151 dní Pacifickou hřebenovkou – Dobrodružství holky s bucket listem

151 dní Pacifickou hřebenovkou – Dobrodružství holky s bucket listem https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443806/bmid_151-dni-pacifickou-hrebenovkou-dobr-PyS-443806.jpg 4 546 546

Lucie je holka, která si plní přání, holka, která je odhodlaná jít za svým snem, a holka, která se rozhodla projít Pacific Crest Trail, dle spousty lidí nejnáročnější dálkovou pěší trasu na světě, vedoucí z Kalifornie přes Oregon a Washington až ke kanadským hranicím (4 300 km). A povedlo se jí to. A přežila to. A že to párkrát bylo o vlásek. A ve své knize nepíše jen o tom, jaké to bylo, jít bez přípravy divočinou, ale taky o tom, jak taková věc člověka změní. A že když se pro něco rozhodnete a zatnete zuby, dokážete všechno. A ještě se u toho hodně naučíte, dost se nasmějete, najdete pravá přátelství a možná i lásku.... celý text

LEGACY
31.12.2020 4 z 5

Kniha je rozhodně čtivá a záživná, každopádně na stejné vlně jako Lucka bych se asi nenesl. Myslím, že na treku bych s Goldielocks vydrž jen pár dní, každopádně člověk zde musí žasnou jak se z české princezničky postupně stala divoženka, která by přežila na vlastní pěst skoro všude. Aktivity se zde samozřejmě dost opakovali, což mě trochu iritovalo a navíc je i knihy vlastní takovým přepisem blogu. Lucka je bystré děvče, ale píše a tiskne do puntíku, co má v ten daný moment na srdci, což je fajn, ale pro dobrodruha, který si chce přečíst více o popisu přírody a ne ustavičnému pláči, či svádění to úplně není. Tak jako tak má můj obdiv ... a sám knihu využiji, jestli si někdy sám zkusím projít kupříkladu tu část v Oregonu.

Fourgirl
25.12.2020 5 z 5

Super vtipná cestopisná kniha- můj žánr to není, ale tuhle musím doporučit. Lucie je velmi vtipná i na svých přednáškách, tahle holka má fakt koule!

hrachover
14.11.2020 5 z 5

Jsem nadšená a mám naprosto namoženou bránici od smíchu a zároveň mi ukáplo i pár slz. Lucka mě dokázala vtáhnout do celé cesty, prožívala jsem s ní všechna ta zmrzlá rána, štípance od komárů, všechny burgery za odměnu a lásku a nenávist, kterou cítila. Děkuji za tento úžasný zážitek, autorka je skvělá, obdivuju ji a přeju jí hodně našlapaných kilometrů.

anna.jehlickova
06.11.2020 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, přečteno jedním dechem za 1 den.

Allla9
05.11.2020 4 z 5

Knihu jsem četla s přestávkami delší dobu. Obdivuji každého, kdo něco podobné podstoupí.

Yorika
18.10.2020 4 z 5

První věc, která na knize zaujme je krásná fotografická příloha. Barevné obrázky kouzelné americké přírody, musí chytnout za srdce každého dobrodruha.
Samotná Lůca na mě působí jako nesmírně pohodová holka. Její nezdolný optimismus, ji pomáhá překonávat všechny těžkosti, které na cestě potkává. Její pohled na svět a lehkost, s jakou je kniha napsaná, mě bavila. Možná se nejedná o žádnou převratnou literaturu, ale o tu autorce myslím ani nešlo. Pokud máte rádi přírodu, výšlapy a dobrodružství, kniha se vám bude líbit.

