Park ozvěn / Konečně sami / Policejní nebe

Park ozvěn / Konečně sami / Policejní nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198915/3x-park-ozven-konecne-sami-policejn-gHC-198915.jpg 4 13 13

3x... série

Park ozvěn: Harry Bosch byl v roce 1993 přesvědčen, že pro dopadení vraha mladičké Marie Gestoové udělal vše, co bylo v jeho silách. Navzdory veškeré snaze tenkrát neuspěl a z nevyřešeného případu se pro něj stala profesionální černá můra. Vše se změní v okamžiku, kdy mu okresní státní zástupce sdělí, že byl dopaden dvojnásobný vrah, který je ochoten doznat se k několika dalším vraždám - mimo jiné i k vraždě Marie Gestoové. Bosch naslouchá doznání muže, jehož hledal a nenáviděl dlouhých třináct let. A právě tehdy si uvědomí, že v roce 1993 přehlédl stopu, která ho mohla dovést k vrahovi Marie Gestoové - a následně zabránit devíti dalším vraždám. Bosch tak musí svádět boj na dvou frontách: ve dne je nucen přemáhat vztek a nezaujatě poslouchat arogantního masového vraha, který je mu bytostně odporný, a v noci bojuje s vlastními výčitkami a svědomím. Není divu, že se celá jeho profesionální čest a integrita začínají rychle rozpadat.... Konečně sami: Konečně sami – Emma Websterová skoro nemůže uvěřit vlastnímu štěstí. Po půlroční známosti s přitažlivým Davidem nastává vytoužený svatební den a po něm líbánky v odlehlém srubu jeho strýce. Namísto romantického večera ale Emma zažije strašlivý šok, když na ni zaútočí maskovaný muž se sekyrou. Svatební noc nakonec stráví v nemocnici, ale horší než bolest v poraněném boku je nejistota, proč policie podezírá ze strašného činu jejího manžela? A nemá náhodou pravdu? Policejní nebe: Dvanáctiletá dívka a její mladší bratr se v lesích severního Idaha stanou náhodnými svědky vraždy a dají se na útěk – se čtveřicí pachatelů v patách. Nalézt někoho, komu by se dalo věřit, nebude jednoduché, stačí slůvko a jejich osud je zpečetěn. Někdy jsou však hrdinové – i padouši – tam, kde byste je čekali nejméně.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

Echo park / Married to a stranger / Blue heaven

ThomasRuhe
06.05.2023 4 z 5

Park ozvěn
Connellyho knihy s Harry Boschem mě baví. Velmi čtivý a srozumitelný styl. Zajímavý případ i průběh vyšetřování vytváří nadprůměrnou detektivku, která nepostrádá svou originální složku. Zaslouženě 80%.

Konečně sami
také velmi dobrý příběh. Hlavním aspektem zápletky je, jak dobře někoho známe a jak moc mu důvěřujeme. Hodnotím 70%.

Policejní nebe
autora jsem vůbec neznal. Ale jeho povídka byla velmi dobrá. Má jednoduchý základ, kdy dvě děti jsou nechtěnými svědky vraždy. Hned nato se rozjíždí opravdu povedený děj. Box dobře charakterizuje své postavy, ať jsou to záporáci nebo ty kladné.Příjemné překvapení, nic jsem od toho nečekal a výsledek byl moc fajn. 80%.

Luigi1
21.02.2023 4 z 5