1948: Vítězný únor

od:


KoupitKoupit eknihu

Vítězný únor v roce 1948 představuje jednu ze zásadních událostí v našich moderních dějinách, která poznamenala vývoj Československa na dalších čtyřicet let. Tato publikace z pera zkušených autorů se snaží poskytnout podložené odpovědi na otázky, co vše únoru 1948 předcházelo, kdo hrál jakou roli, sleduje události na domácí i zahraniční politické scéně, zkoumá jejich příčiny i důsledky a závěrem si klade také otázku, zda bylo možné se únoru vyhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138261/1948-vitezny-unor-138261.jpg 3.89
Žánr:
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Computer Press (CPress)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Psaran
10.02.2017

Tato kniha by možná měla změnit název, protože se věnuje Československu 1945-48. Nejde tak o dílo detailně mapující únor 1948, ale spíš o popis událostí, které vedly k převzetí moci komunisty. Informace jsou tak nahuštěné, že se špatně vstřebávají. Obsahem bych jí snad přirovnal k učebnici. I přes nevelkou délku v ní ale autor nevynechal snad nic důležitého, co se v období 1945-48 událo. Nelíbilo se mi, že autor podsouval své subjektivní názory na určité události (odsun byl jednoznačně špatný apod.). U takto pojaté knihy bych nechal na čtenáři, aby si udělal názor sám. Celkově ale knihu hodnotím pozitivně.

Jack93
21.08.2015

Výborná kniha přinášející komplexní pohled na vývoj Československa od konce II. světové války po "Vítězný únor 1948". Autoři se v ní věnují nejdůležitějším ekonomickým/hospodářským, sociálním a především politickým událostem, které vedly k nástupu komunistů. Prostor je zde věnován i Marshallově plánu.

Publikace je doplněna o sloupečky zajímavostí, které jsou vždy po stranách, medailonky významných osobností tehdejší doby a také úryvky z důležitých dokumentů a projevů (např. Harryho Trumana před Kongresem, George Marshalla na Harvardu nebo Winstona Churchilla v americkém Fultonu 5. března 1946, kde poprvé použil termín "železná opona").

Díky knize získáte skvělý přehled o "třetí republice" a o tom, proč se komunisti dostali k moci. Povinnost pro všechny, koho zajímá (novodobá) historie našeho národa.

Autoři knihy

František Čapka

František Čapka
česká, 1942

Jitka Lunerová

Jitka Lunerová
česká

Uživatelé mají knihu

v Přečtených14x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x