501 filmů, které musíte vidět

501 filmů, které musíte vidět https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64744/bmid_501-filmu-ktere-musite-videt-Tgd-64744.jpg 4 24 4

Titul 501 filmů, které musíte vidět patří do kategorie knih, které vždy vyvolávají diskuze o objektivitě výběru. V tomto případě autoři vybírali ze žánrů akčních, dobrodružných a historických filmů, pokračovali komediemi, dramaty, horory a muzikály, za nimiž následovaly romantické filmy, sci-fi a fantasy, detektivky a thrillery. Na závěr nabízejí výběr z toho nejlepšího v historii vojenských filmů a westernu. Přibližují nám překvapující úspěchy na poli speciálních efektů v dobách před i po zavedení počítačových triků, vynikající kinematografické experimenty, šokující výkony, debuty i labutí písně.... celý text

Literatura naučná Umění Encyklopedie
Vydáno: , Slovart (ČR)

501 must-see movies , 2004

Musvar
13.03.2023 4 z 5

Mrzí mě trochu absence geniálních světových filmů hlavně z Evropy, ale jako průvodce po klasické americké kinematografii mi to poskytlo spoustu skvělých tipů, co bych měl ještě vidět.

Radim.01
10.01.2020 4 z 5

Jelikož mimo knih, miluju i filmy tak hodnotím kladně. A když kolega v práci, řekl, že Až na krev je starý film, řekl jsem si,,,:-)))

DennisMoore
09.08.2014 2 z 5

Nemám příliš rád knihy pojednávající o čemkoliv, co by jejich čtenář měl či musel znát / vidět / zažít / navštívit... Přesto bývají zajímavé a konkrétně 501 filmů, které musíte vidět, má tak mazaně napsanou předmluvu, že jsem předsudky na chvíli ztratil a koupil si ji. A v originále se nejspíše doopravdy jedná o zajímavého průvodce a rozmanitý souhrn různých tipů. Snímky jsou sice vybírány především z americké a britské produkce, ale to už tak bývá. Alespoň jsou řazeny chronologicky, většinou ani nevyzrazují celý děj (i když párkrát ano) a na omezeném prostoru se o nich čtenář dozví takřka vše podstatné (kromě autora hudby). Bohužel pro českého čtenáře se ovšem jedná o nesmírně zfušované vydání - od hromady překlepů a chyb v textu po chyby faktické, popletená jména filmových postav... Vážně velká bída. Nedivím se, že se kniha přesunula z knihkupectví do Levných knih.

sam198
17.03.2012 3 z 5

Seznam 501 nejznámějších a nejvýznamějších filmů v dějinách. Ke každému krátký text a spousta obrázků. Jako zdroj inspirace skvělé, pokud se však o film trochu víc zajímáte spíš doporučuji Lexikon světového filmu.

film

Kniha 501 filmů, které musíte vidět je v