200 nejlepších seriálů všech dob

200 nejlepších seriálů všech dob https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391174/bmid_200-nejlepsich-serialu-vsech-dob-yzn-391174.jpg 4 12 4

Každý týden se objeví v televizi či online hned několik nových seriálů ze všech koutů světa. Jak si vybrat v té obrovské záplavě novinek? Kterému věnovat čas a jak se rozhodnout na základě těch, které jste už viděli? Tento zápisník a průvodce v jednom vybírá ze záplavy 200 nejzásadnějších titulů, které se za posledních 30 let objevily, a ke každému z nich nabízí stručný popisek a důvod, proč zrovna tento titul stojí za zhlédnutí. Součástí je i upozornění, zda se seriál zrovna vysílá v televizi, prodává na DVD nebo ho mají v nabídce služby jako Netflix či HBO. Pod každým seriálem si můžete zapsat svoje hodnocení, postupně si odškrtávat kompletní seznam, anebo si napsat svůj vlastní seznam na doporučení. 200 nejlepších seriálů všech dob není klasickou filmovou učebnicí určenou jen pro fanoušky, ale praktickým interaktivním průvodcem pro všechny diváky. Výběr seriálů, pečlivě roztříděných dle žánrů a témat pro snadnou orientaci, doplňují i zajímavé přílohy jako nákresy slavných scén z nejoblíbenějších seriálů, žebříčky popularity a sledovanosti či výsledky hlasování čtenářů největšího seriálového webu Edna.cz, pod jehož záštitou kniha vychází.... celý text

katynka78
31.08.2021 4 z 5

Knížka naprosto nepostradatelná pro každého seriálového fandu. Ač každý tuší, že se její obsah v dnešní době rychle stává neaktuálním, tak musíme mít na paměti dobu, ve které byla psána.
Navíc je to perfektní přehled, úžasný seznam, kde hledat inspiraci.
Líbí se mi i prostor pro osobní ohodnocení a poznámky, čehož jsem opravdu využila.
Občas mi přijde popis u některých seriálů odfláknutý, ale to by ta kniha musela být mnohem mnohem tlustší.
Navíc má i kvalitní zpracování - pevný papír u takových knih se jen tak nevidí.
Spokojenost!!!

Ešína
25.07.2021 4 z 5

Suprově zpracováné.

Maratka
24.10.2020 4 z 5

Zdařilá knížka plná inspirace, kterou podle mě ocení každý seriálový fanoušek. Stručně, ale výstižně a poutavě seznamuje s těmi nejzajímavějšími věcmi, které v novodobé seriálové tvorbě vznikly. Je jasné, že výběr zahrnutého obsahu u tohoto typu knih bude vždycky do značné míry subjektivní a s přibývajícími léty bude zastarávat a přestane být aktuálním. To ale vůbec nevadí, navíc si myslím, že autor k výběru přistupoval opravdu velmi odpovědně, tak, aby to skutečně nejzásadnější neopomenul, aby zaznělo od každého něco... Jediný větší nedostatek bych viděla v absenci (abecedního) seznamu vybraných seriálů, ten mi chybí opravdu hodně (sice jsou seriály rozděleny do určitých "kapitol" dle kategorií/typu, mnohdy ale člověk úplně neví, ve které konkrétní seriál hledat, ne u všech je zařazení tak jednoznačné). A velitel brněnské pátračky v Četnických humoreskách se nejmenoval Harazim, ale Arazím. :D

Elevant
09.04.2020 4 z 5

Nemám výhrady. Kniha je stručným a dobře napsaným přehledem těch nejlepších seriálů. Sice je zde jen fikce, kapitoly s dokumentárnímy seriály chybí, stejně jako talk show a skeče, což sice knihu poněkud ochuzuje, ale zřemě by jejich zařazení bylo narušením struktury knihy, jak to autor naznačuje v předmluvě.
I přes to je kniha užitečná, vždycky když se rozhoduji, jaký seriál začít sledovat, ze všeho nejdřív sáhnu po této knize a balíčku samolepících záložek...
Vlastně je tady ještě jedna důležitá věc, a sice že podobné publikace z podstaty obsahují zastaralé údaje téměř okamžitě po jejich vydání. První vydání této knihy neobsahuje seriály natočené po roce 2018, které by si jinak místo v knize určitě našly. Nicméně takový problém je nevyhnutelný a knize neubírá na kvalitě.

zfilmováno – TV seriál

Autorovy knížky