Krisglas
16.10.2020 4 z 5

Není to žádná vysoká literatura a ani si to neklade za cíl, ale to je na ní právě skvělé. Kniha má stejně jako Lůca neskutečný drive a bude vás bavit. Měla jsem pocit, jak kdybych to šlapala s ní :)

medulinka
01.10.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek. Mám ráda Divočinu - film (knihu jsem nečetla), takže jsem se na putování Pacifickou hřebenovkou moc těšila. Jedná se o dobrodružné vyprávění holčiny, která se vydala bez přípravy na trail Pacifickou hřebenovkou (cca 4.300 km). Vyprávění je formou dalo by se říci deníku, jelikož je zde popisován den za dnem. Líbí se mi, že kniha je vyprávěna vtipně, s nadsázkou, vypravěčka - Lůca si ze sebe dokáže dělat legraci... je pravda, že občas to působí maličko pubertálně, ale mě to nevadilo. Některé dny se trošku opakují - ráno vstávat, někam popojít, pak se najíst, večer jít spát... ale to se dá asi pochopit, protože jak už jsem uvedla, je to psané formou deníku. Lucka během cesty zažila spoustu zážitků, příhod, poznala také spoustu jiných hikerů, takže s ní všechno díky knize můžeme zažívat. Kniha je také doplněna krásnými fotografiemi z její cesty, kterými se čtenář může pokochat, což je super. Na konci knihy je i seznam vybavení, který Lucka měla na tento trail, takže pokud by se chtěl někdo inspirovat a vydat se na Pacifickou hřebenovku, má zde tipy, co si vzít na cestu. Celkově bych knihu zhodnotila jako fajn čtení, kdy se nejedná o nějakou vysokou literaturu, ale určitě se zde člověk dozví zajímavé informace, co taková dlouhá a náročná cesta obnáší a co ho na ni všechno může potkat a já se u toho dobře bavila.

lapagerie
29.09.2020 3 z 5

Byla jsem zvědavá, jak zvládla mladá holka náročnou trasu PCT. Klobouk dolů nad tím, co dokázala, to bez pochyby. Ale neseděl mi autorčin styl. Lucie se občas vyjadřuje jako náctiletá, hází rádobyvtípky, mluví o sobě ve třetí osobě. A to mi lezlo dost na nervy, přišlo mi to infantilní, místy trapné. V Luciině podání se jedná o veselé putování mezi jednotlivými burgery a Trail Magic, se spoustou superzábavných lidí, kteří ji všichni zbožňují a nemohou se dočkat, až ji poznají. Doufala jsem, že se dozvím víc z toho, jak zvládala to skutečné putování.
Lucie o sobě říká, že je extrovertka a je jí všude plno. Tomu ráda věřím. Ale já takové typy moc nemusím, možná proto mi její styl nesedl.

Kytiii
16.09.2020 5 z 5

Dlouho jsem se tak nenasmála. Lucie vás dokáže vtáhnout na PCT tak rychle, že vás občas stejně jako ji bolí nohy, blázníte z komárů, jste rozlámaní ze šutrů, na kterých si ustlala. Vše s humorem a nadhledem, který bych u tak mladé holky nečekala. V knize se stanete svědky přerodu princezny v královnu (česky pipinky v umanutou a pokorou sršící hrdinku). Je to neuvěřitelné tento vývoj sledovat a na konci je vám líto, že je konec...

Petr1x
12.09.2020 3 z 5

Knize by více slušela kategorie „Dívčí romány“. Kniha je psána stylem šestnáctileté holky a na náctileté je pravděpodobně i její prodej zaměřen. Autorka se ze sebe snaží, za každou cenu, udělat "blbku" a zároveň nejúžasnější hvězdu celého PCT. Nestává se mi abych knížku nedočetl a proto i tuto knížku dočtu do konce ale když od knihy očekáváte cestopis a většinu knihy se musíte pročítat výlevy a vulgarismy autorčina ega, v další části knihy i s prvky erotiky a sexu, kde o samotném PCT se už dozvídáte jen velmi málo, tak je to bohužel zklamání.

Manoloma
09.08.2020 5 z 5

Perfektní kniha, každý vecer jsem se těšila jak s Luckou "ujdu" pár dalších mil k cíli ????. Svizna, vtipna kniha a krásné fotografie, všem milovníkům cestopisu a nejen jim vřele doporucuji!

