13x český horor

13x český horor https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46558/x-cesky-horor-46558.jpg 2 10 6

Kniha obsahuje celkem 14 hororových dosud nepublikovaných povídek z českého prostředí. Je určena milovníkům tajemství, hrůzyplných úmrtí a překvapivých zakončení.

Manoloma
22.10.2020 odpad!

Vzdala jsem to po několika povídkách, ztráta času

Verdel163
13.05.2020 3 z 5

Nedočteno,snad později.

Sabina335
07.04.2020 2 z 5

Hororové povídky z českého prostředí, neurazí, ani nenadchne.

Vlk.kh
20.10.2019

Bohům žel, i přes malý rozměr knihy a nevelký počet stran nedočteno. Po několika "hororových" povídkách mi, obrazně řečeno došel kyslík a musel jsem to odložit s tím, že u tohohle nebudu ztrácet svůj čas. Povídky mají horší atmosféru a "napětí", než rozprávky od táborového ohně na dětském táboře.

eraserhead
08.04.2015 1 z 5

13 povídek, byť ze strany vydavatelů s menším podvodem, souhlasí. České to je, to jo… O tom žádná. Ale horror to zase moc často není.
Ta kniha, pokud tedy ano, je totiž horrorem spíše hlavně z pocitového hlediska, než z toho žánrového. Vypráví příběhy z dob, které pro mnohé byly (nebo jsou) horrorem, ale samotné je jako horrory žánrově zařadit lze jen těžce. Ono už hodně o tomto, a směřování povídek v knize, jak již bylo řečeno, napovídá samotná autorova předmluva.
Bölten jako by očekával, že horroru stačí jen náznak či doslovný závěr, nedokáže ve valné většině případů vybudovat ani stopu atmosféry. Jeho povídky nejednou nezáživně vyprávějí obyčejný příběh z historie, který najednou skončí jen trochu podivně (ve valné míře ironicky humorně). Nevypráví napínavý horrorový příběh, jen suše a bez špetky energie seznamuje s tím, co se stalo. Jako kdyby jste si zavolali na sex po telefonu a stará unavená důchodkyně by vám flegmatickým robotickým hlasem strojově vyprávěla, co má zrovna na sobě a kam si sahá. Informace je podána, ale nevyvolá žádný efekt. Jako by to k uspokojení horrorového (a snad i jakéhokoliv jiného) čtenáře stačilo. Nestačí. Horrorová je nakonec sotva třetina knihy, a to ještě ne zrovna nějak originálně nebo zajímavě.

nikinikiniki
01.08.2014 odpad!

Povídky úplně o ničem... neskutečně nudná knížka...!

české horory

Část díla