5 mrtvých starých dam

5 mrtvých starých dam https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46958/bmid_5-mrtvych-starych-dam-4Bd-46958.png 4 130 37

Čtivý detektivní příběh, v němž pět starých dam, které vyhrály dohromady velkou částku v sázení, přijde postupně různými způsoby o život. Mladý lékař Klein se stále více utvrzuje ve své domněnce, že i v té většině ze zmíněných případů, kdy se zdá být příčina smrti přirozená, jde o utajené vraždy. Spolu se svým přítelem, policejním komisařem, se snaží vraha vypátrat. Podaří se to až s přispěním bratra jedné ze zavražděných.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Orbis

Fünf tote alte damen , 1960

Bája89
07.08.2020 4 z 5

Pět mrtvých starých dam jsem si pustila jako random audioknihu a nestačila jsem zírat. Místo abych pracovala, tak jsem napínala uši a poslouchala. Narazila jsem na nečekaně dobrou detektivku, která mě chytla hned na začátku. Doktor Klein a Mechthilda (to jméno mě hodně baví) si mě naproto získali. Už u jejich prvního telefonátu zastřiháte ušima a víte. Zkrátka milá, vtipná a napáditá detektivka ze staré školy. Neodolala jsem a už se poohlížím po tištěné verzi. Nutně ji potřebuju.

katka134
09.07.2020 5 z 5

Překvapivě dobrá detektivka se sympatickými a vtipnými postavami. Vypůjčila jsem si ji v mini knihovničce v penzionu a s ní byl slunečný den ještě hezčí.

Chesterton
27.06.2020 5 z 5

Absolutně pohodově laskavá atmosféra. Trochu mile starosvětské, ale zároveň klasickým stylem propletené.
Poslouchala jsem velmi luxusní vltavskou dramatizaci a asi nejvíc se mi líbil závěr a kouzelné vykreslení starých dam. Určitě se k poslechu ještě vrátím.
Jak stvořené na poklidné dovolené. . .

marlowe
05.05.2020 5 z 5

Velmi milé a odpočinkové počteníčko, ve kterém nehraje prim zápletka, ale nostalgická atmosféra poválečného Německa. Začínající praktický lékař (neotřelý nápad dát roli vypravěče mladému doktůrkovi považuju za geniální), půvabná zdravotní sestřička, několik podezřelých úmrtí – tomu se říká dobře rozdané karty. Ten příběh se Hansi Gruhlemu musel psát sám. Nezbývá než doporučit.

jprst
11.04.2020 4 z 5

Jedna z knih ze spodního regálu naší rodinné knihovny, kam se příliš často nesahá (většinou jen při úklidu), protože jsou tam většinou knihy dávno přečtené. Ale občas tam přece jen hrábnu, abych si připomenul, co jsem kdysi četl. A tahle klasická, příjemně se čtoucí a přitom dostatečně napínavá detektivka byla z mé strany dobrá volba.

ddkk
06.04.2020 4 z 5

Vtipná, inteligentní, klasická detektivka. Jako stvořená pro koronavirové slunečné odpoledne na zahradě...Pro mne příjemné počtení, dávám za čtyři.
P.S. A vůbec si nemyslím, že by se v každé detektivce mělo vyšetřovat striktně podle kriminalistických pravidel...to bychom nemohli číst ani paní Agathu....

Kája95
21.03.2020 4 z 5

Klasická detektivka. Napínavá a zajímavá. V dnešní době asi tolik lidí nezaujme, většina lidí chce číst brutální vraždy s detaily a oslnivým detektivem/detektivkou. Tohle je příjemné počtení k nedělní kávě

evelýny
21.09.2019 3 z 5

Klasická detektivka. Již z názvu odvodíte sériový zločin. Pachatele tušíte, ale k jeho jménu se musíte pročíst až do konce. Nenásilná forma nepotěší milovníky tolik oblíbených ,,severských detektivek" a dnes na ni zřejmě narazíte náhodou.
Já ji objevila zapadlou v mojí knihovně při úklidu. Mezi jejími řádky na mě občas probleskl odlesk šťastného mládí.
A teď řeším skoro nerudovské dilema: Kam s ní ....?

Monini
07.06.2019 2 z 5

Velmi nezajímavé čtení, neprofesionální vyšetřování a celé bez napětí. Vrah na konci jednal nelogicky. Nevěřím, že by se takhle zachoval i ve skutečnosti...

medlovice
21.05.2019 5 z 5

Velká škoda tohoto autora, jeho kniha nemá chybu .Takový ten laskavý humor, inteligentní podání a hlavně stará anglická škola, bez zbytečných pitev a rozpadlých mrtvol. Tady je i popis ležící mrtvé dámy popsán s citem a jemností. Rychlý spád a napínavý děj, knížka, která se přečte s úsměvem nad šálkem kávy nebo čaje.

Jaruš7
28.02.2019 4 z 5

Audio, mnoho smrti, mnoho podezřelých, jednoduchý motiv.
Všichni mají možnost, všichni mají příbuzné či jasné potencionální dědice a všichni se znají, všichni se podezřívají a je ten na konci opravdu pachatel ?
Bylo to nerozhodné do poslední chvíle. Tak jak to má být.
Stačí jen divný nápad pro přátelství dokonale nevhodný, a možnost způsobu smrti si nelze vybrat, i když ......
Dobrá klasika.

Faustka
07.11.2017 5 z 5

Jedna z těch knih na kterou náhodou "někde narazíte", příliš od ní neočekáváte a ona vás mile překvapí. Detektivní román psaný moudře a vtipně a to je někdy víc, než notně využívaná nálepka "bestseller."

Znedla
30.11.2016 4 z 5

Oddychový detektivní příběh. Na konci nečekané rozuzlení.

Finskej
28.04.2015 4 z 5

Jedna z oněch detektivek, o kterých člověk neví, dokud na ně náhodou nenarazí. A přitom je to báječné čtení na dovolenou. Ctitele těžkotonážní klasiky plné brilantních mozků a vysoké dedukce to asi za srdeční chlopeň nepopadne, ale člověk se rozhodně nenudí a onen zmíněný lehký humor učiní konzumaci snesitelnou. Když si člověk potřebuje odpočinout u knihy lehké, avšak nikoliv pořád ještě hloupé, je Pět mrtvých starých dam akurátní součástí nabídkového menu.

prof.chrobak
02.07.2014 4 z 5

Detektivka nepostrádá napětí ani laskavý humor a navrch je tam i milostná linka.

Lucretat
29.05.2014 3 z 5

Nic objevného ani moc napínavého. Neurazí, nenadchne.

Selinute
11.11.2012 3 z 5

Nenáročné čtení do vlaku nebo na sobotní odpočinkové odpoledne.

vraždy detektivní a krimi romány rozhlasové zpracování krimi

Hans Gruhl
německá, 1921 - 1966