Dogberry
02.08.2020 5 z 5

Tahle knížka mě vážně bavila, baví mě číst o cestování, ale tohle bylo zase trochu jiné - zábavnější. A před touhle holkou smekám, že něco takového dokázala a že se do toho vůbec pustila ... Je skvělá !!!

Mishi
26.07.2020 4 z 5

Obdivuju každého, kdo se do něčeho takového pustí. A Lůca je navíc sympatická holka, líbil se mi její přístup, kdy jí nešlo o míle, ale o to užít si každý okamžik. Bylo úžasné, jak si lidé pomáhali a navazovali přátelství.
Lucka své zážitky popisuje čtivě a živě, takže se čtenář cítí, že funí do kopce spolu s ní. Zhruba v půlce knihy už se mi zdál popis jednotlivých dní hodně jednotvárný, ale pak to zase "nakopl" její románek s Gilliganem.
Úžasné dobrodružství, vtipné hlášky a překrásné fotky!

petulasmidova
15.07.2020 3 z 5

Za mě osobně skvělá knížka. Akorát co mi v půlce knížky začalo čím dál víc vadit, byl Lucčen výraz "spektakulární" a listování na fotky tam a zpátky. Jinak super čtivé Lucčeno dobrodružství :)

Luciska13
09.07.2020 5 z 5

Úžasné dobrodružství, které prožila neskutečně pozitivní a usměvavá holka. Neskutečná cesta s neskutečnými zážitky, které brala Lůca s nadhledem, optimismem a humorem. Na jednu stranu byly dny dost podobné, ale na druhou stranu byl každý den jedinečný, vždy se objevilo nějaké nové dobrodružství, nebo sebemenší zajímavost. Klobouk dolů, doufám, že přijde i nějaké další dobrodružství.

Artep25
08.07.2020 4 z 5

Velmi pozitivní kniha .Obrovský obdiv Lůce,protože já bych to nedala .Způsob psaní se mi také líbil .A ještě jednou ten pozitivní postoj mně velmi bavil.Ať si jej Lůca zachová navždy :)

lenya
05.07.2020 3 z 5

Mně osobně se knížka líbila, nějak jsem se poslední dobou nadchla pro cestovatelská dobrodružství. Brala jsem knížku jako příběh Lůcy/Goldilocks aneb růžová pinda na cestě - v tomto stylu je psaná celá kniha. To je jediné, co bych možná trochu vytkla a místy mi chybělo - nějaká stylistická úroveň a možná trocha inteligentního humoru = "ale s růžovou pindou byla při čtení taky dost pr...el!". Ale celkově mi byla její osobnost sympatická. Možná je trochu dětská a trhlá, ale asi právě v tom spočívá její kouzlo...
Kdybych mohla porovnat - četla jsem i knihu od Zibury (oba autoři jsou věkově úplně stejně), tak Zibura je výš. Má lepší přehled, nějakou slovní zásobu, styl humoru aj. Tohle je prostě "růžový cestovatelský deníček jedný mladý holky" - a tím to nemyslím nějak negativně, mně se kniha četla dobře a rychle.

Dandy1
30.06.2020 4 z 5

Lůca dokázala na každém dni najít něco zajímavého. Tiše závidím to její odhodlání jít sama na konec světa a umění nevzdávat to. Jak se všichni potkávali a pomáhali si, mi připomnělo mladí mezi trempy a spaní pod hvězdami.

asanita
18.06.2020 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku až do konce a často jsem se při jejím čtení nahlas smála. Kochala jsem se přiloženými fotografiemi a žasla jsem nad tím, co všechno Goldilocks zvládla a kolik problémů vyřešila. Příběh pro mě je obrovskou motivací jít si za svými sny, žít svůj život naplno a zároveň si užívat každý nový den.