určitě si ho znovu ráda přečtu.

110022
18.04.2017

Je to místy docela drsné a napínavé, i s malou špetkou lásky. Film jsem zatím bohužel neviděla, ale asi zkouknu pro porovnání s knížkou.

dagsvob
13.03.2016

Velmi silný příběh - navíc inspirovaný skutečnými událostmi. Jo-určitě si přečtu další Urbanovu knihu.
tisha8409: Nedá mi to a musím reagovat. Moje babička taky zažila to "po", ale nebylo to tak ideální, jak říkáte. Babička měla macechu Němku a kromě vlastní sestry i tři nevlastní sourozence. Kromě babičky a její sestry (byly po válce již vdané a měly děti) rodina musela odejít do Německa - zřejmě to v sudetech nebylo tak bezchybné. V nedaleké vesnici dokonce němečtí obyvatelé spáchali hromadnou sebevraždu-proč? Znám lidi, kteří bydleli v domech "opuštěných" Němci-proč tady nechávali veškerý majetek a odcházeli?
Myslím, že je možné, že po porážce Němců se v některých Češích vzedmula vlna pomstichtivosti potom, čeho byly svědky za války ze strany Němců. A určitě někteří házeli všechny Němce "do jednoho pytle", prostě nerozlišovali.....Neříkám, že takoví byli všichni.
O komunismu se už raději zmiňovat nebudu.....

tisha8409
10.08.2015odpad!

Je fakt, že dle výpovědí mých nejbližších, kteří to "po" zažili, se tu nic takovho nedělo. V pohraničí mám bábinu právě válečnou a jaksi na to hleděla jak blázen..Tahle doba svádí k tomu přikrášlovat to a házet tam lásku vztahy tyranie a bitky...ale realita byla jinší.
Takže mně se nelíbila nai kniha a později ani film.
Přijde mi to něco jako lhát o tom, jak hrůzné bylo žít v zajištěném a bezplatném komunismu.Takový trend prostě.

stopni
15.01.2015

Výjimečně citlivě zpracovaná látka pojednávající o divokém odsunu na Šumpersku....Naprosto dokonalá psychologizace postav, která dílo dovádí k dokonalosti a rozhodně oceňuji i rozuzlení příběhu na samotném konci....Kniha je plná nečekaných zvratů, drastických obrazů, ale bohužel to k této látce asi neodmyslitelně patří...:-/ Vřele doporučuji, zde je čtení opravdu nezapomenutelným zážitkem...:-)

Illaa
22.07.2014

Kniha se mi moc nelíbila, přišla mi zbytečně strohá a úsečně napsaná. Vadilo mi tam především to, že autor nešel pořádně do hloubky popisu povah či situací, což ve mně nevyvolávalo moc emocí. Navíc se tam některé situace velice opakovaly, takže o velkém ději se mluvit nedá. Vím, že je to kniha napsaná ze svědectví skutečných událostí, ale i tak si myslím, že by kniha mohla být o něco více poutavá. Proto hodnotím jen jednou hvězdou.

Doporučujeme

Konec punku v Helsinkách
Konec punku v Helsinkách
Heřmánkové údolí
Heřmánkové údolí
Nepřítel mého nepřítele
Nepřítel mého nepřítele
Husitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana Žižky
Husitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana Žižky