20 000 mil pod mořem (komiks)

Pro čtenáře od 9 let jsme připravili komiksové vydání známého dobrodružného románu Julese Verna, kterého díky jeho fascinujícím příběhům mnozí označují za zakladatele sci-fi literatury. Román 20 000 mil pod mořem je klasickou ukázkou Verneovy fantazie a předvídavosti a jeho obrázková forma ho pomůže přiblížit i těm dětem, které se nerady prokousávají mnohostránkovými knihami. Záhadná mořská příšera vyvolává paniku ve všech světových oceánech. Tato obluda má již na svědomí nejen řadu lodí, ale i mnoho lidských životů. Na moři není jediného místa, kde by byly posádky v bezpečí! Jako odpověď na časté útoky vysílá americká vláda do boje s netvorem výpravu s jasným cílem - vystopovat a zničit. Mezi členy výpravy jsou profesor Pierre Aronnax, mořský biolog, i s jeho věrným sluhou Conseilem, a také celosvětově pro-slulý lovec, Kanaďan Ned Land. Společně se vydávají na palubě bitevní lodi Abraham Lincoln za záhadnou příše-rou do hlubin oceánů. Podaří se jim ji ulovit? A odhalí tajemství, které ukrývá?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99308/20-000-mil-pod-morem-komiks-abb-99308.jpg 4.157
Dobrodružné, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Grada

20,000 Leagues under the Sea

Kniha 20 000 mil pod mořem (komiks)

1amu

Sdílím názor vitavita. Pouze nevím zda směr nakladatelství Grada je v tomto případě správný . Verne je zkrátka Verne . Jsem v tom konzervativní. Miluji ty příběhy doplněné původními ilustracemi a pokud se do toho u nás pustil pan Josef Vybíral (www.verneovky.cz), jde o výborný krok.

Hanjimka
07.11.2019

Opět téma z Klubu milovníků knih v naší knihovně. Tak jsem sáhla po klasice, kterou znám z dětství. A už vím že komiksy číst nebudu. Mě ty obrázky spíš rušily.

KillWhal21
30.09.2019

Přečetl jsme komiks 20 000 Mil pod Mořem. Autorem knihy je Jules Verne. Adaptace od Dana Raftera.

Océany na planetě Zemi brouzdí obrovské monstrum, kterého se všichni obávají. Uskuteční se lodní výprava k objevení tajemství tohoto monstra. Součástí posádky je také hlavní postava této knihy Profesor Aronnax, jeho sluha Conseil, nejlepší lovec s harpunou na světě Ned Land a mnoho dalších. Monstrum je na moři napadne a zničí celou loď. Z posádky přežije jen Aronnax, Conseil a Ned Land. Najednou z monstra vystoupili lidi a nechali je jít do monstra dovnitř. Tím pádem přeživší zjistili, že to není nějaké monstrum, nýbrž obrovská loď jménem Nautilus. Jejím kapitánem byl Kapitán Nemo. Hlavní hrdinové objeví na lodi spousty tajemstvích. Nakonec když Nautil přepadne obrovská krakatice tak hrdinové tajně z Nautilu uprchnou a náhodou přežijí.

Hlavní postavou je Profesor Aronnax. Je štíhlý, a docela vysoký. Má krátké a blonďaté vlasy. Rád píše knihy. Často se stává součástí nějakého dobrodružství, ale většinou ho k tomu musí někdo přemluvit. Občas býva také krátkozraký.

Kniha se mi velice líbila, hlavně spousta technických vynálezů a nápadů, které v té době ještě neexistovaly, Jules Verne jakoby předpověděl. Moc zajímavý byl charakter Kapitána Nema. Jen bych byl rád kdyby neměla kniha otevřený konec, protože mě zajímá jak to dopadlo.

vitavita
05.04.2012

Pro děti dobré, ale já si rád přečtu knihu.

Volání divočiny (komiks)
Volání divočiny (komiks)