100 zajímavostí ze starých Brd

100 zajímavostí ze starých Brd https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331852/bmid_100-zajimavosti-ze-starych-brd-27N-331852.jpg 4 7 4

Stovka krátkých kapitol popisuje osudy rodáků, historické události, zajímavé památky i přírodní lokality brdského pohoří. Autory knihy jsou pracovníci muzea v Rožmitále a Strašicích a další brdští badatelé.

soukroma
16.12.2021 3 z 5

Všehochuť, jak místní, tak časová, krátké kapitolky, někdy navazující, jindy ne, někde odstaveček, jinde několik stran, tu a tam foto...
Naneštěstí kniha postrádá nejen jakoukoli systematičnost, ale především mapu a vůbec ze všeho nejvíc rejstřík. Pouze se můžete dohadovat podle názvů kapitolek, o jakém místě bude... Škoda, jinak by to nebyl špatný přírůstek do knihovny.
Rozhodně to není žádný průvodce Brdy!

Lenka4
03.06.2021 5 z 5

Tematická rozmanitost kapitol je tak široká, že si v ní každý najde to svoje a také si značně rozšíří povědomí o tajuplném kraji, k jehož návštěvě knížka láká. Takže rychle upéci bác k svačině a vzhůru do Brd!

DennisMoore
17.01.2021 5 z 5

Pěkný průvodce Brdy a Podbrdím, tak pestrý, že se snad ani jedna z avizované stovky zajímavostí nepodobá jiné. Pokud máte rádi výlety do přírody, kapitoly vám dají spoustu pěkných tipů na jejich cíle a seznámí vás se zajímavými příběhy ze stále existujících i zaniklých vesniček, poví vám něco o tradicích, pověstech, řemeslech, o dávné i nedávné historii. Obzvlášť se mi líbí, že i ta místa, kde je dnes třeba jenom nějaký kámen, příkop nebo kde už není vůbec nic, mají (i) díky téhle knize pořád co říct.

Vojslava
17.10.2017 5 z 5

S chutí jsem si tohoto mírně netradičního průvodce přečetla - pěkné texty dokreslené výbornými archivními fotkami. Rozhodně jsem kromě nových informací načerpala i pár tipů na výlet!

Autoři knihy

Jan Hajšman