5 sekundové pravidlo

Celý život sa vás rodičia, tréneri, učitelia či kamaráti snažia motivovať, aby ste nepoužívali výhovorky a prestali sa báť. Čo ak spočíva tajomstvo na zlepšenie sebavedomia, života a práce v jednoduchej schopnosti prekonávať sa? Zistíte, že stačí iba 5 sekúnd, aby ste: nadobudli sebavedomie, prekonali lenivosť a pochybnosti o sebe, zbavili sa strachu a neistoty, prestali sa trápiť a boli šťastnejší, dokázali prezentovať nápady s odvahou. Autorka je známa z TED Talks, kde svojou prednáškou inšpirovala viac ako 8 miliónov ľudí. Vedúci pracovníci renomovaných firiem a tých najväčších svetových značiek začali používať jej nástroj na zvýšenie produktivity, spolupráce a angažovanosti svojich zamestnancov. Kniha 5 sekundové pravidlo sa stala svetovým bestsellerom vďaka jednoduchému riešeniu pre všetkých, ktorí čelia tomu istému problému. Úspech nespočíva v tom ako niečo spraviť, ale ako sa prinútiť spraviť to....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397938/big_5-sekundove-pravidlo-fZD-397938.jpg 3.920
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Motýľ

The 5 Second Rule: Transform Your Life, Work, and Confidence with Everyday Courage, 2017

Kniha 5 sekundové pravidlo

Metroušek
22.09.2021

Pravidlo zřejmě přínosné, ale stačil by letáček na jednu stránku. Dalších 255 stránek je navíc.

Teron
19.06.2021

Jedna dolů za hrozné množství příkladů, které tříští souvislejší výklad. Jinak je samotná psychologie pravidla pěti vteřin moc fajn a vítám také popis nejrůznějších rovin, jak ho použít. Samotná pravidlo je jen osou, na kterou se váže mnoho dalších brainhacků - příkladem budiž řešení uzkosti a například Mel a její strach z létání.

Tebby
23.03.2021

No, tak tohle bohužel nebylo vůbec nic pro mě. Koncept celé knihy mi nesedl. Až zbytečně moc postů, jak to někdo používá, to si klidně můžu najít na internetu. Ani bych nespočítala, kolikrát se ve knize objevilo slovo "pravidlo". Celá kniha na mě působila tak, že je to jediné správné řešení. Dlouho jsem váhala, zda 1 nebo 2 hvězdy, ale čím dál jsem se v knize dostávala, tím mé mínění o ní padalo. To si radši znovu přečtu Atomové návyky, které jsou na stejný princip, ale mnohem lepší. Bohužel 1*.

kkubinova
17.03.2021

Jednoduchá kniha, jednoduše a zajímavě psaná. Pro všechny, kterým chybí odhodlání se k něčemu dokopat.

Stanas513
10.03.2021

Určitě je tato knížka vynikající čtení pro lidi, kteří si sami moc nevěří a chtějí se trochu pohnout dopředu ve svém životě.

janulka1310
09.03.2021

Jednoduchá, čtivá... Struktura textu s vloženými citacemi ze sociálních sítí byla mnohdy složitá a možná až trochu zbytečná. Knihu bych doporučila začátečníkům, kteří s tímto typem literatury začínají a chtějí něco jasného a srozumitelného.

Zuzu12345
17.09.2020

Tato kniha byla velmi čtivá, což u těchto knih (pro osobní rozvoj) není vždy jistota. Celkově se mi líbila hlavní myšlenka knihy, která by asi opravdu mohla v určitých situacích pomoct každému v jeho životě. Na mě jen měla kniha až zbytečně moc rozebíraných příkladů o tom, jak toto pravidlo pomohlo i jiným lidem.